Reklama
Reklama

Księżna Kate obchodzi 37. urodziny. Ale chyba nie tak je sobie wyobrażała...

Księżna Kate 9 stycznia obchodzi 37. urodziny! Spędzi je w gronie najbliższych z mężem na czele? Niestety nie. W tym ważnym dla niej dniu nie będzie obok Williama (36 l.). Wezwały go książęce obowiązki... I to po raz kolejny. Żona zapewne to rozumie, ale i tak musi być jej przykro.

37 lat temu w Reading przyszła na świat Kate, najstarsza z trojga dzieci Carole i Michaela Middletonów. Oprócz niej małżonkowie mają jeszcze 35-letnią dziś córkę Pippę oraz młodszego od niej o 4 lata Jamesa. 

Jednak to właśnie pierworodna budzi największe zainteresowanie mediów. Nic dziwnego, w końcu jest żoną następcy brytyjskiego tronu. 

William poznał ukochaną jeszcze na studiach, lecz początkowo wcale nie było oczywistym, czy tych dwoje będzie razem. Zwłaszcza, że gdy po raz pierwszy na siebie wpadli, oboje byli w związkach. Książę spotykał się z Olivią Hunt, a Kate z Rupertem Finchem. 

Reklama

Wydawać by się zatem mogło, że o głębszym uczuciu między księciem a Middleton nie mogło być mowy. Wiele zmieniło się podczas charytatywnego uniwersyteckiego pokazu mody, w którym Kate wystąpiła jako modelka. Pojawiła się na wybiegu w półprzezroczystej kreacji i... zauroczyła sobą Williama. 

Tego samego wieczoru miał próbować ją pocałować, lecz... dostał kosza. Ponoć Kate odrzuciła jego zaloty ze względu właśnie na Ruperta, z którym była wówczas związana. 

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Ostatecznie William i Kate zakończyli poprzednie związki i zaczęli być razem. Ale nie obyło się bez kryzysu. W 2007 roku rozstali się na kilka miesięcy. Na szczęście miłość zwyciężyła i dziś tworzą rodzinę. Mają troje dzieci: George'a (5 l.), Charlotte (3 l.) i niespełna rocznego Louisa. 

Życie Kate wbrew pozorom wcale nie należy do łatwych. Ciąży na niej wiele obowiązków i, rzecz jasna, ogromna presja. Gdy tylko pojawi się gdzieś publicznie, jest pod ostrzałem fleszów, a każdy jej ruch śledzony jest przez uważnych obserwatorów gotowych wytknąć nawet najmniejszy błąd. 

Ponadto księżna nie może liczyć na małżeństwo w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Musi liczyć się z tym, że wiele decyzji, nawet dotyczących bezpośrednio jej i Williama, musi być konsultowane z królową i dworem. 

Kate nie unika też przykrości. Jedna z nich przytrafia się jej właśnie w dniu 37. urodzin. Kiedy "zwykli" ludzie świętują urodziny najczęściej w gronie najbliższych, ona nie ma co o tym marzyć. Nie będzie przy niej męża, którego wezwały obowiązki. 9 stycznia ma być uczestnikiem obchodów 30-lecia istnienia London's Air Ambulance. A to nie pierwszy raz, gdy William będzie nieobecny przy żonie w tym ważnym dla niej dniu. 

Mimo że księżna zapewne rozumie absencję Williama, to chyba nie tak wyobrażała sobie wymarzone urodziny... 

A tymczasem na profilu na Twitterze Pałacu Kensington pojawił się wpis z podziękowaniami za życzenia. "Dziękujemy za wszystkie cudowne wiadomości z okazji urodzin księżnej Cambridge".

***

Zobacz więcej materiałów:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kate Middleton
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy