Reklama

Małgorzata Socha

Urocza osobowość filmowa i serialowa – Małgorzata Socha to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Kim jest i jak potoczyła się jej kariera? 
Małgorzata Socha - najważniejsze informacje
Małgorzata Socha /Piętka Mieszko /AKPA

Małgorzata Socha - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  23.04.1980

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Krzysztof Wiśniewski
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Na wspólnej",
  • "BrzydUla",
  • "Jak poślubić milionera",
  • "Taniec z gwiazdami",
  • "Pierwsza miłość",
  • "Przyjaciółki",
  • "Och, Karol 2"
 • Nagrody:

  Telekamery

Urocza osobowość filmowa i serialowa – Małgorzata Socha to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Kim jest i jak potoczyła się jej kariera? 

Dzieciństwo

Urodzona w Warszawie 23 kwietnia 1980 r. Małgorzata Socha z nostalgią wspomina dzieciństwo. Jak mówi, rodzice cenili sobie dyscyplinę i porządek, ale wiele przewinień przyszłej artystki brał na siebie jej starszy brat, Piotr. Rodzeństwo do dziś pozostaje w bardzo bliskich relacjach. Małgorzata Socha w dzieciństwie należała do harcerskiego zespołu „Gawęda” podróżującego po całym świecie z własnym programem artystycznym. Uczęszczała także do kółka teatralnego. To hobby zaowocowało decyzją o nauce w szkole aktorskiej, którą ukończyła w 2003 r.

Debiut

Socha debiutowała na scenie w tytułowej roli w spektaklu Teatru Telewizji „Anka”. Na ekranach telewizorów po raz pierwszy już w 1998 r., gdy zagrała drugoplanową rolę Kate w serialu „Złotopolscy”. Na role filmowe przyszedł czas niedługo później – epizod w „Mojej Angelice” w 1999 r. poprzedził jedną z głównych ról w obrazie „To my”.

Zdobycie popularności

Polacy poznali i pokochali Małgorzatę Sochę jako Zuzę w serialu „Na Wspólnej”. Dramatyczne losy młodej dziewczyny śledzimy już od 2007 r. Ta rola otworzyła artystce drzwi do kariery – wkrótce pojawiła się na ekranach w innej roli, z której pamiętamy ją do dzisiaj. Kultowa Viola z „BrzydUli” i jej bezbłędne teksty na zawsze zapisały się w sercach Polaków. Wkrótce Socha zaczęła się pojawiać w popularnych produkcjach filmowych: „Śniadanie do łóżka”, „Weekend”, „Och, Karol 2” oraz „Wkręceni 2”. Wiosną 2008 r. wystąpiła w show „Taniec z gwiazdami” w parze z Robertem Kochankiem.

Dalsza kariera

Małgorzata Socha gra głównie w serialach: od 2012 r. występuje w „Przyjaciółkach”, pojawiła się także w produkcjach „Prosto w serce” oraz „Halo Hans!” i „Pierwsza Miłość”. Użycza również swojego głosu w produkcjach dubbingowych – została m.in. Smerfetką i Rositą z produkcji „Sing”.Małgorzata Socha najczęściej widywana jest w… reklamach salonów mebli. W 2019 r. mogliśmy także oglądać ją w komedii romantycznej „Jak poślubić milionera”. Obecnie jednak najbardziej aktywna jest w mediach społecznościowych.

Nagrody

Małgorzata Socha w 2021 r. zdobyła Telekamerę w kategorii Aktorka. Ma na koncie także kilka nominacji do niechlubnych Węży.

Rodzina

Małgorzata Socha rzadko pokazuje męża i dzieci. Krzysztofa Wiśniewskiego, inżyniera, poznała jeszcze jako licealistka. Zobaczyła go podczas letnich wakacji – był ratownikiem na plaży w Darłówku. Dla ich obojga to była miłość od pierwszego wejrzenia, ale również miłość na odległość. Ona w Warszawie, on w Pile – przez kilka lat łączyły ich głównie rozmowy telefoniczne. Wreszcie w 2008 r. para stanęła na ślubnym kobiercu. Podobno doprowadziła do tego właśnie Socha, która miała dość życia bez zobowiązań i sama zarezerwowała termin uroczystości oraz salę weselną, narzeczonego stawiając przed faktem dokonanym. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Socha i Wiśniewski doczekali się trójki dzieci: Zofii (2013), Barbary (2017) i Stanisława (2018).

Małgorzata Socha - Wiadomości

Małgorzata Socha - Zdjęcia

Małgorzata Socha - Wideo