Reklama
Reklama

Ledwie zaczął pracę w TVP, a tu takie wieści o gwiazdorze "19.30". To nagły i niespodziewany koniec

Telewizja Polska na początku lutego podała ostateczne wieści na temat popularnego programu interwencyjnego "Alarm!". Podobnie, jak to miało miejsce z "Wiadomościami", TVP nie zdecydowało się na kontynuowanie produkcji i zamiast tego wystartuje z zupełnie nowym show. Nareszcie wyszło na jaw, kto poprowadzi "Reporterów", a to z kolei może oznaczać odejście z serwisu "19.30".

Spośród wszystkich publicznych kanałów, to właśnie w TVP1 i TVP Info doszło do największych przebudowań po zmianie władz na Woronicza. Roszady objęły również oglądany w zeszłym roku średnio przez niemal milion widzów program "Alarm!". Telewizja Polska zdecydowała o jego całkowitym usunięciu, nie wystarczyło samo zwolnienie dotychczasowych prowadzących, w skład których wchodzili Jacek Łęski i Agnieszka Oszczyk. Na razie nie sposób powiedzieć, czy ta zagrywka ostatecznie opłaci się TVP. Zmiany w serwisach informacyjnych i "Pytaniu na śniadanie" przyniosły póki co potężne spadki oglądalności.

Reklama

Program "Reporterzy" zastąpi "Alarm!" na TVP Info. Co o nim wiemy?

W ostatnich tygodniach publiczna telewizja ruszyła z wielką inicjatywą zmian w TVP Info, co pociągnęło za sobą premiery całego szeregu nowych programów. A to jeszcze nie koniec. Na liście zbliżających się debiutów jest jeszcze audycja mająca w założeniu zastąpić emitowany na Jedynce "Alarm!". Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, planowany start "Reporterów" nastąpi w poniedziałek 4 marca, a więc już za niecały tydzień.

TVP będzie pokazywać program społeczno-interwencyjnego od poniedziałku do piątku o godzinie 20:15, czyli tuż po wieczornym (i zarazem jedynym) wydaniu "19.30", a także emitowanym zaraz potem "Gościu 19.30". "Reporterzy" potrwają zwyczajowo około kwadransa, po czym widzowie TVP1 będą mogli obejrzeć nowy odcinek "Korony królów". Anonimowy pracownik Telewizji Polskiej zapewnia w rozmowie z Wirtualnymi Mediami, że "to będzie audycja z mocną historią społeczną z Polski, przyzwoity program reporterski".

Dawna gwiazda TVN-u i prowadzący "19.30" Zbigniew Łuczyński w "Reporterach"

Początkowo stacja nie chciała ujawniać, kto poprowadzi interwencyjną audycję. Dziś wiemy już jednak, że do tej roli wybrano dwójkę prezenterów. Jednym z nich jest Zbigniew Łuczyński, który od pewnego czasu pełni też obowiązki gospodarza "19.30". Doświadczony dziennikarz wcześniej przez wiele lat pracował w programie "Uwaga!" TVN-u, więc ma olbrzymie doświadczenie w tego typu produkcjach. Co ciekawe, zdaniem informatorów portalu oznacza to, że Łuczyński przestanie pojawiać się w roli prowadzącego "19.30".

Przygodę we wspomnianym koncernie medialnym ma za sobą również Agnieszka Górniakowska, która będzie drugą z prowadzących "Reporterów". Prezenterka na starcie swojej kariery trzymała się raczej tematów lifestyle'owych. Pracowała jako pogodynka w TVN-ie, TVN24 i TVN Meteo, a także prowadziła takie show jak "Styl" o architekturze wnętrz i "Zdrowy start" na TVN Style.

W 2011 roku przeszła do TVP, gdzie prowadziła serwisy informacyjne, "Info Dziennik" oraz "Panoramę dnia". Następnie występowała w porannych i popołudniowych wydaniach "Wiadomości", ale na początku 2018 roku opuściła publicznego nadawcę. Będzie to więc dla niej powrót po sześciu latach.

Zobacz też:

Wielkie problemy TVP. Przestali realizować misję publiczną

Zbigniew Łuczyński samotnie wychowywał córkę. Mało kto wiedział

Szefowa "Pytania na śniadanie" tłumaczy się ze słabych wyników. Co za słowa!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | TVP Info
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy