Reklama

"Love Island"

Piękne kobiety i przystojni mężczyźni wprowadzają się do luksusowej willi, by znaleźć swoją drugą połówkę. W grę jednak nie wchodzą tylko uczucia, ale również duże pieniądze – na czym dokładnie polega „Love Island” i w czym tkwi fenomen tego programu?
Kadr z programu "Love Island. Wyspa miłości" /POLSAT GO /POLSAT GO

"Love Island" - najważniejsze informacje

Piękne kobiety i przystojni mężczyźni wprowadzają się do luksusowej willi, by znaleźć swoją drugą połówkę. W grę jednak nie wchodzą tylko uczucia, ale również duże pieniądze – na czym dokładnie polega „Love Island” i w czym tkwi fenomen tego programu?

Historia programu 

Reality show „Love Island. Wyspa miłości” emitowane jest na antenie Polsat od 2019 roku. Do tej pory pojawiło się 5. sezonów, które prowadziła modelka Karolina Gilon. Producentem wykonawczym programu jest Jake Vision, a konwencja reality show jest oparta na brytyjskim formacie „Love Island”. 

Charakterystyka programu

Każda edycja programu rozpoczyna się od przedstawienia dziesięciu uczestników – pięciu kobiet i pięciu mężczyzn, którzy na kilka tygodni wprowadzają się do luksusowej willi bez telefonów komórkowych, dostępu do Internetu czy kontaktu z bliskimi osobami. Ich przygoda w programie zaczyna się od wybrania partnera. W każdym odcinku pojawiają się nowi domownicy, których celem jest „zdobycie” czyjejś drugiej połówki. Z kolei obecni mieszkańcy stają przed wyborem, czy chcą sparować się z kimś innym. Jako że nikt nie może być samotny na wyspie, to osoby bez pary opuszczają wille. 

Widzowie mogą wpływać na losy uczestników, a to za sprawą darmowej aplikacji, na której pojawiają się różne quizy, głosowania i ankiety. 

Zasady programu

Pierwszego dnia panowie są przedstawiani paniom. Kiedy uczestniczce wpadnie w oko dany kandydat, wówczas może wyjść przed szereg, by zasygnalizować swoje zainteresowanie. Ostateczny wybór należy jednak do mężczyzny – może wskazać uczestniczkę, która mu się podoba, nawet jeśli została już wybrana.

Nowi mieszkańcy

Każdego dnia pojawia się jeden lub kilka nowych mieszkańców. Zadaniem nowych osób jest „odbicie” innemu uczestnikowi partnera – to jest warunek do pozostania w programie. W kolejnych etapach pojawiają się nowi uczestnicy, więc każdy musi się starać, by nie opuścić willi. 

Przeparowanie

Po pewnym czasie wspólnego mieszkania kobiety zasiadają w tzw. kręgu ognia i dobierają sobie partnerów, z którymi chcieliby tworzyć parę do następnych eliminacji. Takiego samego wyboru dokonują panowie. Niewybrani uczestnicy opuszczają program. W następnych dniach pojawiają się kolejni uczestnicy i gra toczy się dalej. Ciągle niespodziewanie mogą odpaść osoby wytypowane przez widzów.

Finał

Przez dwie doby przed finałem widzowie oddają głos na parę, która ich zdaniem powinna wygrać reality show. Para z największą ilością głosów wygrywa, ale na tym nie koniec. Osoby te dostają dwie koperty – jedną z napisem „miłość”, a drugą z napisem „100 000 zł”. 

Jeśli obie osoby wybiorą kopertę z napisem „miłość” wówczas otrzymują po 50 tysięcy złotych. Jeśli jednak jedna osoba wybierze kopertę z pieniędzmi – wtedy cała kwota trafia do tej osoby. Natomiast jeśli dwie osoby wybiorą pieniądze, to pula przepada i nikt nic nie wygrywa. 

Zwycięzcy „Love Island” 

Do tej pory do finału weszło 5 pięć par:
II edycja – Julia Nowakowska i Dominik Grot
III edycja – Caroline Juchniewicz i Mateusz Zacharczuk 
V edycja – Josie Kwaśniewska i Kuba Galica 

"Love Island" - Wiadomości

"Love Island" - Zdjęcia

"Love Island" - Wideo