Reklama
Reklama

Retrogradacja Merkurego w maju 2022. Te znaki zodiaku zechcą wrócić do swoich eks. Czy warto?

Wiosna, miłość, pożądanie. Nie wszystkim znakom będzie dany spokojny maj 2022. Być może słyszałeś, jak ludzie narzekają lub boją się czegoś, co nazywa się retrogradacją Merkurego. Co to dokładnie jest i jak działa na wybrane znaki zodiaku w miesiącu? W maju retrogradacja Merkurego wpłynie na wybrane znaki zodiaku tak mocno, że aż zechcą powrócić do swoich eks partnerów!

Na świecie może być wiele niewiadomych, ale jedno wiemy na pewno: retrogradacja Merkurego w maju 2022 przyniesie niespodziewane zmiany i wydarzenia, które wyrzucą nas poza bezpieczne i przytulne strefy komfortu.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022

Retrogradacja Merkurego w maju 2022 rozpocznie się od 10 maja i potrwa do 2 czerwca 2022. To właśnie w tym czasie planety utrudnią nasze codzienne funkcjonowanie, a także zakłócą życie miłosne kilku znakom zodiaku.

Które znaki zodiaku będące w parach będą miały przed sobą ciężkie chwile? Które osoby będą myślały o powrocie do swoich eks? Czy ożywią się uczucia z przeszłości?

Reklama

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Skorpion

Skorpion podczas retrogradacji Merkurego w maju 2022 jako jedyny znak zodiaku będzie miał szansę wyjaśnić sprzeczki z przeszłości ze swoim byłym partnerem/partnerką. Nieporozumienia, które nawarstwiły się przez lata nie będą łatwe do wyjaśnienia. Jednak jeśli zależy wam na utrzymaniu kontaktu w przyszłości, warto porozmawiać.

Oczywiście sama rozmowa z eks przypomni też złe chwile z dawnego związku. Układ planet wskazuje na to, że eks partner/partnerka znów popełni błąd z przeszłości. Dokładnie taki sam, jak ten, który zakończył wasz związek. Zraniony Skorpion powinien się wycofać ostatecznie z tej relacji.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Koziorożec

Koziorożec podczas retrogradacji Merkurego w maju 2022 przetnie swoją drogę z dawną drugą połówką. Niespodziewane spotkanie będzie miało charakter przyjacielski, dzięki czemu kontakt ożyje na nowo.

Koziorożec będzie miał okazję pomóc eks partnerowi/partnerce i udzieli przyjacielskiej rady, która okaże się trafna. W ramach wdzięczności, dawna miłość zaprosi Koziorożca na randkę. Dawne uczucie szybko da o sobie znać, a po jakimś czasie okaże się, że zostanie ono odwzajemnione. Ponowny związek Koziorożca ze swoim eks ma szansę przetrwać szczęśliwe lata.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022: Byk

Byk podczas retrogradacji Merkurego w maju 2022 dla spokoju własnej duszy powinien wyjaśnić byłemu partnerowi, dlaczego tak właściwie odszedł bez słowa. Teraz będzie odpowiedni moment, aby to naprawić, choć przez tyle czasu strach przez reakcją drugiej osoby paraliżował Byka.

W połowie Merkurego w retrogradacji Byk nabierze odwagi, by w końcu wypowiedzieć głośno swoje emocje. Według planet wszystko potoczy się pomyślnie. Byk nawet zaproponuje związek, który dzięki nowej energii stanie się stabilny i szczęśliwy.

Czym jest retrogradacja Merkurego w maju 2022?

Retrogradacja Merkurego to silnie oddziałujące zjawisko planet względem naszego życia. Jest ono cykliczne, dlatego można przygotować się do niego odpowiednio wcześniej.

Trzy razy w roku planeta Merkury wydaje się podróżować wstecz po niebie, wtedy jest mowa o Merkurym w retrogradacji. Dla tych, którzy aktywnie praktykują astrologię, ten czas od zawsze kojarzył się z zamętem, opóźnieniem i frustracją. Pomyśl o niedostarczonych listach miłosnych, błędach w e-mailach i zwariowanych perypetiach podczas podróży! 

Merkury w retrogradacji to także doskonały czas na refleksję nad przeszłością. Mówi się tsż, że często w tych dniach warto słuchać własnej intuicji. Zbiegi okoliczności mogą być niezwykłe.

Czego nie robić w trakcie retrogradacji Merkurego w maju 2022?

Biorąc pod uwagę negatywne cechy retrogradacji Merkurego, warto odpuścić sobie następujące czynności:

  • podpisywanie kontraktów (projekty, umowy o pracę, a nawet ślub),
  • wszelkie czynności, które nie idą tak szybko, jakbyśmy chcieli)
  • szybkie irytowanie się rzeczami, na które nie mamy wpływu (zepsuty komputer, wolny internet itp.)
  • nagłe wydawanie opinii, które mogą pogłębić kryzys lub doprowadzić do nieporozumień.

Kiedy Merkury będzie w retrogradacji w 2022 roku?

W 2022 r. Merkury będzie w widocznym ruchu wstecznym w następujących zakresach dat: 

  • 13 stycznia do 3 lutego 
  • 10 maja do 2 czerwca
  • 9 września do 1 października
  • 28 grudnia do 18 stycznia (2023)

Zobacz także:

Katarzyna Cichopek w końcu przyznała się w programie: "Ale moją miłością jest..."

"The Voice Senior": Ryszard Rynkowski zastąpi Witolda Paszta? "To bardzo poważny kandydat"

Podrzuciła dzieci Hakielowi, a sama "idzie w tango". Fani oniemieli z zachwytu: "Bogini Cichopek!"

Jakimowicz po skandalu trafił do szpitala. Konieczna operacja

Matura 2022: Arkusz CKE i odpowiedzi z matematyki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Astrologia | retrogradacja Merkurego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama