Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Córka Scorupco i Czerkawskiego nie zna polskiego

Małżeństwo hokeisty Mariusza Czerkawskiego (38 l.) i aktorki Izabelli Scorupco (40 l.) rozpadło się 12 lat temu. Dziś łączy ich tylko córka Julia (13 l.), która, jak wyznała ostatnio jej piękna mama, nie mówi po polsku.

Mariusz ubolewa, że nie może porozumieć się z córką w ojczystym języku. - Rozmawiamy po szwedzku i po angielsku - powiedział "Na Żywo".

Reklama

- Kiedy Julia była mała, znała dużo polskich słówek, ale po moim rozstaniu z jej mamą, na pierwszym planie pojawił się szwedzki...

Czerkawski chciał, by córka chodziła w Los Angeles, gdzie na stałe mieszka z mamą, do polskiej szkoły.

- Ale ten pomysł nie wypalił, bo szkoła była za daleko od domu - mówi. Jego eksżona Izabella broni się: - Starałam się ją uczyć, ale ona zawsze odpowiadała mi po szwedzku. Tak urządziłam babcię Grażynkę, mamę Mariusza, która mieszka w Tychach, że nie może dogadać się z własną wnuczką...

Za to druga babcia Julii, mama Izy, nie ma "wspólnego języka" z wnuczkiem Jacobem (7 l.), synem Scorupco z drugiego małżeństwa z Jeffreyem Raymondem, bo mały mówi tylko po angielsku.

Czerkawski stara się widywać z córką jak najczęściej, ale nie jest to łatwe. Na początku stycznia spotkał się z Julią w Sztokholmie, gdzie dziewczynka przebywa u swojej babci Magdy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje