Reklama
Reklama

Skutki retrogradacji Merkurego w 2022 dla wszystkich rodzajów zodiaku (ogień, woda, powietrze, ziemia)

Kiedy sprawy nie idą po naszej myśli, ludzie często zakładają, że przyczyną ich problemów jest pech. Tymczasem "pecha" należy upatrywać w retrogradacji Merkurego jako potencjalne wyjaśnienie chaosu życia. Jak układ planet będzie oddziaływał na konkretne znaki zodiaku?

W astrologii Merkury rządzi intelektem i komunikacją. Dlatego ci, którzy wierzą w astrologię, przygotowują się na mnóstwo wpadek komunikacyjnych w najbliższym czasie. Według astrologii wedyjskiej planeta Merkury przechodzi z jednego zodiaku do drugiego co 23 dni. Tym razem Merkury będzie przechodził w tym samym zodiaku przez 2 miesiące. W tym czasie Merkury będzie w retrogradacji, co oznacza, że planeta poruszy się w kierunku przeciwnym do znaku zodiaku. 

Reklama

Czym jest retrogradacja Merkurego?

W rzeczywistości żadna planeta nie porusza się do tyłu, ale ze względu na odległość planety od obracającej się Ziemi i jej własny ruch wydaje się, że planety się cofają.

Mówiąc najprościej, retrogradacja Merkurego jest zjawiskiem astrologicznym, które występuje, gdy szybko poruszająca się planeta Merkury - której orbita wokół Słońca zajmuje 88 dni, w przeciwieństwie do 365 dla Ziemi, wydaje się zwalniać. Planety przemieszczają się ze wschodu na zachód wokół Słońca. Podczas retrogradacji Merkurego wydaje się, że Merkury porusza się "do tyłu", z zachodu na wschód.

Skutki retrogradacji Merkurego

Retrogradacja Merkurego dotyczy trzech zasad: zastanawiania się, przyjrzenia się i odpuszczania. Złe nawyki - zwłaszcza, jeśli chodzi o sposób komunikowania się z innymi, teraz staną się prawdziwą zmorą. Odkryjesz w tym czasie, że przyjaźnie, praca i związek, nie funkcjonują tak dobrze, jak powinny. 

astrologii Merkury zarządza wszystkimi rzeczami związanymi z komunikacją i podróżami. Kiedy Merkury jest w retrogradacji, ludzie mogą doświadczać kłopotów w takich strefach życia, jakich się nie spodziewali.

Jak postępować podczas retrogradacji Mekurego?

Wykorzystaj ten czas zamieszania, aby zatrzymać się i zastanowić nad swoim życiem. Poniżej kilka wskazówek, jak uczynić ten czas kosmicznego wstrząsu bardziej znośnym:

  • Wyczyść urządzenia elektroniczne, samochody lub przestrzeń osobistą lawendą lub świeżym organicznym sprayem z lawendy. Mówi się, że lawenda otwiera czakrę gardła, która reguluje komunikację.
  • Medytuj, aby osiągnąć stan spokoju, którego nie zachwieje nawet Merkury w retrogradacji.
  • Trzymaj w pobliżu cytryn lub lapis lazuli, kryształy lecznicze, które mają pomagać w komunikacji.
  • Prowadź dziennik, aby zastanowić się nad tym, co czujesz.

Retrogradacja Merkurego 2022 dla znaków żywiołu wiatru: Waga, Wodnik, Bliźnięta

Podczas retrogradacji Merkurego doświadczysz intensywnego procesu dostosowywania płynności swoich wewnętrznych transmutacji do praktycznych realiów życia. Oczywiście dostosowując swoje osobiste granice w razie potrzeby. Przygotuj się na metamorfozę głębszych warstw swojej tożsamości, ponieważ Merkury dostarcza wgląd w głęboko ukryte potrzeby twojej świadomości.

Retrogradacja Merkurego 2022 dla znaków żywiołu wody: Rak, Skorpion Ryby

Cofanie się Merkurego w układzie planet w 2022 roku będzie próbą przed zrozumieniem własnej świadomości. Proces zrozumienia może być niewygodny dla ego, ale może ostatecznie ożywić relacje w rodzinie i związku.

Retrogradacja Merkurego 2022 dla znaków żywiołu ognia: Baran, Lew, Strzelec

Trzy okresy retrogradacji Merkurego w znakach powietrznych i ziemskich w 2022 roku mogą spowodować znaczące zmiany w twojej pracy, aspiracjach i społeczności. W razie potrzeby bądź gotów szukać wskazówek i nowych perspektyw od innych, pozwalając sobie na zbieranie wglądu poprzez relację, a nie zachowywanie wszystkiego dla siebie. 

Będziesz miał okazję nawiązać nowe sojusze z tymi, którzy podzielają Twoje pasje i wartości, zyskując jasność co do współpracy, która najbardziej odpowiada Twoim celom. Kiedy Merkury kończy swoją fazę retrogradacji w każdym z trzech znaków Ziemi, będziesz musiał również zwolnić i znaleźć czas na potrzebny odpoczynek i odbudowę, aby w pełni zintegrować otrzymane objawienia.

Retrogradacja Merkurego 2022 dla znaków żywiołu ziemi: Koziorożec, Byk, Panna

W zeszłym roku w okresie retrogradacji Merkurego, dla znaków żywiołu ziemi najgorszym elementem było bycie elastycznym i zmiennym. Rok 2022 dla tych znaków zodiaków retrogradacja Merkurego to sposób na inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość
Bądź otwarty na sposoby, w jakie stare wzorce myślowe muszą się zmienić, abyś mógł odkryć nowe praktyki do zapewnienia stabilności w życiu, których będziesz doświadczać.

Zobacz także:

Złośliwy Hakiel twierdzi, że geny Cichopek zmanierowały dzieci: "Zobacz, pan nam robi zdjęcia"

"Sanatorium miłości 4". Poznaj Annę z Olsztyna, partnerkę Piotra. Nie wiesz o niej wszystkiego!

"Ślub od pierwszego wejrzenia" Dorota jest w ciąży? Fani przeprowadzili dochodzenie

Niebezpieczne jeziora świata
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: retrogradacja Merkurego | Astrologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama