Reklama

Natalia Przybysz

Natalia Przybysz od wielu lat występuje na polskiej scenie muzycznej. Poznaliśmy ją jako połowę siostrzanego duetu Sistars, później rozpoczęła karierę solową i zasłynęła jako aktywistka na rzecz praw kobiet i zwierząt. Jak potoczyła się jej kariera?
Natalia Przybysz - najważniejsze informacje
Natalia Przybysz /Artur Zawadzki /Reporter

Natalia Przybysz - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  01.09.1983

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Paulina Przybysz
 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Albumy:

  • "Kozmic Blues",
  • "Prąd",
  • "Światło nocne"
 • Nagrody:

  Nagroda Muzyczna "Fryderyk”, MTV, Platynowa płyta, Złota płyta

Natalia Przybysz od wielu lat występuje na polskiej scenie muzycznej. Poznaliśmy ją jako połowę siostrzanego duetu Sistars, później rozpoczęła karierę solową i zasłynęła jako aktywistka na rzecz praw kobiet i zwierząt. Jak potoczyła się jej kariera?

Dzieciństwo

Natalia Przybysz urodziła się 1 września 1983 r. w Warszawie. Pochodzi z artystycznej rodziny: jej mama jest plastyczką, a ojciec – muzykiem bluesowym. Obecnie całą rodziną prowadzą chór gospel. Natalia jest starszą siostrą Pauliny Przybysz, piosenkarki i autorki tekstów.

Związki i dzieci

Natalia Przybysz jest od wielu lat związana z Wojciechem Zagórskim, który prowadzi ich wspólny salon urody promujący także rozwój duchowy. Razem doczekali się dwojga dzieci: Anieli, urodzonej w 2010 r. i dwa lata młodszego Jeremiego. 

W 2016 r. wokół Natalii Przybysz zawrzało, gdy w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” przyznała się do dokonanej rok wcześniej aborcji. Jej szczere wyzwanie miało dodać otuchy młodym dziewczynom, ale zamiast tego podzieliła Polaków, a na Przybysz wylała się fala hejtu.

Początek kariery

Natalię Przybysz poznaliśmy jako połowę duetu Sistars założonego razem z siostrą, Pauliną, w 2001 r. Alternatywna muzyka inspirowana m.in. soulem, funkiem i hip-hopem zdobyła serca młodych Polaków. Pierwszy album „Sistars, Siła sióstr”, ukazał się w 2003 r., a piosenki „Synu” i „Spadaj” nuciła cała Polska. W 2004 r. siostry wydały minialbum „EP”, na którym znalazł się ich największy hit – „Sutra”.Druga płyta Sistars, „A.E.I.O.U”, wydana w 2005 r, otrzymała status złotej płyty. To na niej znalazły się popularne utwory „My Music” i „Na dwa”. Zespół zaprzestał działalności w 2006 r., a obie siostry skupiły się na solowych projektach. 

Dalsza kariera

W 2008 r. Natalia Przybysz powróciła na scenę z pierwszą solową płytą, „Maupka Comes Home”, a w 2010 r. wydała krążek „Gram duszy”. Jej trzeci album, „Kozmic Blues” z 2013 r., był złożony z coverów utworów Janis Joplin. 

W 2011 r. siostry Przybysz wystąpiły na Orange Warsaw Festival pod szyldem Sistars, a rok później wznowiły działalność zespołu i wydały singiel „Ziemia”. Jeszcze w tym samym roku grupa ponownie się rozpadła z powodu nieporozumień między siostrami a muzykami z zespołu. Od tej pory Natalia i Paulina Przybysz występują razem jako Archeo Sisters.

2014 r. był dla Przybysz produktywnym rokiem: dołączyła do zespołu Shy Albatross oraz wydała czwarty solowy album, „Prąd”, który promował popularny singiel „Miód”. W 2017 r. zaprezentowała album „Światło nocne”, a w 2019 r. – „Jak malować ogień”. Brała też udział w projektach innych uznanych artystów: Voo Voo, Krzysztofa Zalewskiego, Ani Rusowicz oraz w kilku edycjach Męskiego Grania. W 2022 r. Natalia Przybysz powróciła z albumem „Zaczynam się od miłości”, na którym wyśpiewała niezrealizowane teksty Kory Jackowskiej, zmarłej wokalistki Maanamu.

Nagrody

Natalia Przybysz ma na koncie wiele nagród. Jako członkini Sistars otrzymała m.in. trzy Fryderyki. Albumy formacji dotarły do pierwszych miejsc oficjalnej listy sprzedaży płyt OLiS, a ich drugi krążek otrzymał status złotej płyty. Siostry dwukrotnie otrzymały także Europejską Nagrodę Muzyczną MTV. Równie utytułowana jest jej kariera solowa: jej czwarty album, „Prąd”, uzyskał status platynowej płyty w 2017 r. Za swoje krążki otrzymała również cztery Fryderyki.

Natalia Przybysz - Wiadomości

Natalia Przybysz - Zdjęcia

Natalia Przybysz - Wideo