Reklama
Reklama

Laura Bączkiewicz komentuje wyniki Eurowizji Junior. "Jestem bardzo dumna z siebie"

Laura Bączkiewicz (11 l.) ma za sobą występ na jubileuszowym konkursie Eurowizji Junior 2022. Reprezentantka Polski tuż po zakończeniu konkursu szczerze wypowiedziała się na temat koncertu. Nie żałuje wyjazdu do Armenii?

Laura Bączkiewicz udzieliła pierwszego wywiadu po Eurowizji Junior 2022

Tegoroczna Eurowizja Junior odbyła się w Erywaniu, w Armenii. Stało się tak w związku z wygraną  Maleny, reprezentantki tego kraju, w ubiegłorocznym konkursie. EBU pozytywnie rozpatrzyła wniosek o przyznanie Armenii statusu gospodarza Eurowizji Junior 2022.

W jubileuszowym koncercie przygotowanym na 20-lecie konkursu wystąpili reprezentanci 16 krajów: Albanii, Armenii, Francji, Gruzji, Irlandii, Włoch, Kazachstanu, Malty, Niderlandów (Holandii), Macedonii Północnej, Polski, Portugalii, Serbii, Hiszpanii, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii.

Reklama

W wyniku głosowania widzów i decyzji jurorów reprezentantka naszego kraju Laura Bączkiewicz otrzymała 95 pkt, co zagwarantował jej 10. pozycję w zestawieniu. Z kolei zwycięzca z Francji zdobył aż 203 pkt.

Laura zaśpiewała utwór "To The Moon", który został napisany specjalnie na to Eurowizję. Polacy docenili jej starania, czemu dali upust w sieci, sugerując, że dla nich i tak zwyciężyła.

Pozytywny nastrój nie opuścił młodej wokalistki do ostatniej chwili. Laura nie żałowała udziału w wokalnym starciu, o czym opowiedziała w pierwszym wywiadzie udzielonym TVP.

Laura Bączkiewicz serdecznie pogratulowała 13-letniemu zwycięzcy Lessandro z Francji. Dodała również, że spodziewa się, iż nie zapomni tego, co przeżyła w Armenii do końca życia.

"Nie zapomnę jej do końca życia. Nawet jeśli się nie uda, to naprawdę trzeba wierzyć w siebie, bo to jest bardzo ważne" — zaznaczyła Laura w pierwszych słowach po finale Eurowizji Junior 2022.

Nasza reprezentantka też nie bała się marzyć, a na swój sukces pracowała w pocie czoła, trenując wokal w specjalistycznej szkole dla artystów. Dziesięciolatka stanęła do rywalizacji i wygrała - głosami jurorów i telewidzów - specjalną edycję "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022". Dzięki temu znalazła się na scenie w Armenii.

Zobacz też:

Eurowizja Junior 2022: Duża przegrana Polki! Mamy jednoznaczny komentarz jej ekipy

Konkurs Eurowizji 2022: Rywalka Laury Bączkiewicz chora! Wycofa się z show?

Laura Bączkiewicz nie będzie opuszczać szkoły? Rodzice zabrali głos: "W tygodniu szkoła!"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2022 | Laura Bączkiewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama