Reklama
Reklama

Czy Tomasz Lis wróci do dawnej redakcji? Jest na to szansa! "Wiele zależy od zainteresowanego"

Czy Tomasz Lis powróci do "Poranka Radia TOK FM", w którym pojawiał się kiedyś co piątek? Redaktorka naczelna stacji Tok FM uważa sprawę za otwartą, ale jak dodaje: "wiele zależy od zainteresowanego". Za powrotem dziennikarza optuje także Jacek Żakowski, (64 l.), który nawołuje do wyjaśnienia sprawy. Co na to sam zainteresowany?

Czy Tomasz Lis wróci do porannego pasma stacji Tok FM?

Tomasz Lis został zawieszony w redakcji popularnej stacji radiowej w wyniku oskarżeń o mobbing, którego miał się dopuszczać w stosunku do pracowników magazynu "Newsweek Polska", gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego. 

Lis ostatni raz pojawił się w Tok FM pod koniec czerwca, kilka dni po publikacji przez Wirtualną Polskę tekstu, w którym pojawiły informacje o domniemanym mobbingu. Sam zainteresowany nazwał zarzuty "zestawem rozdmuchanych półprawd" - podaje portal Press.pl. Dziennikarz nie odnosi się bezpośrednio do sprawy, co raczej nie polepsza jego sytuacji.

Reklama

O Lisa zabiegał gospodarz programu "Poranek Radia Tok FM" Jacek Żakowski. W podcaście u Żurnalisty, powiedział też, że liczy na powrót dziennikarza już wkrótce, jeśli "do końca wakacji nie potwierdzą się żadne nowe zarzuty".

Naczelna TOK FM zabrała głos ws. Lisa

Czy powrót oskarżonego o mobbing publicysty na antenę jest w ogóle możliwy? Sprawę w rozmowie z Press.pl wyjaśniła redaktorka naczelna radia Tok FM Kamila Ceran:

Całe zajście skomentowało też Towarzystwo Dziennikarskie, które domaga się wyjaśnienia afery. W specjalnym komunikacie zaapelowało do wszystkich osób, które mogą potwierdzić zarzuty wobec dziennikarza, o zajęcie stanowiska.

Stowarzyszenie zachęca też samego zainteresowanego do zabrania głosu w sprawie, jednak póki co Tomasz Lis odmawia komentarza.

Żakowski czeka na powrót Lisa do "Trzódki"

Do niewyjaśnionej sytuacji z Tomaszem Lisem, na antenie radia, odniósł się jakiś czas temu redakcyjny kolega dziennikarza - Jacek Żakowski: wspomniał zarówno o całej aferze, jaki i jej konsekwencjach. Zasugerował próbę przełamania impasu i dojścia do porozumienia między stronami konfliktu. Zaapelował o wyjaśnienie sprawy przez redakcje TOK FM i Newsweeka.

Do tego potrzebna jest jednak inicjatywa samego zainteresowanego, a jak na razie Tomasz Lis odmawia zabrania głosu w sprawie oskarżeń o mobbing. Zamiast tego, dziennikarz nad wyraz aktywnie komentuje inne bieżące wydarzenia.

Czy kontrowersyjny publicysta przerwie milczenie i powróci na antenę?

Zobacz też:

Tomasz Lis broni Bogusława Lindy. W tle komentarz Pauliny Młynarskiej

Skandal z Tomaszem Lisem. Teraz wzywają go do ujawnienia prawdy

Skandal z Tomaszem Lisem. Teraz wzywają go do ujawnienia prawdy


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis | Jacek Żakowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy