Reklama

Margaret

Jedna z najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia, autorka takich hitów jak „Thank You Very Much” i „Cool Me Down” – to właśnie Margaret! Kim jest i jak rozwijała się jej kariera?
Margaret - najważniejsze informacje
Margaret /Fot. Piotr Matusewicz /East News

Margaret - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  30.06.1991

 • Miejsce urodzenia:

  Stargard Szczeciński

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • KaCeZet
 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

 • Albumy:

  • "Add the Blondie",
  • "All I Need"
 • Nagrody:

  MTV, Eska Music Awards

Jedna z najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia, autorka takich hitów jak „Thank You Very Much” i „Cool Me Down” – to właśnie Margaret! Kim jest i jak rozwijała się jej kariera?

Dzieciństwo 

Margaret, czyli Małgorzata Jamroży, bo tak naprawdę nazywa się wokalistka, pochodzi ze Stargardu Szczecińskiego i urodziła się 30 czerwca 1991 r. Razem z bratem, starszym o 4 lata Tomaszem, wychowywała się w Ińsku i uczęszczała do szkoły muzycznej. Jest absolwentką XIV LO w Szczecinie oraz Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

Partnerzy

Partnerem Margaret d kilku lat jest Piotr Kozieradzki, muzyk znany jako KaCeZet. Ich nieoficjalny ślub odbył się w styczniu 2020 r. w Peru, a połączyła ich „szamańska” ceremonia.

Początek kariery

Pierwsze kroki w karierze Margaret postawiła w programie „Szansa na sukces”, w którym wystąpiła w 2006 r. i ponownie w 2009 r.. W 2009 r. została również wokalistką zespołu oNieboLepiej, a rok później wzięła udział w musicalu „Rent” wystawianym w szczecińskiej Operze na Zamku. Razem z projektem Gosia Jamroży Project w 2010 r. nagrała kilka utworów, m.in. „Co teraz”, do którego powstał również teledysk. Związała się także z produkcją muzyki do reklam, m.in. dla Apartu.

Zdobycie popularności

W 2012 r. popularność zyskała piosenka, którą Margaret nagrała do reklamy linii lotniczych. Utwór tak spodobał się publiczności, że firma udostępniła całość kompozycji, by rozbrzmiewała w radiach. W tym samym roku Margaret z przytupem rozpoczęła karierę solową – piosenka „Thank You Very Much” natychmiast stała się wielkim przebojem nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Austrii i Włoszech. W 2014 r. wydała kolejny singiel, „Wasted”, promujący jej debiutancki album studyjny, „Add the Blonde”. Pierwszy krążek artystki przyniósł jej kilka nagród oraz uzyskał status platynowej płyty. W tym samym roku nagrała m.in. cover piosenki „O mnie się nie martw” na potrzeby serialu o tym samym tytule.

Dalsza kariera

W 2015 r. na rynku ukazał się drugi album artystki – „Just The Two Of Us”, zawierający jazzowe standardy nagrane w duecie z kanadyjskim wokalistą Mattem Duskiem. Rok później publikę zszokowało jej niepowodzenie w trakcie preselekcji do Konkursu Eurowizji – choć cała Europa typowała jej piosenkę („Cool Me Down”) jako faworyta całego konkursu, to Margaret w polskim etapie selekcji zajęła drugie miejsce. Mimo to singiel okazał się ogromnym sukcesem w kraju i za granicą.2017 r. to czas premiery kolejnego albumu Margaret, „Monket Business”, a rok później piosenkarka wydała singiel „In My Cabana”, który stał się kolejnym wielkim hitem w Polsce i Szwecji. W tym samym roku jej utwór „Lollipop” został wybrany jako hymn parady EuroPride. W 2019 r. wydała album „Gaja Hornby” i wzięła udział jako trenerka w dziesiątej edycji programu „The Voice od Poland”. Ostatnim krążkiem Margaret było wydane w 2021 r. „Maggie Vision”. Margaret postanowiła dalej wydawać we własnej wytwórni Gaja Hornby Records i rozszerzyła swój repertuar o hip-hop oraz rap. Opublikowała m.in. single „Tak Na Oko” i „Sold Out” oraz „Gelato”, a w 2022 r. – „mimo burz”, z którego dochód jest przekazany na pomoc Ukrainie. Oprócz tego wokalistka wspiera społeczność LGBT+.

Nagrody

Margaret ma na koncie m.in. 4 nagrody MTV Europe Music Awards i 5 nagród Eska Music Awards. Oprócz tego trzykrotnie nominowano ją do Fryderyka.

Margaret - Wiadomości

Margaret - Zdjęcia

Margaret - Wideo