Reklama

Reklama

Reklama

Tylko u nas

Karolina Gilon daje rady pijanym kierowcom: „Nie ma na to żadnego wytłumaczenia!”

Karolina Gilon (33 l.) opowiedziała nam o stłuczce na drodze, która przytrafiła jej się na Mazurach. Przy okazji zaapelowała do wszystkich kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu, tylko np. zamówili sobie taksówkę. "Czasami to są dwie dychy, a możemy oszczędzić czyjeś życie i przede wszystkim też swoje" - podsumowała w rozmowie z Pomponikiem.

W Nowym Dworze Mazowieckim odbył się Speed Games Poland - impreza motoryzacyjna organizowana przez Kubę Przygońskiego i Tik-Toka. 

W drugiej edycji wzięli udział popularni celebryci i influencerzy, którzy pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego ćwiczyli swoje umiejętności, takie jak poślizg, awaryjne hamowanie czy ostry zakręt.

Są to sytuacje, które mogą zaskoczyć na drodze nawet najbardziej doświadczonego kierowcę. 

Karolina Gilon miała stłuczkę na drodze

Na wydarzeniu Pomponik miał okazję porozmawiać z Karoliną Gilon, która opowiedziała nam historię, jak w drodze na Mazury była świadkiem zbiorowej kolizji ze swoim udziałem.

Reklama

Kierowca przed nią gwałtownie zahamował i w żaden sposób tego nie zakomunikował. W efekcie Karolina wjechała w tył jego samochodu, a auta znajdujące się za nią zaczęły uderzać w siebie niczym domino.

Na szczęście w sytuacjach kryzysowych modelkę ogarnia spokój i skupienie, aby móc właściwie zareagować.

Auto nieco ucierpiało, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Od tamtej pory zapala jej się w głowie czerwona lampka, że należy bardziej uważać na drodze.

Modelka daje rady pijanym kierowcom

Gilon przebywa w Hiszpanii na planie programu "Love Island", gdzie dopuszczalna ilość stężenia alkoholu u kierowców to 0,8 promila, jednak nawet przy takim poziomie może pojawić się osłabienie koordynacji mięśniowej i zdolności prowadzenia samochodu.

Gwiazda popiera zatem całkowity zakaz wsiadania za kierownicę po wypiciu alkoholu, ponieważ ludzie łatwo przekraczają te granicę i nie kontrolują tego, ile piją dalej.

Gilon wyjaśnia, że ten, kto imprezował ten wie, że w stanie upojenia nasza percepcja jest mocno zaburzona. Są inne reakcje i na przykład czasem nam się coś wydaje.

Jej zdaniem nikt nie nadaje się wtedy do prowadzenia samochodu.

Na koniec zaapelowała wyraźnie do wszystkich kierowców:

Posłuchajcie całej rozmowy poniżej:

Zobacz też:

Koniec domysłów. Księżna Kate i książę William potwierdzili

Joanna Opozda ciężko przeżyła minione miesiące. Korzysta z pomody psychoterapeuty

POMAGAMY UKRAINIE

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Karolina Gilon

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy