Reklama
Reklama

Kuba Szmajkowski pokazał wielki talent na scenie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Pochwałom nie było końca

Najmłodszy uczestnik 19. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Podobnie, jak Oskar Cyms z poprzedniego sezonu, idealnie wchodzi w dowolną rolę. W tym odcinku zapewnił sobie podium, stając się na kilka minut amerykańskim raperem Kendrickiem Lamarem.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" powraca po raz 19.

Program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. W znanym hicie Polsatu w gronie jurorów obok Małgorzaty Walewskiej Roberta Janowskiego jest Paweł Domagała. Prowadzącymi ponownie jest Maciej Rock i Maciej Dowbor

Reklama

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Marcin Januszkiewicz jako Anthony Kiedis z Red Hot Chili Peppers

Pierwszy występ przypadł w udziale Marcinowi Januszkiewiczowi, który wykazał się dużym dystansem do siebie, biorąc udział w totalnie pokręconym występie jednej z bardziej dynamicznych kapel, jaką jest Red Hot Chili Peppers. Wyskoczył na scenę z nagim torsem i rytmicznie zaśpiewał utwór "Can’t Stop". Co na to Paweł Domagała? 

"Jestem zachwycony, bardzo mi się podobało. I też doceniam to, że miałeś tak dużo rzeczy do ogarnięcia. Ja bym tego nie ogarnął. I jeszcze w życiu bym się nie odważył bez koszulki". 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Jakub Gąsowski jako Ed Sheeran

Jakub Gąsowski wylosował piosenkę "Eyes Closed" Eda Sheerana. Największą jego obawą w wykonaniu tego utworu był oddech, czyli to, na co szczególną uwagę zawsze zwraca Małgorzata Walewska. Czy tym razem to wychwyci? 

"Muszę ci powiedzieć, że na początku miałeś duży problem ze znalezieniem tonacji. Dobrze jest usłyszeć najpierw w głowie dźwięk, który masz wyprodukować, żeby mieć pewność, że trafiłeś w tonację. W momencie, kiedy już musiałeś mocniej oprzeć, to było bez pudła i było bardzo pięknie. Faktycznie, jak mówisz masz tenorowy jasny głos, to jednak jest trochę ciemniejszy od Eda Sheerana. Ale tak czy inaczej wykonałeś piękną robotę aktorską, za którą ci jestem bardzo zobowiązana" - powiedziała. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Jagoda Szydłowska jako Yann Destagnola z MODJO

Zwyciężczyni pierwszego odcinka, Jagoda Szydłowska przeobraziła się w wokalistę grupy MODJO - Yanna Destagnola. Czy ostatnia wygrana dodała jej skrzydeł i teraz też wzniosła się na wyżyny z piosenką "LADY (Hear Me Tonight)"? 

"Droga młodzieży, tak się tańczyło kiedyś w klubach" - przemówił do widowni Robert Janowski. I dodał ciekawostkę: "Bardzo lubiłem wtedy chodzić do klubów, bo wtedy jeszcze można było pogadać. Muzyka nie była wtedy tak głośno, więc można było zamienić słowo z kolegą lub koleżanką".  

Oceniając występ powiedział zwięźle: "Pięknie poszłaś w pierwszym odcinku. W tym nie poszłaś tak jak wcześniej". 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Magda Kumorek jako Sława Przybylska

Magda Kumorek otrzymała od grzyba romantyczną piosenkę wielkiej damy polskiej sceny, Sławy Przybylskiej. Ten czarujący utwór z tekstem Agnieszki Osieckiej "Miasteczko Portofino" przeniósł nas w lata 70. Czy to wykonanie przypadło do gustu Pawłowi Domagale? 

"Ja się bardzo cieszę, że jesteś w studio, a nie w Portofino, bo mogłem to zobaczyć. Uważam, że jesteś taką osobą z klasą, nieważne, kiedy byś żyła, czy kiedyś, czy w przyszłości, czy wiecznie, jak Edyta Górniak. I świetnie wykonujesz utwory, które mają w tytule miłość i miasto, także czekam na »Miłość w Zakopanym«". 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Nick Sinckler jako Libianci

Piąty na scenie pojawił się "elektryczny" Nick Sinckler. W utworze musiał dać się na tyle poskromić, żeby zaśpiewać liryczny utwór Libianci "People". Najtrudniejsze było dla niego zadanie aktorskie, bo brakowało mu ruchu na scenie. Na szczęście nie zawiódł jurorów. 

"Uwierzyłem Ci. Zaczarowałeś mnie, wciągnąłeś mnie w ten klimat. Jestem ci też wdzięczny i chylę czoła za poskromienie swojego ADHD, co było może najtrudniejszym twoim zadaniem. Podobało mi się bardzo" - podsumował wdzięcznie Robert Janowski. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Ewelina Flinta jako Titiyo

Ewelina Flinta znana z rockowego grania zmieniła się tym razem w kuszącą, eteryczną Titiyo. Tę szwedzką piosenkarkę kojarzymy głównie z hitem, nagranym ponad 20 lat temu "Come Along". I właśnie ten utwór usłyszeliśmy na scenie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jak poradziła sobie z nim Ewelina, która w poprzednim odcinku była doskonałą Lizzo? 

"Skąd ty to złapałaś? Przez tydzień zaśpiewałaś barwą Titiyo. Jak? Wodziłem wzrokiem za tobą. Gdzie nie poszłaś ty, łaziłem za tobą ja, i słuchałem cię z wielką radością. Świetna robota. A poza tym, jak mówiłaś wcześniej z Maciejem, nabywamy tu nowych kompetencji, ale żeby je nabyć, naprawdę Kochani, musimy zapomnieć o tym, co umiemy. Brawo ty Ewelinka, brawo ty" - rozpływał się Robert Janowski. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Kuba Szmajkowski jako Kendrick Lamar

Skoro było coś dla dojrzałych widzów, to nadszedł czas również na młodsze pokolenie. Nutę rapu zaserwował Kuba Szmajkowski w piosence "Humble" Kendricka Lamara. Był to dla niego duży przeskok muzyczny, bo zaledwie tydzień wcześniej wcielił się w legendę muzyki rockowej Justina Haywarda z The Moody Blues. Zarówno pierwsze, jak i drugie wykonanie dalece odbiegało od stylistyki artystycznej Kuby. Czy tym razem również wykonał swoją pracę na szóstkę? 

Paweł Domagała z pewnością ją docenił, poprzedzając pochwałę wstępem: "Muszę powiedzieć, że jestem wielkim fanem Kendricka Lamara. Uważam go za największego artystę XX w. To jest pierwszy muzyk, który dostał Puzlitzera. Jego teledyski to jest dzieło sztuki. Wiadomo, Kendrick jest tylko jeden, ale tu było duże zaskoczenie dla mnie. Jestem pod ogromnym wrażeniem". 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Pola Gonciarz jako Beyonce

Odcinek zakończyła Pola Gonciarz występem fenomenalnej Beyonce z piosenką "If I were a boy". Jak przyznała młoda artystka, najtrudniejsze w wykonaniu tego utworu jest wokal, sposób poruszania się i pewność siebie. Czy zbliżyła się do ikony popu? 

"Wyglądasz zjawiskowo, miałaś tę pewność siebie w głosie. Naprawdę jesteś do zjedzenia. Bardzo mi się spodobały te momenty spokojne, natomiast przy tym Powerze trochę ci zabrakło. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Ona jest wokalistką pełną parą. Ty się świetnie ruszasz, natomiast zabrakło ci trochę wielkości głosu. Wyglądasz jednak tak pięknie, że nie mogę się napatrzeć" - oceniła Małgorzata Walewska. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": tabela wyników

Głosami jury i uczestników wygrał Kuba Szmajkowski. Czek na 10 tys. zł przekazał podopiecznym Fundacji Przylądek Nadziei, która ratuje dzieci z nowotworem. 

Wyniki 2. odcinka programu: 

  1. Kuba Szmajkowski 
  2. Ewelina Flinta 
  3. Nick Sinckler 
  4. Magdalena Kumorek 
  5. Marcin Januszkiewicz 
  6. Pola Gonciarz 
  7. Jagoda Szydłowska 
  8. Jakub Gąsowski 


* * *

Program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" pojawił się na antenie Polsatu ponad 8 lat temu i od razu zdobył liczne grono wiernych fanów. Fanpage programu ma ponad 400 tysięcy obserwujących, a dla portali internetowych metamorfozy gwiazd to wciąż jeden z gorętszych tematów. W trakcie emisji show od pierwszego odcinka Polsat jest niezmiennie liderem rynku w obu grupach audytoryjnych. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" to produkcja, o udziale w której marzy niejeden artysta. Dołączenie do grona uczestników jest nobilitacją i szansą na zdobycie nowych, niestandardowych doświadczeń, mimo, że czekają ich setki godzin pracy: treningów wokalnych i choreograficznych. Dotychczas w show uczestniczyło ponad 100 gwiazd polskiej sceny muzycznej, teatralnej i filmowej. 

Zobacz także: 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Twoja twarz brzmi znajomo" | Kuba Szmajkowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy