Reklama

Pola Gonciarz

Środa, 6 września 2023 (14:40) Aktualizacja Środa, 6 września 2023 (14:47)
Pochodząca z Warszawy Pola Gonciarz to aktorka i tancerka młodego pokolenia, która spełnia się również na scenie muzycznej. W Polsce znana jest głównie z roli Blanki Consalidy w serialu medyczno-obyczajowym “Na dobre i na złe”. Co interesuje ją w życiu prywatnym oraz co lubi robić, kiedy nie pracuje?
Pola Gonciarz - najważniejsze informacje
Pola Gonciarz /AKPA

Pola Gonciarz - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  14.10.1998

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

 

Pola Gonciarz - wiek, wzrost, znak zodiaku

Pola Gonciarz urodziła się 14 października 1998 roku w Warszawie. Aktorka ma 168 cm wzrostu. Jest zodiakalną Wagą.

Jakie wykształcenie ma Pola i jak zaczynała się jej kariera?

Uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Będąc uczennicą szkoły, często miała okazję grywać w przedstawieniach baletowych w Operze Narodowej oraz Teatrze Wielkim w Warszawie. W 2017 roku otrzymała szansę wystąpienia w przedstawieniu "Śnieżka jako Zła królowa". W tym samym roku, wykorzystując swoje taneczne umiejętności, wystąpiła na konkursie „Młody Tancerz Roku”, gdzie udało jej się zdobyć nagrodę publiczności.
Pola Gonciarz ukończyła szkołę z tytułem baletmistrzyni, uprzednio przystępując do egzaminu teoretycznego z wiedzy o tańcu oraz pokazów dyplomowych i konkursów.
Od 2018 roku Gonciarz studiowała na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, na kierunku wokalno-aktorskim. Studia ukończyła w 2023 roku. Podczas studiów współpracowała z Och-Teatrem, gdzie między innymi w 2019 roku zagrała w przedstawieniu muzycznym "Huśtawka". 

Nagroda „Dziennikarzy i Fotoreporterów” na festiwalu w Opolu

Na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2019 roku zaprezentowała natomiast swoje umiejętności wokalne, wybierając piosenkę „Szepty i łzy” z repertuaru Anny Marii Jopek. Występ został doceniony, a Pola Gonciarz otrzymała nagrodę „Dziennikarzy i Fotoreporterów”.

Pola jak Blanca Consalida w serialu “Na dobre i na złe”

W 2014 roku Pola Gonciarz dołączyła do obsady, emitowanego od 1999 roku, przez Telewizję Polską, serialu medyczno-obyczajowego “Na dobre i na złe”. Jak dotąd, jest to rola, która przyniosła młodej aktorce największą sławę i rozpoznawalność.
W serialu Gonciarz wciela się w rolę Blanki, córki jednej z lekarzy - Wiktorii Consalidy (w serialu grana przez Katarzynę Dąbrowską). Dziewczyna, stając przed wyborem dalszej ścieżki rozwoju, decyduje się iść w ślady swojej matki, studiując medycynę i ostatecznie zostając lekarzem w serialowym szpitalu w Leśnej Górze.
Co ciekawe, Pola Gonciarz miała okazję występować w serialu “Na dobre i na złe”, jeszcze przed dołączeniem do obsady w 2014 roku. W serialu aktorka pojawiła się dwa razy epizodycznie: w 2001 roku jako Hanusia, córka jednego z pacjentów szpitala i w 2002 roku jako córka jednego z sanitariuszy.

Udział Poli Gonciarz w 19. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

W 2023 roku Pola Gonciarz wzięła udział w 19 edycji programu rozrywkowego “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Program emitowany jest przez telewizję Polsat. W formacie Pola Gonciarz ma okazję zaprezentować wszystkie swoje umiejętności, zarówno wokalne i aktorskie, jak i taneczne.

Życie prywatne Poli owiane jest tajemnicą

Polę Gonciarz na Instagramie (konto @miczag) obserwuje ponad 100 tys. osób. W swoich mediach społecznościowych chętnie dzieli się z fanami wiadomościami, dotyczącymi jej rozwijającej się kariery, osiągnięć zarówno w edukacji, jak i w świecie aktorskim i muzycznym.
W internecie natomiast brak informacji, dotyczących jej życia prywatnego. Nie wiadomo, kim są i czym zajmują się jej rodzice oraz, czy Pola Gonciarz ma rodzeństwo. Nie wiadomo również, czy serce Poli jest zajęte i czy młoda aktorka z kimś się spotyka. Pola Gonciarz nie ma jeszcze dzieci.
 

Miłośniczka zwierząt i wolontariuszka

Prywatnie Pola Gonciarz to miłośniczka psów i kotów. Ponadto, w wolnym czasie interesuje się fotografią, a także lubi też grywać na ukulele, gitarze i pianinie. W 2011 roku Pola przygarnęła kota, któremu w schronisku nadano imię Pingwinek. Natomiast po przyjeździe kota do domu, Pola i jej rodzina zdecydowali o zmianie imienia na Tofik.
W jednym z wywiadów przyznała się też do aktywności w wolontariacie - “Dzięki informacji, którą usłyszałam w radiu, byłam fotowolontariuszką w schronisku Na Paluchu. Robiłam zdjęcia psiakom czekającym na swoje domy, by łatwiej było znaleźć chętnych do adopcji. Przywoziłam też karmę, wrzucałam filmiki na YouTube, w których pokazywałam, jak można pomagać, oraz zachęcałam do pomagania i adoptowania przebywających tam zwierzaków.

Pola Gonciarz - Wiadomości