Reklama

Reklama

Reklama

Karol III wprawił w osłupienie prezydenta RPA. Niebywałe, czym chciał się popisać syn Elżbiety II!

Do niezwykłego zdarzenia doszło podczas niedawnej wizyty prezydenta RPA Cyrlia Ramaphosa w londyńskim Buckingham Palace. Karol III w geście szacunku postanowił przywitać głowę państwa odczytując pozdrowienia w kilku afrykańskich językach. Gość poczuł się mocno rozbawiony całą sytuacją. Nagranie z tego spotkania błyskawicznie obiegło internet.

Karol III ma za sobą pierwsze międzynarodowe spotkanie

Król Karol III ma za sobą pierwsze międzynarodowe spotkanie. Pierwsza od trzech lat wizyta gościa z zagranicy w pałacu Buckingham cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mediów. Poprzednim przedstawicielem innego państwa, zaproszonym przez rodzinę królewską był prezydent USA Donald Trump, który odwiedził Londyn w 2019 roku.

Od tamtego czasu królowa Elżbieta II nie przyjmowała wizyt zagranicznych.

Reklama

Niedawno nowy władca Zjednoczonego Królestwa spotkał się na uroczystym bankiecie z prezydentem Republiki Południowej Afryki Cyrilem Ramaphosem. W spotkaniu wzięli udział także: królowa małżonka Camilla Parker Bowles oraz książę William wraz z żoną Kate Middleton.

W trakcie wizyty doszło do dość zabawnej sytuacji - Karol III przywitał swojego gościa w dość niecodzienny sposób. Z szacunku dla głowy afrykańskiego państwa, monarcha odczytał oficjalne przywitanie w sześciu tamtejszych językach.

Na każde kolejne słowo przeczytane przez brytyjskiego władcę prezydent RPA reagował śmiechem. Nie wiadomo, czy był tak zdziwiony i uszczęśliwiony, czy po prostu rozbawiła go nieudolność króla w próbach posługiwania się afrykańskimi dialektami. Kamery uchwyciły całe zdarzenie i filmik z oficjalnego powitania szybko stał się hitem internetu. Całą sytuację możecie prześledzić poniżej.

Karol III myśli o abdykacji?

Ostatni brytyjską opinię publiczną zszokowały pogłoski o rzekomej abdykacji króla Karola III. Choć monarcha bardzo długo czekał na przejęcie tronu po zmarłej we wrześniu Elżbiecie II, teraz ponoć targają nim wątpliwości.

Jak podaje magazyn "Woman’s Day" władca Zjednoczonego Królestwa narzeka, że księżna Diana mogła mieć rację i "nie nadaje się on na króla". W dodatku ponoć "czuje się za stary" i bierze pod uwagę przekazanie tronu swojemu synowi.

Słysząc te rewelacje, jego żona Camilla Parker Bowles postanowiła przywołać go do porządku i na pomoc wezwała swoją szwagierkę. Księżna Anna cieszy się u Karola bowiem specjalnymi względami i według niektórych jest uważana za najbliższą przyjaciółkę króla.

"Siostra potrafi dotrzeć do Karola, kiedy nikt inny nie daje rady. Wytrzymała zaledwie kilka minut jęczenia, po czym w prostych słowach  kazała mu wziąć się w garść. Przyznała, że po dekadach udanych rządów matki może mu być trudno, ale to nie jest powód, by po prostu zwalić wszystkiego na Williama, który zasługuje jeszcze na parę lat w miarę normalnego życia" - podaje "Woman's Day".

Karol najwyraźniej wziął się w garść i zaczął cieszyć się z przywilejów monarchy. Patrząc na jego najnowsze zdjęcia trudno się oprzeć wrażeniu, że w towarzystwie prezydenta Republiki Południowej Afryki bawił się znakomicie.

Zobacz też:

Karol III, Kate, William i Camilla podjęli przydenta RPA Cyrila Ramaphosa 

Książę Harry w tarapatach. Parlament kłóci się o jego przyszłość wśród royalsów

Księżniczka Anna odwiodła Karola III od abdykacji. Camilla nie dała rady


pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy