Reklama

Krzysztof Krawczyk Junior

Krzysztof Krawczyk Junior jest synem znanego piosenkarza. Wydawać by się mogło, że człowiek o takim nazwisku prowadzi luksusowe życie. Prawda jest jednak zupełnie inna – mężczyzna nie miał w życiu lekko, jednak postanowił zawalczyć o swoje. Jaka jest historia Krzysztofa Igora Krawczyka?
Krzysztof Krawczyk Junior - najważniejsze informacje
Krzysztof Igor Krawczyk /Piotr Kamionka /East News

Krzysztof Krawczyk Junior - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    1973

  • Kraj urodzenia:

    Stany Zjednoczone (USA)

  • Rodzina i związki:

Krzysztof Krawczyk Junior jest synem znanego piosenkarza. Wydawać by się mogło, że człowiek o takim nazwisku prowadzi luksusowe życie. Prawda jest jednak zupełnie inna – mężczyzna nie miał w życiu lekko, jednak postanowił zawalczyć o swoje. Jaka jest historia Krzysztofa Igora Krawczyka?

Dzieciństwo i młodość

Krzysztof Krawczyk Junior, a właściwie Krzysztof Igor Krawczyk przyszedł na świat w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Nosi nazwisko po ojcu, znanym polskim piosenkarzu Krzysztofie Krawczyku. Jego matką jest Halina Żytkowiak, która również zajmowała się muzyką. Syn wokalisty spędził pierwsze lata dzieciństwa w USA. Rodzice rozstali się, kiedy był jeszcze dzieckiem.

W 1985 ojciec zadecydował o powrocie do Polski z synem, a matka została za granicą i kontynuowała tam karierę. Zamieszkali w Kołobrzegu z nową partnerką artysty – Ewą Trelko. W czerwcu 1988 r. wszystko wywróciło się do góry nogami – doszło do tragicznego wypadku samochodowego. 

Auto prowadził piosenkarz, który zasnął za kierownicą podczas podróży do nowego domu w Warszawie. Nastoletni wówczas chłopak doznał poważnych obrażeń i zachorował na padaczkę pourazową, na którą cierpi do dziś.

Kariera

O Krzysztofie Igorze Krawczyku zrobiło się głośno w 2021 za sprawą reportażu w „Uwadze!”. Okazało się, że po śmierci znanego ojca jego syn został pominięty w spadku, pomimo trudnych warunków, w jakich przyszło mu żyć. W programie mogliśmy się dowiedzieć, że przez lata miał słaby kontakt z ojcem, był od niego odizolowany za sprawą macochy. W tym czasie mieszkał z babcią w Łodzi, ale po jej śmierci do mieszkania wprowadziła się rodzina stryja, która źle go traktowała. 

Sprawa była głośno komentowana w mediach i zyskała rozgłos, dzięki któremu udało się zorganizować zbiórkę pieniędzy. Na portalach co jakiś czas pojawiają się nowe doniesienia w sprawie sytuacji niepełnosprawnego mężczyzny i batalii sądowej dotyczącej testamentu, toczącej się z Ewą Krawczyk – wdową po muzyku.

Jak się okazało, Krzysztof Krawczyk Junior odziedziczył talent muzyczny po ojcu. Krzysztof Cwynar pomagał synowi Krawczyka stawiać pierwsze kroki na scenie w Studiu Integracji przy Łódzkim Domu Kultury. Udało mu się opublikować w sieci autorskie wykonania utworów. Stworzył też własne kompozycje – „Mamo” na Dzień Matki i „Tato” w hołdzie ojcu. Ma też na swoim koncie kilka występów. 

Został zaproszony do wspólnego show przez zespół Trubadurzy, w którym w latach 60. XX w. śpiewał jego ojciec. Krzysztof Igor występował w 2021 roku w Mrągowie na Festiwalu Weselnych Przebojów i wykonał hity takie jak: „Przyjedź mamo na przysięgę” i „Znamy się tylko z widzenia”.

Rodzina i związki

Krzysztof Krawczyk Junior w 2011 stracił matkę, zmarła też jego babcia, a w 2021 ojciec. Był też żonaty i ma syna Bartka, jednak nie utrzymuje z nim kontaktu. Z partnerką nie rozstał się w przyjaznych stosunkach – oskarżyła go o przemoc. W 2021 r. pojawiły się informacje o nowej partnerce – Kasi, która jest dla niego wielkim wsparciem. Wydał książkę „Mama, tata, muzyka i ja”, w której opisuje swoją historię i relacje rodzinne.

Krzysztof Krawczyk Junior - Wiadomości

Krzysztof Krawczyk Junior - Wideo