Reklama

Reklama

Reklama

Jamala ma prośbę do polskich dziennikarzy. Inaczej nie udzieli wywiadu!

Jamala (38 l.) weźmie udział w 13. edycji "Tańca z gwiazdami" na antenie Polsatu. Artystka wraz z czteroletnim synkiem uciekła przed wojną. W związku z tym ustaliła konkretne warunki współpracy z polskimi dziennikarzami. Ma do nich jedną, ważną prośbę.

Jamala, a właściwie Susana Alimiwna Dżamaładinowa, to ukraińska piosenkarka, aktorka i autorka tekstów pochodzenia krymskotatarskiego. Wokalistka zwyciężyła 61. Konkurs Piosenki Eurowizji, a w tym roku weźmie udział w trzynastej edycji "Tańca z gwiazdami".

To nie tylko właścicielka czterooktawowego wokalu, ale również doświadczona tancerka. W ubiegłym roku wystąpiła bowiem w ósmej edycji ukraińskiego show "Tantsi z zirkami" w parze z Antonem Nesterko.

Reklama

Piosenkarka w swojej muzyce chętnie zabiera głos na ważne społecznie tematy. Jej utwór "1944" opowiada o deportacji Tatarów krymskich i stał się swego rodzaju manifestem przeciwko konfliktowi.

Kobieta wraz z czteroletnim synkiem uciekła przed wojną i znalazła schronienie w Niemczech. Jej obecność w programie będzie znakiem solidarności dla widzów z Ukrainy przebywających w Polsce.

"Taniec z gwiazdami": Jamala ma prośbę do polskich dziennikarzy

Jak wiadomo, podczas intensywnych treningów uczestniczy udzielają telewizji licznych wywiadów. Z tego względu Jamala skierowała w kierunku polskich dziennikarzy wyjątkową prośbę.

Mimo że dobrze zna język rosyjski, wolałaby nie rozmawiać w nim podczas nagrywania materiałów. W zamian chętnie posłuży się angielskim, w którym czuje się całkowicie swobodnie. 

Co więcej, wokalistka jest również w trakcie nauki języka polskiego!

"Chciałabym znać język polski, ale dopiero trzeci dzień jestem w Warszawie. Po trochu będę się uczyć. Obowiązkowo będę się uczyć. Już znalazłam i nauczyłam się takiej jednej bardzo starej polskiej piosenki. I właśnie zawszę mówię tak samo, że przez piosenkę chciałabym podziękować wszystkim w Polsce, którzy nas wspierają. Rozumiem, że może być nawet pewien... może i nie dyskomfort, ale taka mała trudność, ale znajdziemy rozwiązanie. Będę się uczyć polskiego, będę starała się stać się częścią, dlatego, że ja jestem teraz waszym gościem i chciałabym żebyście byli ze mnie jak najbardziej dumni" - wyznała w rozmowie z Jastrząb Post.

Taneczne show wystartuje już 29 sierpnia na antenie Polsatu. Razem z nią o kryształową kulę zawalczą m.in. Karolina PisarekKrzysztof Rutkowski czy Jacek Jelonek

Zobacz też:

Czarne chmury nad Martą Manowską? Straciła "fuchę" w TVP!

Steven Seagal przyjechał do Donbasu. Nagra film propagandowy dla Rosji

Niemiecka minister o zdjęciu z Kijowa z kieliszkiem szampana: "To było nieodpowiednie"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jamala | "Taniec z gwiazdami"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy