Reklama
Reklama

Kurski odwołany. Co dalej z karierą Zenka w TVP? Spory cios w finanse popularnych gwiazd

Po odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji szefa TVP pojawiło się wiele pytań dotyczących przyszłości Telewizji Polskiej. Choć znamy już nazwisko nowego prezesa, nadal nie wiadomo, czy to nie koniec zmian personalnych przy Woronicza. Fani też zadają sobie pytania, jak bardzo zmieni się ramówka publicznej stacji. Co stanie się teraz z ulubieńcem Kurskiego - Zenkiem Martyniukiem?

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej

Za rządów polityków Prawa i Sprawiedliwości, a przede wszystkim - za prezesury Jacka Kurskiego - szeroko pojęta "muzyka taneczna" zaczęła święcić w telewizji publicznej prawdziwe triumfy. Jak sytuacja będzie wyglądać po przetasowaniach na najwyższych szczeblach TVP?

Nowy prezes Telewizji Polskiej - Mateusz Matyszkowicz tzw. "hipster prawicy", z wykształcenia filozof, może mieć nieco inne upodobania. Jak napisał przedstawiciel Rady Mediów Narodowych nowo wybrany dyrektor ma "wzmocnić merytorycznie ofertę TVP".

Reklama

Co stanie się w takim razie z Zenkiem Martyniukiem, Sławomirem i innymi gwiazdami wykreowanymi przez telewizję publiczną?

Zenek Martyniuk - ulubieniec Jacka Kurskiego

Jacek Kurski jest znany ze swojego uwielbienia do wszelkiego typu muzyki rozrywkowej i tanecznej. Za jego prezesury triumfy w ramówce telewizji publicznej święciły takie formaty muzyczne jak: "Lato, muzyka, zabawa", "Sylwester w Zakopanem", czy "Roztańczony Narodowy".

To dzięki byłemu prezesowi, gwiazdy pokroju Zenka Martyniuka i Sławomira miały szansę dotrzeć do szerokiej publiczności.

Teraz, po zmianie głównodowodzącego w Telewizji Polskiej, ich pozycja nie jest taka pewna.

TVP płaciła mnóstwo pieniędzy za występy popularnych gwiazd. Czy tuzy polskiej sceny muzycznej mogą zacząć się martwić o wynagrodzenia?

Ile zarabiają największe gwiazdy TVP?

Jeśli koniunktura na "muzykę rozrywkową" w TVP się skończy, dla wielu gwiazd będzie to oznaczało duże cięcia zarobków.

Na jakie pieniądze mogli liczyć do tej pory najpopularniejsi wykonawcy?

Na koncercie zorganizowanym przez telewizję publiczną pod hasłem "Murem za polskim mundurem" wystąpiło wiele gwiazd - zarówno polskich, jak i zagranicznych. Według danych, które podaje portal "Pudelek", każdy z nich mógł liczyć na gażę w wysokości 100 tys. zł.

Według tego samego źródła, TVP zapłaciło Roksanie Węgiel 25 tys. zł za występ, zaś Sławomir otrzymał 85 tys. zł. 

Kolejna supergwiazda - Beata Kozidrak wraz z zespołem Bajm, bierze aż 60 tys. złotych! Niewiele mniej liczy sobie za koncert legenda polskiej piosenki - Maryla Rodowicz. Ta z powodu problemów ze zdrowiem trochę obniżyła stawkę i dostaje  "jedynie" 40 tysięcy.

Dla porównania - Cleo życzy sobie za każde show 30 tys. złotych, podobnie jak Sanah.

Natomiast jak wylicza dziennik "Super Express", Zenek Martyniuk wraz ze swoim zespołem "Akcent" za jeden koncert inkasuje od 25 do 30 tys. zł!

Mniejsza obecność w telewizji publicznej przekłada się też na mniejszą popularność, a co za tym idzie - spadek liczby koncertów. Czy naczelni grajkowie "dobrej zmiany" mają powody do obaw?

Zobacz też:

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP! Zastąpi go Mateusz Matyszkowicz

Joanna Kurska chce, żeby "Pytanie na śniadanie" wyprzedziło "Dzień dobry TVN" pod względem oglądalności

Mateusz Matyszkowicz nowy prezes TVP przestał o siebie dbać?


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zenek | Jacek Kurski | Maryla Rodowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy