Reklama
Reklama

Jacek Łągwa poważnie chorował. Lekarze dawali niewielkie szanse: "To cud, że przeżyłem"

Jacek Łągwa (52 l.) zyskał ogromną popularność jako członek zespołu Ich Troje. Muzyk musiał jednak przejść w życiu wiele trudności. Nie każdy wie o tym, że u artysty wykryto tętniaka mózgu. Lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. "W środku nocy zaczął strasznie boleć mnie łeb. Wyłem z bólu" - opowiada w rozmowie z Plejadą.

Jacek Łągwa był poważnie chory. Cudem przeżył

Jacek Łągwa zdobył ogromną popularność jako członek zespołu Ich Troje. Pełnił w nim rolę wokalisty, kompozytora oraz instrumentalisty, chociaż można było odnieść wrażenie, że zawsze pozostaje w cieniu charyzmatycznego lidera, Michała Wiśniewskiego.

Trzeba przyznać, że Jacek całkowicie oddał się muzyce. Jednak mimo wielkiej sławy artysta przeszedł w życiu wiele trudności. Jedną z nich była diagnoza poważnej choroby, której w ogóle nie był świadomy. 

Reklama

Pierwsze objawy odczuł tuż po powrocie z wakacji na Kubie.

Muzyk od razu zaczął podejrzewać, że to malaria, więc udał się do szpitala chorób zakaźnych. Lekarz przepisał mu leki na grypę kolumbijską, po zażyciu których ból głowy ustąpił

Jacek Łągwa o początkach tętniaku mózgu

Jacek Łągwa poczuł się lepiej, więc wrócił do imprezowego stylu życia. Niestety kiedy tylko napił się alkoholu, ból dał o sobie znać i to ze zdwojoną siłą! Pomyślał wówczas, że to z pewnością malaria i drugi raz nie pozwoli już odesłać się z powrotem do domu.

Lekarze zamknęli muzyka w izolatce i przeprowadzili mnóstwo badań. Nie dało się jednak postawić jednoznacznej diagnozy. 

Specjaliści byli w szoku, że gwiazdor Ich Troje w ogóle przeżył podróż i taką ilość alkoholu w tak poważnym stanie!

Na szczęście po kilku miesiącach tętniak został usunięty bez poważniejszych skutków ubocznych. Do tej pory zdarzają się jednak kłopoty z koordynacją rąk, co jest ważne w pracy instrumentalisty.

Nie jest to jednak powodem do całkowitej rezygnacji z działalności muzycznej, ponieważ Jacek stara się to samodzielnie opanować. 

Życzymy dużo zdrowia!

Zobacz też:

Piotr Balicki szczerze o walce z nowotworem: "Boję się, że nie przeżyję do wakacji"

Zirytowana Bieniuk komentuje plotki o nowym facecie: "Co mam wam wmawiać kłamstwa?"

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Łągwa | Ich Troje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy