Reklama

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska dała się poznać widzom jako Hanka z „M jak miłość” i Natalia z „Rodzinki.pl”. Na naszych ekranach gości już prawie 30 lat! Jak rozwijała się jej kariera?
Małgorzata Kożuchowska - najważniejsze informacje
Małgorzata Kożuchowska /Instagram

Małgorzata Kożuchowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  27.04.1971

 • Miejsce urodzenia:

  Wrocław

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Małgorzata Kożuchowska dała się poznać widzom jako Hanka z „M jak miłość” i Natalia z „Rodzinki.pl”. Na naszych ekranach gości już prawie 30 lat! Jak rozwijała się jej kariera?

Dzieciństwo

Małgorzata Kożuchowska wychowywała się w Toruniu, ale na świat przyszła we Wrocławiu 27 kwietnia 1971. Jest córką pedagogów. Ma dwie siostry, Maję i Hannę.

Rodzice Kożuchowskiej dawali jej dużą swobodę w dobieraniu zajęć i hobby, pozwalając jej rozwijać się na różnych polach. Nie protestowali, gdy przyszła aktorka postanowiła zdawać do szkoły teatralnej. Warszawski wydział aktorski ukończyła w 1994 r.

Rodzina i związki

Kożuchowska nigdy nie chwaliła się swoimi partnerami. Wiemy jednak, że przez jakiś czas była w związku z Marcinem Dorocińskim, którego poznała w pracy w Teatrze Dramatycznym. Zerwała z nim jednak, gdy na jej drodze stanął fotograf Marek Straszewski. I tym razem doszło jednak do rozstania – według plotek mężczyzna nie był jeszcze gotowy na założenie rodziny, o czym marzyła Kożuchowska.

Media plotkowały o romansach aktorki z pisarzem Jerzym Pilchem i biznesmenem Witoldem Szramą, ale te doniesienia nigdy nie zostały potwierdzone.

Debiut

Po zdobyciu dyplomu szkoły teatralnej Kożuchowska rozpoczęła pracę w Teatrze Dramatycznym, z którym była związana do 2005 r. Równocześnie stawiała pierwsze kroki przed kamerą: w 1995 r. zagrała w „Młodych wilkach”, występowała również w pomniejszej roli w serialu „Fitness Club”.

Przełom

Przełomem w karierze Małgorzaty Kożuchowskiej było przyjęcie roli dziennikarki Ewy w komedii „Kiler”. Energiczna dziewczyna z rudym warkoczem podbiła serca Polaków, przynosząc Kożuchowskiej wielką popularność wśród widzów. Aktorka powróciła do tej roli w  1999 r., gdy na ekrany kin weszła kontynuacja historii Kilera.

W kolejnych latach Małgorzata Kożuchowska wystąpiła m.in. w „Zróbmy sobie wnuka”, „Dlaczego nie!”, „Listach do M. 2” oraz „Bad Boyu”. Użyczała również głosu postaciom animowanym – dzieci na pewno rozpoznają ją jako hipopotamicę Glorię z „Madagaskaru” i Celinkę z „Potworów i spółki”.

Role serialowe

Małgorzatę Kożuchowską najbardziej pamiętamy jednak jako Hankę Mostowiak z telenoweli „M jak miłość”. Do obsady serialu aktorka dołączyła w 2000 r. i choć początkowo jej bohaterka była czarnym charakterem, widzowie pokochali Hankę tak bardzo, że Kożuchowska wcielała się w tę rolę przez ponad dekadę! Ostatecznie przyszła jednak pora na nowe projekty – w 2011 r. postać Hanki została uśmiercona w słynnym wypadku, który Polska pamięta do dziś.

W tym samym roku Kożuchowska pojawiła się w nowym serialu TVP: „Rodzinka.pl”. Rola mamy trzech uroczych urwisów znowu towarzyszyła jej bardzo długo, bo aż do 2020 r. W tym czasie grała również główną rolę w serialu „Druga szansa” i kreowała jedną z głównych bohaterek „Prawa Agaty”.

Obecnie

Ostatnio Małgorzatę Kożuchowską mogliśmy oglądać w filmie „Gierek”, gdzie zagrała żonę tytułowego bohatera, a także w komedii romantycznej „To musi być miłość” i w obrazie „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.

Nagrody

Małgorzata Kożuchowska jest dwukrotną zdobywczynią Telekamery (do tej nagrody była nominowana aż 10 razy!). Ma na koncie także Złotą Kaczkę za rolę w „Zróbmy sobie wnuka”. Kreacja w produkcji o kardynale Wyszyńskim przyniosła jej natomiast niechlubną statuetkę Węża.

Małgorzata Kożuchowska - Wiadomości

Małgorzata Kożuchowska - Zdjęcia

Małgorzata Kożuchowska - Wideo