Reklama

Reklama

Reklama

Księżyc Myśliwych, czyli pełnia w październiku 2022. Oto, jakie zmiany nastąpią po Krwawym Księżycu

Księżyc Myśliwych lub inaczej nazywany Krwawy Księżyc to pierwsza jesienna pełnia. Widowiskowego księżyca będzie można się spodziewać osiąga swój szczyt w godzinach popołudniowych. Niezwykłą pełnię księżyca będzie można obserwować na początku października 2022 roku. Co pełnia oznacza dla nas wszystkich?

Pełnia księżyca w październiku, po równonocy jesiennej oznacza nowy punkt, kiedy ciemność zaczyna wygrywać ze światłem dziennym. Tym razem na niebie będziemy mogli podziwiać fascynujące zjawisko, jakim jest Krwawy Księżyc, nazywany też Księżycem Myśliwych. 

Pełnia księżyca w październiku 2022: Księżyc Myśliwych i Krwawy Księżyc czekają na Ciebie

Uważa się, że ta pełnia Księżyca Myśliwych została tak nazwana, ponieważ sygnalizowała czas na polowanie w ramach przygotowań do mroźnej zimy. Zwierzęta zaczynają tuczyć się przed zimą, a rolnicy niedawno oczyścili swoje pola w świetle Księżyca Żniwiarzy.

Księżyc Myśliwych nawiązuje oczywiście do myśliwych, którzy o tej porze mogą łatwo zobaczyć jelenie i inne zwierzęta, które wyszły, aby najeść się do syta i zgromadzić potencjalne zapasy na zimę. 

Reklama

Z kolei Krwawy Księżyc nawiązuje do barwy księżyca. Dawniej wierzono, że czerwony kolor odstrasza przed klątwami i zaklęciami. Często też mylnie postrzegany Krwawy Księżyc nie nawiązuje do zabijania i rzeki krwi, lecz do polowań i przygotowań mięsa na zimę.

Kiedy jest Księżyc Myśliwych w 2022 roku?

W tym roku Pełnia Księżyca Myśliwych (Krwawego Księżyca) osiągnie swój szczyt 9 października 2022 o godzinie 22:54.

Dlaczego pełnia nazywa się Księżycem Myśliwych lub Krwawym Księżycem?

Księżyc Myśliwych, jak i inne pełnie księżyca były nazywane przez rdzennych Amerykanów. Aby odróżnić pory roku, a także przygotować się do wielomiesięcznej zimy, ponieważ nie korzystali oni z kalendarza juliańskiego, czy gregoriańskiego.

Przez dziesięciolecia nazwy księżyców związane były z kulturą folkloru Amerykanów. Istniały pewne różnice w nazwach Księżyca w pełni, ale ogólnie rzecz biorąc, te same były spójne wśród plemion regionalnych. Europejscy osadnicy podążali za tym zwyczajem i stworzyli kilka własnych imion.

Jak inaczej nazywany jest Księżyc Myśliwych?

Październikowa pełnia księżyca ma również inne nazwy:

  • Krwawy Księżyc
  • Księżyc Podróży
  • Księżyc Umierającej Trawy
  • Migrujący Księżyc
  • Księżyc Zamarzający
  • Suchy Księżyc Ryżowy

Zobacz także:

Sprawdź horoskop dzienny. Co dziś cię spotka?

Horoskop tygodniowy na 1-7 października 2022. Z którą gwiazdą dzielisz los?

"Kamienie głodu" wynurzyły się z rzeki! To przepowiednia, której wszyscy powinni się bać...

Skutki retrogradacji Merkurego w 2022 dla wszystkich rodzajów zodiaku (ogień, woda, powietrze, ziemia)

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy