Reklama

Szymon Majewski

Szymon Majewski to showman, który swoją popularność zawdzięcza programowi „Szymon Majewski Show” na antenie telewizji TVN. Program ten cieszył się ogromną popularnością, a on stał się niezwykle znanym i lubianym satyrykiem. Jest również aktorem i felietonistą. Co wiemy o jego życiu prywatnym i zawodowym? 
Szymon Majewski - najważniejsze informacje
Szymon Majewski /Piotr Andrzejczak /MWMedia

Szymon Majewski - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  01.06.1967

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Magdalena Majewska
 • Zawód:

  dziennikarz

 • Produkcje:

  • "Kiler",
  • Szymon Majewski Show
 • Nagrody:

  Telekamery

Szymon Majewski to showman, który swoją popularność zawdzięcza programowi „Szymon Majewski Show” na antenie telewizji TVN. Program ten cieszył się ogromną popularnością, a on stał się niezwykle znanym i lubianym satyrykiem. Jest również aktorem i felietonistą. Co wiemy o jego życiu prywatnym i zawodowym? 

Dzieciństwo i młodość

Szymon Majewski urodził 1 czerwca 1967 roku w Warszawie. Ukończył Liceum Ogólnokształcące nr 21 w Warszawie. Z wykształcenia jest technikiem autoklawów medycznych. Jego specjalizacją jest obsługa pieców sterylizacyjnych gazowych i parowych. 

Karierę medialną rozpoczął w 1990 r., pracując w Radiu Zet. Współpraca z tym radiem układała się Majewskiemu niezwykle pomyślnie. Przez kolejne 15 lat pozostawał gospodarzem takich audycji jak: „Mój mózg”, „Sponton”, „Transmisja z Denver”, „Szymoniada Majewiada” czy „Grupa Szczepana”. 

W drugiej połowie lat 90. rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem. W 1994 r. miał miejsce jego debiut na szklanym ekranie. Występował w talk-show Alicji Resich-Modlińskiej pt. „Wieczór z Alicją". 

Kariera

W 2004 r. rozpoczął współpracę z TVN. Wtedy jego kariera nabrała rozpędu. Był reżyserem programów takich jak: „Mamy cię!” (2004-2005), „Szymon Majewski Show” (2005-2011), „Telewizja HDw3D” (2011) i „Szymon Live” (2012). 

Programy „Mamy Cię” i „Szymon Majewski Show” zdobyły aprobatę publiczności, a sam Majewski stał się niezwykle popularną postacią w show-biznesie. W 2005 r. zagrał księcia w telewizyjnym spektaklu „Kopciuszek” w reżyserii Krystyny Jandy. W 2007 r. swoją premierę miała jego autobiografia pt. „Showman, czyli spowiedź świra”. Prezenter pisał również felietony do miesięcznika „Playboy”. 

Wśród filmów, w których występował należy także wymienić: „Kiler” (1997), „Kiler-ów 2-óch” (1999), „E=mc²” (2002) oraz „Superprodukcja” (2002). 

W 2012 r. zakończył współpracę z TVN. W tym samym roku uruchomił kanał na YouTube pod nazwą „SzymonMajewskiSam”. Latem 2014 r. powrócił do Radia Zet. Rozpoczął od prowadzenia audycji „PogoDyńka”, następnie prowadził „Bułkę z Szymkiem” i „Nieporadnik małżeński”, a od września 2015 r. przeprowadza wywiady w programie „Nie mam pytań”. 

Nagrody i wyróżnienia 

Szymon Majewski jest laureatem wielu nagród. W 2004 r. otrzymał Wiktora w kategorii odkrycie telewizyjne roku. W 2007 r. powtórzył ten sukces, tym razem w kategorii twórca najlepszego programu telewizyjnego. Ma na swoim koncie także cztery Telekamery, które otrzymał kolejno w 2006, 2007 i 2009 r., w tym Złotą Telekamerę za całokształt twórczości, którą otrzymał w 2010 r. Został również nagrodzony tytułem „Fenomenu Przekroju”. 

Rodzina i związki 

W 1993 r. Szymon Majewski zawarł związek małżeński ze swoją wybranką, Magdą. Z tego związku, niedługo po ślubie, narodziło się dwoje dzieci - Zofia i Antoni

Jego kuzynem jest Michał Pol – polski dziennikarz sportowy i pierwszy laureat nagrody Grand Press Digital. Jego dziadek Ignacy Łyskanowski był kapitanem Armii Krajowej.

Szymon Majewski - Wiadomości

Szymon Majewski - Zdjęcia

Szymon Majewski - Wideo