Reklama
Reklama

Festiwal w Opolu 2022: Nagrodzili "Szansę na sukces". Nie wspomnieli ani słowem o Wojciechu Mannie!?

59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w pełni. Impreza organizowana przez Telewizję Polską trwa od początku weekendu i już zdążyła wzbudzić wiele kontrowersji. W trakcie kultowego wydarzenia przeprowadzono plebiscyty publiczności, podczas których widzowie wybrali m.in. najważniejszy program rozrywkowy wszech czasów. Wygrała "Szansa na sukces", jednak organizatorzy zapomnieli wspomnieć choćby słowem... Wojciecha Manna. Jak to w ogóle możliwe?

Festiwal w Opolu 2022: Nagrodzili "Szansę na sukces". Nie wspomnieli ani słowem o Wojciechu Mannie!?

Huczne obchody 70-lecia Telewizji Polskiej połączono z 59. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu. Na imprezie nie zabrakło takich gwiazd rodzimej estrady jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Natasza Urbańska (zobacz!), Rafał Brzozowski czy Viki Gabor. Wydarzenie odbyło się z odpowiednią do okoliczności pompą i wiele czasu antenowego poświęcono wspominaniu historii Telewizji Polskiej. Podczas imprezy przeprowadzono plebiscyt, podczas którego widzowie mogli głosować na dobranockę 70-lecia, najważniejsze wydarzenia sportowe i polityczne oraz najbardziej kultowy program rozrywkowy.

Reklama

W głosowaniu zwyciężyła "Szansa na sukces", czyli muzyczne talent show wymyślone przez Elżbietę Skrętkowską, które na stałe wpisało się w wyobraźnię większości Polaków, którzy pamiętają telewizję z początku lat 90. Program od pierwszych dni emisji prowadził, w niepowtarzalnym dla siebie stylu, Wojciech Mann. Dziennikarz i satyryk był dowcipnym gospodarzem programu przez niemal dwie dekady, jednak zrezygnował ze swojej roli w 2012 roku.

Przypomnijmy, że swoją decyzję o odejściu dziennikarz tłumaczył w enigmatyczny sposób:

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że odejście Wojciecha Manna z TVP przebiegało w atmosferze skandalu, a później dziennikarz nigdy nie ukrywał swojej niechęci do partii rządzącej. Być może z tego względu, w trakcie nagradzania programu  "Szansa na sukces", o Wojciechu Mannie ani o Elżbiecie Skrętkowskiej nie wspomniano ani jednym słowem. Choć wydaje się to niemożliwe, by opowiedzieć o historii muzycznego show, nie mówiąc o jej kultowym prowadzącym, okazuje się, że dla Telewizji Polskiej nie ma rzeczy niemożliwych... 

Zobacz też:

Dekolty, cekiny i wycięcia. Rodowicz i Vondráčková na koncercie 70-lecia TVP

Julia Wieniawa rezygnuje z aktorstwa. W końcu podjęła dobrą decyzję?

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Festiwal w Opolu | Wojciech Mann
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy