Reklama
Reklama

Maciej Stuhr ostro zakpił z TVP. Padły brutalne słowa, a pomogła... Iga Świątek

Maciej Stuhr (47 l.) postanowił skomentować sposób, w jaki TVP dobiera i przedstawia najświeższe wiadomości. Jego wpis na Facebooku spotkał się ze zrozumieniem, zwłaszcza nawiązanie do zmagań Igi Świątek na French Open.

Maciej Stuhr w najnowszym wpisie na Facebooku odniósł się do niedzielnych programów informacyjnych TVP i TVP Info.

Maciej Stuhr kpi z telewizji publicznej

Wiadomości TVP na najważniejsze wydarzenia dnia uznały Ogólnopolską Paradę Kół Gospodyń Wiejskich, przemówienie ministra kultury na Kongresie Polska Wielki Projekt oraz fakt, że plażowy sezon nad Bałtykiem już się rozpoczął. Marsz, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy został nazwany „marszem nienawiści”. 

Do tego właśnie nawiązał Stuhr w swoim wpisie. Jak wyznał w sarkastycznym komentarzu:

Reklama

"Popatrzyłem trochę na TVP Info. Podoba mi się ten styl, odwaga i kultura. To zaraża. Zaczynam myśleć tak, jak oni. Teraz przełączyłem na EuroSport i widzę, że Iga ewidentnie uprawia tenis nienawiści".

Maciej Stuhr nawiązuje do sukcesów Igi Świątek

Organizatorzy niedzielnego marszu uznali go za sukces, przeciwnicy polityczni: za wielką porażkę. Tymczasem Iga Świątek, sklasyfikowana na 1. miejscu rankingu WTO broni pozycji liderki na kortach Rolanda Garrosa, gdzie 3 lata temu rozpoczęła się jej wielka kariera.

Świątek została pierwszym polskim zwycięzcą turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej,  a 2 lata póżniej, 4 kwietnia 2022, jako pierwsza Polka, awansowała na 1. miejsce listy WTA.

W tegorocznym French Open  Świątek zdążyła już stoczyć zwycięskie mecze z  Cristiną Bucsą,  Claire Liu, Xinyu Wang i Łesią Curenko. W walce o półfinał turnieju przeciwniczką Igi będzie Coco Gauff.

Maciej Stuhr swoim wpisem poruszył czułą strunę

Maciej Stuhr, jak można wywnioskować z użytego przez niego na Facebooku porównania, uważa niedzielny marsz za podobną „porażkę”, co dotychczasowe mecze Świątek na kortach Rolanda Garrosa. Jego wpis spotkał się z życzliwym przyjęciem, a internauci szybko podchwycili ton wypowiedzi:

"I jak chamsko trzyma rakietę! Ewidentnie celuje w Bydgoszcz";

"A wiesz, że ja też od wczoraj z przyjemnością oglądam tę tv, co Ty się na nią przełączyłeś. Jak tam spokojnie i przyjemnie. Jakie rzeczowe relacje, krótkie i treściwe. Jakie unikatowe zdjęcia. Powiew świeżości";

"Ja mam podobnie.... pan w warzywniaku sprzedaje mi kartofle z nienawiścią...";

"Też dzisiaj pierwszy raz w tym roku odważyłam się obejrzeć wiadomości. Teraz idę obejrzeć horror żeby się uspokoić" - pisali w komentarzach. A jak wy oceniacie żart Stuhra?

Zobacz też:

Maciej Stuhr kpi z Ala Pacino. "Moi teściowie jeszcze się nie znają"

Kompromitująca wpadka podczas meczu Igi Świątek. Wszyscy usłyszeli o "różowych landrynach"

Amerykanka czekała na Świątek cały rok. „Inaczej to byłoby tchórzostwo”

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Stuhr | Iga Świątek
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy