Reklama

"Twoja twarz brzmi znajomo 17"

„No nareszcie. Jednak będzie co oglądać jesienią!” – piszą fani tego popularnego talent show w social mediach. Kolejna „Twoja twarz brzmi znajomo” z 17 edycją ruszyła w 2022! Pierwszy odcinek ukazał się 2 września, w piątek o godzinie 20:05 w Polsacie.
Kadr z 17. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". /Polsat

"Twoja twarz brzmi znajomo 17" - najważniejsze informacje

„No nareszcie. Jednak będzie co oglądać jesienią!” – piszą fani tego popularnego talent show w social mediach. Kolejna „Twoja twarz brzmi znajomo” z 17 edycją ruszyła w 2022! Pierwszy odcinek ukazał się 2 września, w piątek o godzinie 20:05 w Polsacie.

Twoja twarz brzmi znajomo – kto wystąpi? Uczestnicy i jury

W jury niezmiennie zasiądą Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka i Michał Wiśniewski, jednak dołączy do nich zwycięzca 15. edycji programu – Robert Janowski. A oto uczestnicy 17 edycji:
 1. Michał Milowicz – wokalista i aktor. Wystąpił już w „Tańcu z Gwiazdami”, gdzie odpadł... jako pierwszy. Fani już od dawna chcieli go widzieć w programie, dlatego piszą: „nareszcie!”. 
 2. Robert Szpręgiel – śpiewak operowy o niskim głosie określanym jako baryton. Fani przekornie komentują: „widzę go w jakiejś piosence disco polo”. 
 3. Ewa Błachnio – artystka kabaretowa. Brała udział w „Tańcu z Gwiazdami”, gdzie zajęła piąte miejsce. 
 4. Janusz Radek – wokalista i aktor, który otrzymał nagrodę dziennikarzy za wykonanie utworu „Dziwny jest ten świat” podczas 40. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2003 roku. 
 5. Katarzyna Ucherska – aktorka znana z serialu „Dziewczyny ze Lwowa”. 
 6. Jakub Zdrójkowski – aktor. Brat bliźniak Adama Zdrójkowskiego, który dotarł do finału 15. edycji i zajął trzecie miejsce. 
 7. Kasia Wilk – wokalistka znana sprzed kilkunastu lat, a obecnie wracająca do show-biznesu. „Dawaj czadu!” – piszą fani, nie mogąc doczekać się jej występu. 
 8. Katarzyna Polewany – aktorka, która uwielbia rozśmieszać ludzi. Ekipa programu „Twoja Twarz brzmi znajomo przedstawia ją jako „energetyczną bombę”. 

Zasady programu

Jak będzie przebiegało głosowanie? Jeśli nie pamiętacie, poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady programu:
 • Odwzorowywanie – program polega na odwzorowywaniu (możliwie jak najwierniej) występów innych artystów (polskich i zagranicznych). Liczy się nie tylko podobieństwo głosu, ale i odtworzenie charakterystycznej maniery i wyglądu. 
 • Punkty – jurorzy oceniają artystów, przydzielając im punkty: od 1 (dla najgorszego wykonania) do 10 punktów. Z kolei uczestnicy przyznają 5 punktów dla najlepszego – ich zdaniem – konkurenta. Na odcinek przed finałem sumowane są punkty i czworo uczestników z największą ich liczbą przechodzi do finału. 
 • Wygrana – wygrywa osoba, która zebrała najwięcej punktów w głosowaniu uczestników oraz jury. Wygraną uczestnicy przeznaczają na cel charytatywny.

"Twoja twarz brzmi znajomo 17" - Wiadomości

"Twoja twarz brzmi znajomo 17" - Wideo