Reklama

Michał Koterski

Piątek, 16 września 2022 (18:33) Aktualizacja Wtorek, 3 października 2023 (11:19)
Michał Koterski jest polskim aktorem, prezenterem telewizyjnym i satyrykiem. Miał własny program w telewizji Polsat „Misiek Koterski Show” i zagrał w takich produkcjach jak „Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” czy „7 uczuć”. Co wiemy o tym znanym aktorze?
Michał Koterski - najważniejsze informacje
Michał Koterski /Piętka Mieszko /AKPA

Michał Koterski - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  29.12.1979

 • Miejsce urodzenia:

  Kraków

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Michał Koterski jest polskim aktorem, prezenterem telewizyjnym i satyrykiem. Miał własny program w telewizji Polsat „Misiek Koterski Show” i zagrał w takich produkcjach jak „Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” czy „7 uczuć”. Co wiemy o tym znanym aktorze?

Młodość

Michał Koterski urodził się 29 grudnia 1979 roku w Krakowie. Jest synem popularnego reżysera Marka Koterskiego oraz Iwony Ciesielskiej. Jest również bratem stryjecznym Macieja Koterskiego, który grał postać Piotrusia Wolańskiego w filmach „Kogel-mogel” i „Galimatias, czyli kogel-mogel II”. Uczęszczał do XXI LO w Łodzi i studiował scenopisarstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej. 

Kariera

W 1999 roku Michał Koterski zadebiutował rolą Sylwusia, syna Adama Miauczyńskiego w filmie „Ajlawju” Marka Koterskiego. W kolejnych latach zagrał jeszcze w dwóch filmach reżyserowanych przez jego ojca, „Dzień świra” z 2002 roku oraz „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” z 2006 roku. Tego samego roku zagrał jeszcze jedną z głównych ról, Słonia w serialu TVP1 „Królowie przedmieścia”. 

W 2008 roku Michał Koterski wziął udział w programie „Jak oni śpiewają” oraz prowadził talk-show na Polsacie „Misiek Koterski Show”. Od 2009 roku aktor występuje w serialu Polsatu „Pierwsza miłość”, wcielając się w rolę Henryka Saniewskiego, barmana o pseudonimie „Kaśka”. Natomiast od 2010 roku gra epizodyczne role w serialu „Świat według Kiepskich”. Tego samego roku pojawił się również w roli Kubusia w filmie „Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz” Adama Dobrzyckiego oraz Łysego w filmie „Chrzest” Marcina Wrony. W 2018 roku Michał Koterski zagrał w filmie „7 uczuć” Marka Koterskiego wcielając się w Adasia Miauczyńskiego. W 2022 roku aktor zagrał w filmie „Gierek”, w którym wcielił się w tytułowego bohatera Edwarda Gierka, I sekretarza KC PZPR. 

Poza karierą aktorską Michał Koterski współuczestniczył w produkcji porannej audycji radiowej w Antyradiu, podczas której czytał blogi znanych polityków. Później w latach 2012-2016 był felietonistą w porannej „Antyliście” w rozgłośni Antyradia. Prowadził również galę finałową konkursu „Miss Polski 2012” oraz koncert „Disco pod Gwiazdami” w Płocku. 

W 2014 roku aktor uczestniczył w pierwszej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, a w 2018 roku razem ze swoją ówczesną partnerką Marcelą Leszczak, wystąpił w jednym z odcinków programu „The Story of My Life. Historia naszego życia”. Rok później Michał Koterski uczestniczył w czwartej edycji programu „Agent – Gwiazdy”, zaś w 2021 roku był jednym z uczestników programu „To tylko kilka dni”. 

Życie prywatne

Od 2016 roku Michał Koterski jest związany z modelką Marcelą Leszczak, z którą ma syna Fryderyka. W 2017 roku w programie „Top Model” para ogłosiła zaręczyny. Do planowanego ślubu jednak nie doszło, a Koterski wyprowadził się od partnerki i syna po kilku miesiącach. Wrócił do rodziny w 2019 roku, a dwa lata później związał się z Dagmarą Bryzek, z którą rozstał się po kilku miesiącach. Potem ponownie wrócił do Marceli Leszczak.  

W 2020 roku aktor publicznie opowiedział o swoich uzależnieniach od papierosów, napojów alkoholowych i narkotyków. Z nałogami poradził sobie, jak sam przyznał, dzięki nawróceniu, lekturze Biblii i codziennej modlitwie do Boga. 

Michał Koterski - Wiadomości

Michał Koterski - Zdjęcia

Michał Koterski - Wideo