Skandal z udziałem eksperta z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia"
Rafał Olszak swoim zachowaniem wywołał skandal wśród widzów "Ślubu od pierwszego wejrzenia" jeszcze zanim wystąpił w pierwszym odcinku programu. Okazało się bowiem, że "ekspert od spraw damsko-męskich" prowadzi profil na Instagramie, na którym "udziela rad" swoim wielbicielom. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że głosi przy tym dość odważne poglądy, które nie podobają się dużej części społeczeństwa i mają charakter antynaukowy i mizoginistyczny.
Po upublicznieniu "rad eskperta", w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Do sprawy odniosła się m.in. psycholożka Magdalena Chorzewska, znana doskonale widzom z "Ślubu od pierwszego wejrzenia", czy Paulina Młynarska, która napisała w mediach społecznościowych, że poglądy Olszaka to "stek skrajnie szkodliwych społecznie, seksistowskich, a momentami niemal faszolskich bredni" a stacji TVN, która zatrudniła specjalistę do swojego programu zarzuca "plucie w twarz wszystkim tym, które i którzy mają #wolnemedia w profilówkach."
"Wolne media. Hahahaha. Chyba od rozumu" - podsumowała w ostrych słowach.
TVN rezygnuje ze wspópracy z Rafałem Olszakiem. Ekspert komentuje
Profil prowadzony przez psychologa Rafała Olszaka, pod nazwą "ocalsiebie", obserwuje na Instagramie prawie siedem tysięcy osób. Jego opis na portalu głosi: "Wasz psycholog, ale przede wszystkim swój chłop". Ekspert radził swoim wielbicielom, żeby unikali "randkowania z samotnymi matkami", feminizm uważa za "fabrykę narcystycznych i egoistycznych potworów, które żyją wyłącznie dla siebie", natomiast prezerwatywa według specjalisty od relacji to coś, co "oddziela mężczyznę od kobiety".
"Rady" wywołały skandal - psycholożka ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia", Magdalena Chorzewska odcina się od byłego kolegi z pracy i zarzeka się, że nie chce mieć z nim nic wspólnego.
Nie zgadzam się z ani jednym poglądem Rafała Olszaka i już teraz wiem, dlaczego tak trudno jest mi z nim współpracować w tej edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia".
W odpowiedzi na krytykę, telewizja TVN postanowiła usunąć kontrowersyjnego specjalistę z programu. W oficjalnym komunikacie , które producent "Ślubu od pierwszego wejrzenia" opublikował na Facebooku można przeczytać, że stacja zakończyła współpracę z ekspertem.
Oświadczenie firmy EARLGREY, producenta programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”: W uzgodnieniu z TVN zakończyliśmy współpracę z panem Rafałem Olszakiem. Tym samym Rafał Olszak nie pojawi się w audycji „Ślub od pierwszego wejrzenia”.
Sprawę można by uznać za zamkniętą, gdyby nie fakt, że Rafał Olszak twierdzi, że... nic nie wie o zwolnieniu. W odpowiedzi na pytanie fana, co sądzi o usunięciu go z programu, napisał, że o decyzji stacji dowiedział się z portalu "Pudelek".

Jak sprawę skomentuje TVN i jak potoczą się dalsze losy kontrowersyjnego psychologa?
Zobacz też:
Zaskakująca metamorfoza Anity ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"
Rafał Olszak wyrzucony ze Ślubu od pierwszego wejrzenia. Jest oficjalne stanowisko producenta
Magdalena Chorzewska ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" krytykuje nowego eksperta Rafała Olszaka










