Reklama

Nikodem Rozbicki

Nikodem Rozbicki to znany aktor młodego pokolenia. Sukcesy aktorskie i występy w coraz to nowszych produkcjach filmowych przeplata z rozwijającą się karierą muzyczną. Stał się nieco bardziej rozpoznawalny za sprawą związku z Julią Wieniawą. Co jeszcze można powiedzieć o tym młodym aktorze?
Nikodem Rozbicki - najważniejsze informacje
Nikodem Rozbicki z partnerką Julią Wieniawą. /Instagram

Nikodem Rozbicki - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  04.06.1992

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Nikodem Rozbicki to znany aktor młodego pokolenia. Sukcesy aktorskie i występy w coraz to nowszych produkcjach filmowych przeplata z rozwijającą się karierą muzyczną. Stał się nieco bardziej rozpoznawalny za sprawą związku z Julią Wieniawą. Co jeszcze można powiedzieć o tym młodym aktorze?

Dzieciństwo i młodość

Nikodem Rozbicki urodził się 4 czerwca 1992 roku w Warszawie. W dzieciństwie wykazywał duże zainteresowanie grą w piłkę nożną: na swoim koncie ma nawet grę w kilku klubach piłkarskich, a na rozwój swojej pasji poświęca każdą wolną chwilę. Niestety zainteresowanie piłką nożną przerodziło się w brak zainteresowania nauką, co przełożyło się na słabe wyniki w szkole. Rodzice podjęli więc decyzję o zakończeniu przez niego treningów piłki nożnej: miłość do niej zamienił jednak na inną – poświęcił się grze na gitarze. Pasji tej nie porzucił i towarzyszy mu po dziś dzień. Potrafi grać na gitarze klasycznej, basowej, elektrycznej oraz perkusji. Studiował w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. W 2017 rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej.

Kariera zawodowa

Nikodem Rozbicki to niezwykle utalentowany i pracowity aktor. Swój debiut na wielkim ekranie miał w filmie Katarzyny Rosłaniec „Bejbi blues” w 2012 roku. Aktor zagrał w nim główną rolę męską. Miał przyjemność występować tam u boku tak znanych aktorek, jak Magdalena Boczarska, Danuta Stenka czy Katarzyna Figura. Został wtedy zauważony i uznany za dobrze zapowiadającego się aktora. Następnie zaangażowano go w filmach „Listy do M. 2” i „Listy do M. 3” (kolejno w 2015 i 2017 roku). W 2018 roku wcielił się w historyczną postać Stefana Karubina w filmie wojennym „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. W 2019 roku zagrał Marcina Zawadę w filmie „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. Wystąpił także w kontynuacji tego filmu, czyli „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4” (w 2021 roku). W 2020 roku zagrał główną rolę w filmie „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, który został udostępniony na platformie Netflix.

Na swoim koncie Rozbicki ma także udział w serialach. W 2014 roku wystąpił w produkcjach „Prawo Agaty” i „Ojciec Mateusz”. W 2015 roku zagrał jednego z głównych bohaterów serialu „Powiedz tak”. W latach 2015-2016 można było go obejrzeć na ekranach telewizorów jako Igora Górskiego w serialu „Singielka”. W 2020 roku wystąpił w serialu „Chyłka. Rewizja”, a w 2021 roku jego kontynuacji, czyli „Chyłka. Inwigilacja”.

W 2016 roku uczestniczył w piątej edycji programu rozrywkowego „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” emitowanym na antenie telewizji Polsat. Występował wówczas w parze z Agnieszką Kaczorowską i wspólnie zajęli 6 miejsce.

Rodzina i związki

Jego rodzicami są Beata i Piotr Rozbiccy. Ma dwóch braci: Tymoteusza i Bartosza. Był związany m.in. z blogerką modową Julią Kuczyńską znaną pod pseudonimem Maffashion. Swego czasu związany był z obiecująco zapowiadającą się modelką Milą Calmel. Podejrzewa się, że był również w związku z Katarzyną Sawczuk. Od 2020 roku pozostaje w związku ze znaną polską aktorką Julią Wieniawą.

Nikodem Rozbicki - Wiadomości

Nikodem Rozbicki - Wideo