Reklama

Reklama

Reklama

Agnieszka Chylińska nieźle zarabia na swoich działalnościach. Muzyka to tylko część jej dochodów

Gdy Agnieszka Chylińska (46 l.) rozpoczynała działalność muzyczną, zapewne nie podejrzewała, że zostanie znaną celebrytką. Na scenie pojawiła się jako zbuntowana nastolatka z rockowego zespołu O.N.A. Jednak jej kariera nie ogranicza się do artystycznych osiągnięć. Od lat występuje jako prowadząca w znanych programach stacji TVN. Pisze też książki. I nieźle na tym wszystkim zarabia.

Zarobiła na muzyce dopiero, gdy rozstała się z O.N.A.

Gdyby nie przypadkowe spotkanie na wspólnym koncercie z zespołem Grzegorza Skawińskiego, prawdopodobnie nie byłoby jednej z najważniejszych kapel lat 90. Muzyk zobaczył Chylińską (zobacz!) na scenie i stwierdził, że dziewczyna ma olbrzymi potencjał. Tak zaczęła się ich współpraca.

W 1995 r. ukazała się "Modlishka" - pierwsza płyta zespołu z nową wokalistką. Pochodzące z niej hity podbiły listy przebojów. Agnieszka ruszała w trasę koncertową, a album został sprzedany w 100 tys. egzemplarzy. Czy już wtedy zarabiała astronomiczne kwoty? Nie, bo współpraca z zespołem nie była różowa.

Reklama

"Moi koledzy byli bardzo bezwzględni. Oni oczekiwali ode mnie stu procent. Oni byli już 20 lat na scenie, a ja nie miałam ani jednego miesiąca przepracowanego. [...] Ja nie miałam wtedy tak mądrego agenta, jakiego dzisiaj mam, czyli Joannę. Ja się po prostu otaczałam ludźmi, którzy głównie zajmowali się tym, żeby z tej gówniary trzepać hajs. [...] Pierwsza depresje, załamania, próby samobójcze, to były pierwsze lata O.N.A. Po prostu czułam, że się mijam z tym snem, który sobie wymyśliłam. Ja się strasznie przestrzeliłam" - wyznała po latach w wywiadzie dla TVN.

W 2003 r. Chylińska rozstała się z zespołem. Jako oficjalny powód podano rozbieżność artystyczną. Za kulisami mówiło się o narastającym konflikcie między wokalistką a pozostałymi członkami. Podobno chodziło też o pieniądze.

W 2009 r. piosenkarka wydała solowy, utrzymany w stylu dance, album "Modern Rocking". Fani byli zaskoczeni, bo zupełnie zmieniła charakter muzyki i wizerunek sceniczny. Wtedy zaczęła dobrze zarabiać.

Ile dostaje za koncert Agnieszka Chylińska?

Chylińska regularnie koncertuje. Podczas jednej trasy potrafi odwiedzić nawet 20 miast. Mówi się o kwotach od 30 do nawet 70 tys. za jeden występ!

"Dzisiaj debiutujący artyści mają całe zaplecze z agentem, prawnikiem i szeregiem osób oddelegowanych do opieki nad projektem. Weszłam w szołbiznes tak, jak stałam. Przez wiele lat kisiłam się w warszawskich kawalerkach, jednocześnie słysząc swoje piosenki w popularnych radiostacjach. Może to mnie uratowało, że po koncertach wracałam do siebie i musiałam ogarnąć tak zwane zwyczajne życie. Sama nieudolnie remontowałam mieszkania, w których mieszkałam" - wspomina w wywiadzie dla "Party".

Gwiazda TV i autorka książek dla dzieci

Obsadzenie Agnieszki w roli jurora programu "Mam talent", mimo że było zaskoczeniem, okazało się strzałem w dziesiątkę. Agnieszka czasami bardzo bezpośrednio komentowała występy uczestników, ale równie często okazywała im wielkie serce. Publiczności spodobały się też jej utarczki z pozostałymi członkami jury.

Na tyle sprawdziła się w tej roli, że pojawiła się w kolejnych edycjach programu. Podobno za każdy sezon dostawała największe pieniądze spośród wszystkich zaangażowanych w produkcję osób. Mówi się, że to ponad 200 tys. zł. Za tę rolę została dwukrotnie nagrodzona Telekamerą.

Poprowadziła też program "Mali Giganci". Produkcja gościła na antenie od 2015 do 2017 r. i była dla celebrytki kolejną okazją do budowania majątku. Została jedną z najważniejszych osób w TVN, a stacja zdecydowanie dba o swój zespół.

Artystka nieźle sprawdziła się też w roli autorki książek dla dzieci. Pierwszy tom wyszedł w 2012 r. Krytycy patrzyli na to posunięcie bardzo sceptycznie. Jednak Chylińska kolejny raz udowodniła, że wie, co robi. Jej publikacje szybko stały się bestsellerami Empiku. Nie trzeba dodawać, że wysoka sprzedaż oznacza duże zyski?

Gwiazda konsekwentnie buduje swoje imperium. Już dawno nie ma w sobie nic ze zbuntowanej nastolatki. Świadomie korzysta ze swojego wizerunku. Pojawiła się w dwóch reklamach sieci Play i z pewnością wynegocjowała całkiem niezłą gażę.

Zobacz też:

Chylińska ma dość milczenia. Wyjawiła prawdę o niej i mężu Marku

Mąż Chylińskiej zgotował jej nie lada niespodziankę

Chylińska w zupełnie nowej odsłonie. Fani aż nie wierzą!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Chylińska

Reklama

Reklama

Reklama