Reklama

Reklama

Reklama

Ewa Minge dorobiła się na modzie. Teraz zmieniła kierunek działania! Czym się zajmuje?

Ewa Minge od zawsze jest kojarzona z modą. To bowiem w tej branży zaczynała karierę i odniosła niebywały sukces. Jak się jednak okazuje, po latach bycia uznaną projektantką doszła do wniosku, że… mody wcale nie lubi! Postanowiła się więc nieco przebranżowić. Czym się zajęła?

Ewa Minge: kariera w branży modowej

Ewa Minge to polska projektantka, której kariera trwa od lat 90. Co więcej, jej projekty zostały docenione nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Miała okazję prezentować swoje kolekcje w Berlinie, Mediolanie, Barcelonie czy Wiedniu, m.in. na tygodniach mody, które odbywają się cyklicznie i przyciągają tłumy gwiazd. Kilka lat temu prezentowała również swoją kolekcję na Festiwalu w Cannes!

Jej kariera w Polsce nie ograniczyła się jedna do mody. Ewę Mingę mogliśmy oglądać w różnych programach telewizyjnych. Swego czasu współtworzyła też wizerunek Jolanty Kwaśniewskiej.

Reklama

Ewa Minge porzuciła modę

Jak się jednak okazuje, całkiem niedawno Ewa Minge zdała sobie sprawę, że... wcale nie lubi mody, która przecież pozwoliła jej rozwinąć skrzydła i zapewniła godziwy byt. Co ją skłoniło do takich wniosków?

"W moim przypadku pandemia była jak katharsis. Raptem okazało się, że mogę nie mieć wpływu na pewne rzeczy, że moja kreatywność jest uwięziona, a to w moim przypadku rodzaj śmierci emocjonalnej. Biznes modowy przestaje mieć sens i wtedy zaświeciło się w mojej głowie światełko. Nie lubię mody!" - wyznała w rozmowie z tygodnikiem "Życie na gorąco".

"Odkryłam, że moda jest niemodna, że lata hołdu w jej kierunku wyrządziły krzywdę ludziom i światu. Staliśmy się tym, co nosimy, jak wyglądamy, a nie tym, kim faktycznie jesteśmy, jakie mamy osiągnięcia zawodowe, społeczne, jaki kształt człowieczeństwa uznajemy" - dodała.

Czym się teraz zajmuje Ewa Minge?

Ewa Minge postanowiła więc poświęcić swój czas na inne aktywności, które są jej bliskie. Czym więc się zajęła? Otóż, jak sama przyznała, wróciła do malowania, które zawsze było jej wielką pasją. Ale to nie wszystko! Projektantka wróciła także do zajmowania się architekturą, którą porzuciła na lata. Jak sama stwierdziła, w jednym i drugim kiedyś była naprawdę dobra.

To jednak nie koniec zmian w jej życiu. Minge wzięła się także za pisarstwo, w efekcie czego powstała powieść, jak sama opisuje "tak sensacyjna, że aż nierealna".

"Zmieniłam w niej wiele, aby nikt nie domyślił się, kim jest główna bohaterka oraz jej oprawcy, aczkolwiek pozostawiłam pewne fakty" - wyznała w rozmowie z "Życiem na gorąco".

Ale nie tylko w kwestii pisarstwa Ewa Minge przełożyła słowa na czyny. Jej dzieła malarskie bowiem także doczekały się publikacji przed szeroką publicznością. "Na przełomie ostatniego roku miałam trzy wystawy, w tym jedną z Paryżu" - chwali się.

To, co się jednak nie zmieniło w jej życiu, to priorytety. Wciąż stawia na rodzinę, przyjaciół, a także wspieranie ludzi słabszych oraz zwierząt.

Zobacz też:

Ewa Minge oskarżana o pracę w seks-biznesie. Padły mocne słowa

Ewa Minge planuje swój pogrzeb. Tak będzie wyglądał

Ewa Minge odpowiada Marcinowi Tyszce, który zarzucał jej kłamstwa

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Minge

Reklama

Reklama

Reklama