Reklama

Reklama

Reklama

Książę Harry chce wydać wspomnienia. To koniec pojednania w rodzinie królewskiej?

Konflikt między księciem Williamem (40 l.) a jego młodszym bratem Harrym (38 l.) od lat jest tematem, który przyciąga zainteresowanie mediów i opinii publicznej. Choć w ostatnich dniach mogło się wydawać, że ich spór odchodzi w zapomnienie, relacje między braćmi wciąż są dość chłodne. Teraz na jaw wychodzą fakty, które mogą na nowo zaognić spór.

Odwieczny konflikt księcia Williama i księcia Harry'ego

Konflikt pomiędzy księciem Harrym a księciem Williamem trwa w najlepsze już od wielu lat, niektórzy historycy twierdzą nawet, że spór rozpoczął się już w dzieciństwie.

Co poróżniło dwóch braci?

Wśród czynników wymienia się często różnicę w charakterach. Nie bez znaczenia dla ich relacji była też trudna sytuacja rodzinna, a także ogromna presja, jaka towarzyszy niemal każdemu z członków królewskiego rodu.

Reklama

Bracia zbliżyli się do siebie po śmierci księżnej Diany. Wspólnie przeżywali śmierć matki i starali wspierać się nawzajem w trudnych chwilach.

Później jednak do głosu doszły napięcia w relacji. Książę William musiał mierzyć się z ogromnymi oczekiwaniami ze strony mediów i rodziny - wiedział bowiem, że w przyszłości zostanie królem.

Zupełnie inaczej przeżywał młodość Harry - choć był pod mniejszą presją, zawsze czuł, że żyje w cieniu brata.

Jak zauważa historyk Robert Lacey, autor książki "Bitwa Braci", konflikt między Williamem a Harrym opiera się na tym, że ten pierwszy wierzy głównie  "w obowiązek", a drugi "w miłość".

Książka księcia Harry'ego na nowo zaogni konflikt braci?

W ostatnich dniach, na czas uroczystości związanych z pogrzebem zmarłej królowej Elżbiety II, bracia ogłosili rozejm. Ostatnio wydawało się nawet, że zwaśnieni Harry i William coraz lepiej się ze sobą dogadują i być może dojdzie wkrótce do pojednania w rodzinie królewskiej.

Teraz jednak na jaw wychodzą nowe fakty i wiele wskazuje na to, że zawieszenie broni było jedynie tymczasowe.

Okazuje się bowiem, że książę Harry ma zamiar wkrótce opublikować książkę, która będzie zawierać jego prywatne zapiski.

Czy publikacja pamiętników zaostrzy konflikt Harry'ego i Williama?

Nieoficjalnie mówi się o tym, że książka ma opisywać najbardziej osobiste wątki z życia rodziny królewskiej, także te dotyczące księcia Williama.

Przyszłemu królowi może się to nie spodobać.

Na razie nie wiadomo kiedy zapiski mają ujrzeć światło dzienne i w jakiej formie zostaną wydane. Być może Harry zdecyduje się zachować swoje przemyślenia dla siebie, tak by nie komplikować już i tak niełatwych relacji ze swym starszym bratem?

Zobacz też:

Karol III miał polskie korzenie. Fryderyk Hauke spoczął na Starych Powązkach

Kiedy odbędzie się koronacja nowego króla? Co o niej wiemy

Ile zarabiają członkowie rodziny królewskiej? Ile zarabia królowa Elżbieta II

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: książę Wiliam | książę Harry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy