Reklama

Małgorzata Foremniak

Serca Polaków podbiła jako urocza Zosia z serialu „Na dobre i na złe”, dała się także zapamiętać jako wyrozumiała jurorka w programie „Mam talent!”. Małgorzata Foremniak to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Jak rozwijała się jej kariera?
Małgorzata Foremniak - najważniejsze informacje
Małgorzata Foremniak /Artur BARBAROWSKI/East News /East News

Małgorzata Foremniak - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  08.01.1967

 • Miejsce urodzenia:

  Radom

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Telekamery, Wąż

Serca Polaków podbiła jako urocza Zosia z serialu „Na dobre i na złe”, dała się także zapamiętać jako wyrozumiała jurorka w programie „Mam talent!”. Małgorzata Foremniak to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Jak rozwijała się jej kariera?

Dzieciństwo

Małgorzata Foremniak urodziła się w Radomiu 8 stycznia 1967 r. Dorastała w pobliskiej wsi Jedlińsk w dość skromnych warunkach. W wywiadach wyznała, że donaszała ubrania po starszej siostrze i dzieliła pokój z rodzeństwem. Już jako dziecko miała swoje obowiązki domowe: sprzątanie, prace w ogrodzie, a później także gotowanie obiadów.

Ukończyła liceum w Radomiu, zaś do szkoły aktorskiej dostała się z niejako "z przypadku". Dwie jej koleżanki z jej szkoły zdawały egzamin, więc postanowiła się dołączyć. Ostatecznie na liście przyjętych znalazła się wyłącznie Foremniak. Wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi ukończyła w 1989 r.

Debiut

Po dyplomie Foremniak grała w teatrach w Radomiu i Warszawie. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1990 r., partnerując Bogusławowi Lindzie w filmie „In flagranti”. Następnie występowała w serialach „Bank nie z tej ziemi”, „Radio Romans”, „Matki, żony i kochanki”, „Tajemnica Sagali” oraz „Ekstradycja 2”. Te nieduże role sprawiły, że zaczęli ją kojarzyć telewidzowie. Udzieliła też głosu tytułowej bohaterce w polskiej wersji "Pocahontas".

Zdobycie popularności

Popularność Foremniak zapewniła rola Zosi Stankiewicz-Burskiej w serialu „Na dobre i na złe”. Razem z Arturem Żmijewskim, serialowym Kubą, została ukochaną parą polskiej telewizji. W tym serialu grała od 1999 do 2012 roku.

W tym czasie zagrała również w kasowym filmie „Quo Vadis” oraz w „Pitbullu” Patryka Vegi. W 2005 r., na fali popularności, wystąpiła w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie wraz z Rafałem Maserakiem wytańczyła drugie miejsce. Tamta przygoda odbiła się jednak szerokim echem w mediach również z innych powodów.

W 2008 r. została jedną z jurorek „Mam talent!”, a trzy lata później wystąpiła w filmie „Och, Karol 2”. W ostatnich latach Małgorzata Foremniak widoczna była w serialach: „W rytmie serca”, „Aż po sufit”, „Sexify”. Grała także w filmach: „Jak poślubić milionera?”, „Sonata” (cały czas pozostaje przy tym jurorką w „Mam talent!”),

Nagrody

Najwięcej nagród przyniosła Foremniak rola w „Na dobre i na złe”, za którą otrzymała trzy Telekamery oraz Złotą Telekamerę. Otrzymała też Węża dla najgorszej aktorki za "Jak poślubić milionera?".

Związki

Foremniak była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Tomasz Jędruszczak, któremu urodziła córkę Aleksandrę. Para rozstała się jednak na początku lat 90., a Foremniak spotkała reżysera Waldemara Dzikiego. Ich związek nie miał łatwego startu – dla niej Dziki zostawił żonę (Darię Trafankowską, znaną widzom jako siostra oddziałowa z „Na dobre i na złe”) i syna. Ślub w 1998 r. przypieczętował ich relację, a wkrótce para zdecydowała się na adopcję Mileny i Patryka.

Z biegiem lat Foremniak i Dziki oddalili się od siebie, a Foremniak wdała się w romans z tancerzem Rafałem Maserakiem, który partnerował jej w programie „Taniec z gwiazdami”. Duża różnica wieku między zakochanymi nie przeszkadzała fanom, którzy okrzyknęli ich najgorętszą parą show-biznesu. Po kilku latach i ten związek się rozpadł.

Później Foremniak szukała szczęścia w ramionach menadżera Dariusza G., ale i tym razem miała pecha. Mężczyzna okazał się stalkerem. Potrzeba było wyroku sądu, by dał jej spokój. Obecnie aktorka nie wypowiada się na temat swojego życia uczuciowego.

Małgorzata Foremniak - Wiadomości

Małgorzata Foremniak - Zdjęcia

Małgorzata Foremniak - Wideo