Reklama
Reklama

Maciej Kurzajewski poszedł w ślady ojca? Pan Czesław był bardzo zdolny

Maciej Kurzajewski (50 l.) kilka lat temu pożegnał swojego ukochanego tatę. Jak się okazuje, mężczyzna nie tylko świetnie wychował prezentera, ale był też bardzo uzdolniony. Pan Czesław Kurzajewski był dziennikarzem i politykiem. Oto szczegóły.

Maciej Kurzajewski miał znanego ojca

Maciej Kurzajewski swoją karierę zawdzięcza nie tylko samozaparciu i ambicji, ale również genom. Jest synem Czesława Kurzajewskiego, byłego dziennikarza i polityka - posła na Sejm X kadencji z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Mężczyzna przez lata był bardzo popularny w kręgach politycznych.

Niestety, odszedł w 2019 roku - tydzień przed 75. urodzinami. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Starej Miłośnie w Warszawie, czyli na osiedlu, gdzie prezenter mieszkał z byłą żoną Pauliną Szmaszcz, a gdzie teraz remontuje lokum razem z aktualną partnerką telewizyjną i życiową - Katarzyną Cichopek.

Reklama

Czesław Kurzajewski był politykiem

Pan Czesław w 1979 roku ukończył Zaoczne Zawodowe Studium na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był korespondentem prasy i radia oraz kaletnikiem w Spółdzielni Inwalidów "Pokój" w Kaliszu. Publikował także dla WSK-PZL "Delta". Podczas stanu wojennego został zwolniony z pracy w tygodniku "Kaliski Włókniarz", gdzie pełnił funkcję sekretarza redakcji i zastępcy redaktora naczelnego.

Oprócz tego Czesław Kurzajewski był opozycjonistą antykomunistycznym. Należał do "Solidarności" i był posłem na Sejm po wyborach z czerwca 1989 roku. W 1991 roku wycofał się z kariery politycznej.

Paulina Smaszcz pożegnała ojca byłego męża

Po śmierci mężczyzny smutkiem dzieliła się była żona Macieja Kurzajewskiego, Paulina Smaszcz.

"Zawsze mnie wspierał i wierzył we mnie. Kibicował przy doktoracie, pytał, kiedy byłam smutna, śmiał się z moich wygłupów i kochał szalenie Franka i Julka. TO BYŁ WSPANIAŁY, MĄDRY MĘŻCZYZNA. Trudno pogodzić się z tym, że los tak szybko zabiera radość i szczęście, ludzi i relacje".

Maciej Kurzajewski i Kasia Cichopek budują wspólną przyszłość

Maciej Kurzajewski stara się iść w ślady ojca i tworzyć piękny, pełen ciepła dom. Pomaga mu w tym Katarzyna Cichopek. Razem z partnerką postanowił zrezygnować z zakupu nowych czterech ścian. Zamiast tego remontują dom w Starej Miłośnie, gdzie dziennikarz mieszkał wcześniej z Pauliną Smaszcz.

Dla Kasi oraz Macieja to czas wielkich emocji. Szczególnie że Kasia dostała wolną rękę, co do remontu - prezenter nie ma wyboru, jak pogodzić się z przyjściem na gotowe. Na szczęście, Kasia może liczyć na profesjonalną pomoc.

"Miało być przytulnie, jasno z nutą elegancji. Już niedługo ekipy montują ostatnie elementy we wnętrzu i Katarzyna Cichopek pokaże Wam efekt" - napisał na Instagramie profesjonalny, chwaląc się efektami współpracy ze znaną celebrytką.

Czytaj też:

Ostra reakcja Kurzajewskiego. Najpierw wieści o festiwalu w Opolu, a teraz taki wybuch

Paulina Smaszcz kpi z pozwu od Kasi Cichopek. Rozbawiła ją lista świadków

Paulina Smaszcz o ciężkich chwilach po rozwodzie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Kurzajewski | Katarzyna Cichopek | Paulina Smaszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy