Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Maria Szabłowska o córce: Powiodło jej się w życiu, powieliła moją drogę

Gdy Maria Szabłowska (74 l.) nieoczekiwanie straciła pracę w Polskim Radiu, największe wsparcie otrzymała od córki. W najnowszym wywiadzie opowiada, czym zajmuje się i z kim związała ukochana Małgosia.

Szabłowska została zwolniona z radia jesienią 2006 r. Władze publicznej rozgłośni uzasadniały to tym, że dziennikarka osiągnęła już wiek emerytalny i "nie jest w stanie sprostać nowym zadaniom, spowalnia pracę i nie radzi sobie z cyfrowym montażem".

Ten ostatni argument szczególnie ją zabolał, był "krzywdzący i obraźliwy", bo nigdy wcześniej do jej pracy nie było zastrzeżeń, a w okresowych ocenach pracowników uzyskiwała najwyższe oceny.

Skierowała więc sprawę do sądu. Podkreślała w pozwie, że podana jej przyczyna rozwiązania umowy stanowi przejaw dyskryminacji ze względu na wiek.

Reklama

Afera skończyła się ugodą. Polskie Radio zobowiązało się wycofać wspomniane sformułowanie. Wycofano też wypowiedzenie umowy o pracę i ustalono, że nastąpiło ono za porozumieniem stron. Ponadto Polskie Radio zobowiązało się wypłacić dziennikarce odszkodowanie.


Zaznacza, że wychowano ją "w poszanowaniu prawdy". Do dziś brzydzi się fałszem.

Kim jest córka Szabłowskiej?

W tych trudnych chwilach Szabłowska miała wsparcie bliskich jej osób, m.in. córki Małgosi. Urodziła ją w drugim tygodniu stanu wojennego. Poszła na urlop macierzyński, dzięki czemu uniknęła weryfikacji i "wilczego biletu" (była w kręgu Solidarności). Uczyła ją, by zawsze była szczera, życzliwa, pomagała ludziom i dążyła do doskonałości.

Dziś córka, podobnie jak matka, jest konsekwentna w działaniu. Odniosła spory sukces, o czym dziennikarka opowiada w wywiadzie.

Szabłowska uważa, że w związkach ważny jest przede wszystkim wzajemny szacunek. Jeśli go zabraknie, często nie można stworzyć udanej relacji. Świetnie wiąże również praca w tej samej lub podobnej branży. Z kolei najlepiej oczyszcza atmosferę... kłótnia.

Ze swoim "szefem" Markiem Lipińskim dziennikarka jest od ponad czterech dekad.

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maria Szabłowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje