Reklama

Victoria Beckham

Victoria Beckham zaczynała jako członkini zespołu Spice Girls o pseudonimie Posh Spice. Jej karierę napędził głośny ślub z Davidem Beckhamem, topowym brytyjskim piłkarzem. Obecnie spełnia się jako projektantka mody. Jak potoczyła się jej kariera?
Victoria Beckham - najważniejsze informacje
Victoria Beckham z mężem Davidem Beckhamem. /Invision/Invision/East News /East News

Victoria Beckham - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  17.04.1974

 • Miejsce urodzenia:

  Harlow

 • Kraj urodzenia:

  Anglia

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

  • "Zoolander"
 • Albumy:

  • "Spiceworld",
  • "Spice"
 • Nagrody:

  MTV, Billboard Music Awards, American Music Awards

Victoria Beckham zaczynała jako członkini zespołu Spice Girls o pseudonimie Posh Spice. Jej karierę napędził głośny ślub z Davidem Beckhamem, topowym brytyjskim piłkarzem. Obecnie spełnia się jako projektantka mody. Jak potoczyła się jej kariera?

Dzieciństwo 

Victoria Adams przyszła na świat 17 kwietnia 1974 r. w hrabstwie Essex w Anglii. Jest najstarsza z trójki rodzeństwa, a jej rodzice prowadzili firmę elektroniczną. W dzieciństwie uwielbiała musical „Sława” – to właśnie on zainspirował ją do rozpoczęcia kariery muzycznej.

Początek kariery

W 1994 r. Beckham zobaczyła ogłoszenie o naborze dziewczyn do nowej grupy muzycznej. Udała się na casting i jeszcze w tym samym roku stała się częścią grupy Spice Girls, którą pokochały nastolatki na całym świecie. Victoria przybrała pseudonim Posh Spice i prezentowała się jako modna, wyrafinowana dziewczyna.

Zdobycie popularności

Już pierwszy singiel Spice Girls, „Wannabe” z 1996 r., stał się międzynarodowym przebojem. Wszystkie krążki zespołu – „Spice”, „Spiceworld” i „Forever” – pobiły absolutne rekordy sprzedaży, zapewniając Spice Girls tytuł girlsbandu z największą liczbą sprzedanych płyt w historii. Piosenki takie jak „2 Become 1”, „Spice Up Your Life” czy „Viva Forever” śpiewała cała kula ziemska, a grupa udała się w trzy wielkie trasy koncertowe. Ostatni album, „Forever”, wydany w 2000 r., okazał się ostatnim aktem przed rozpadem zespołu. Spice Girls marzyły o solowych karierach i zdecydowały się zakończyć wspólny projekt.

Dalsza kariera

Jeszcze w 2000 r. Victoria Beckham rozpoczęła solową karierę i wydała singla „Out Of Your Mind”, a w kolejnym roku cały album pt. „Victoria Beckham”. Plany dalszej kariery musiały jednak zostać odsunięte na bok – w 2002 r. na świat przyszedł drugi syn piosenkarki. Prawie dwa lata później Beckham wypuściła podwójny singiel „Let Your Head Go / This Groove”, ale kłopoty finansowe wytwórni oraz życie rodzinne po raz kolejny pokrzyżowały muzyczne plany. 

W latach 2001, 2003 i 2007 Victoria Beckham była bohaterką trzech reality show: „Being Victoria Beckham”, „The Real Beckhams” i „Victoria Beckham: Coming to America”. 

W tym czasie gościnnie pojawiała się także na wybiegu. Od 2008 r. Beckham działa jako projektantka mody i właścicielka własnego domu mody. Przez wiele lat mówiło się też o ponownym zjednoczeniu Spice Girls – po długich spekulacjach grupa wystąpiła wspólnie na ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 r. Kolejny powrót zespołu, w 2019 r., odbył się już bez udziału Posh Spice. Ostatnio o Beckham stało się znowu głośno w związku z wielkim, medialnym ślubem jej syna, Brooklyna. Okazuje się też, że dom mody Posh Spice ma gigantyczne długi – w tej chwili to prawie 55 mln funtów, czyli około 300 milionów złotych. Firmie i całej rodzinie grozi bankructwo.

Nagrody

Jako członkini Spice Girls Beckham otrzymała mnóstwo nagród, m.in. statuetki Brit Awards, American Music Awards, Billboard Music Awards i MTV Europe Music Awards.

Rodzina

Pierwszym rozpoznawalnym partnerem Posh Spice był aktor Corey Haim, z którym zaczęła spotykać się w 1995 r. Już dwa lata później rozpoczęła jednak nowy związek – na charytatywnym meczu piłki nożnej spotkała Davida Beckhama. To była miłość od pierwszego wejrzenia. W 1998 r. para ogłosiła zaręczyny, a 4 lipca 1999 r. „Posh i Becks” pobrali się. Wielka ceremonia kosztowała krocie, a media prześcigały się w doniesieniach ze szczegółami ślubu. Victoria Beckham ma z mężem czworo dzieci: Brooklyna (ur. 1999), Romeo (ur. 2002), Cruza (ur. 2005) i córkę Harper Seven (ur. 2011). Brooklyn Beckham jest modelem. W 2022 r. ożenił się z Nicolą Peltz. Drugi syn pary, Romeo, jest piłkarzem w klubie Inter Miami II.

Victoria Beckham - Wiadomości

Victoria Beckham - Zdjęcia