Reklama

Kim Kardashian

Gwiazda reality show „Z kamerą u Kardashianów” Kim Kardashian to celebrytka, o której słyszeli wszyscy (a przynajmniej o jej słynnej pupie). Jak Kim Kardashian stała się popularna i skąd ją kojarzymy?
Kim Kardashian - najważniejsze informacje
Kim Kardashian przez lata była związana z Kanye Westem /SPLASH / Splash News /East News

Kim Kardashian - najważniejsze informacje

Gwiazda reality show „Z kamerą u Kardashianów” Kim Kardashian to celebrytka, o której słyszeli wszyscy (a przynajmniej o jej słynnej pupie). Jak Kim Kardashian stała się popularna i skąd ją kojarzymy?

Rodzina

Kim Kardashian przyszła na świat w Los Angeles 21 października 1980 r. Jest jedną z trzech córek prawnika Roberta Kardashiana (znanego z głośnej obrony O.J. Simpsona w procesie o morderstwo w 1995 r.) i Kris Jenner, która po rozwodzie z ojcem Kardashianek wyszła za dawnego olimpijczyka, Bruce’a Jennera. Małżeństwo rozpadło się w 2014 r.

Siostrami Kim są Kourtney i Khloé. Oprócz nich Kim ma brata Roberta oraz przyrodnie siostry Kendall i Kylie Jenner, które są córkami Kris i Bruce’a Jennera. Jenner w 2015 r. przeszedł tranzycję płciową i stał się Caitlyn Jenner.

Związki

Jako dwudziestolatka Kim Kardashian wyszła za mąż za producenta muzycznego Damona Thomasa. Para rozwiodła się w 2004 r. Poszybowała ku sławie dzięki związkowi z wokalistą Rayem J. Następnie spotykała się z gwiazdą NFL Reggiem Bushem, futbolistą Milesem Austinem i modelem Gabrielem Aubrym.

W 2010 r. wylądowała w objęciach koszykarza Krisa Humphriesa, z którym wzięła ślub po kilku miesiącach. Relację z uroczystości oraz przygotowań do wesela pokazała telewizja, ale już po 72 dniach małżeństwa Kim wniosła pozew o rozwód. To było jedno z najkrótszych słynnych małżeństw świata!

Od 2012 Kim była związana z raperem Kanye Westem, którego poślubiła z pompą w 2014 r. Po 10 latach i to małżeństwo dobiegło końca. Obecnie celebrytka spotyka się z komikiem Petem Davidsonem.

Ze związku z Westem Kim Kardashian ma czworo dzieci: córki North (2013) i Chicago (2018) oraz synów Sainta (2015) i Psalma (2019). Dwoje najmłodszych Kardashian-Westów urodziło się dzięki surogatce ze względu na ciężki przebieg obydwu ciąż celebrytki.

Początek kariery

Kim Kardashian poznaliśmy jako przyjaciółkę i stylistkę Paris Hilton. Kilkukrotnie pojawiła się w reality show „Proste życie” opowiadającym o przygodach Hilton wśród „zwykłych” obywateli. Dzięki karierze stylistki poznała piosenkarkę Brandy i jej brata, Raya J, dzięki któremu usłyszał o niej świat. W 2007 r. ich wspólna sekstaśma rozsławiła Kardashianów i zareklamowała nadchodzący program „Z kamerą u Kardashianów”. Sekstaśma została oficjalnie wydana przez Kim jako film „Kim Kardashian Superstar”.

Popularność

Od 2007 r. Kim wraz z rodziną występuje we własnym show „Z kamerą u Kardashianów” oraz innych programach z serii. Program zapewnił jej status celebrytki i umożliwił karierę w biznesie. Kim jest właścicielką marki butów i butiku. Projektuje biżuterię, odzież, jest ambasadorką kosmetyków i wypowiada się na tematy społeczne, stając m.in. w obronie społeczności LGBT oraz dyskutując o warunkach w amerykańskich więzieniach.

Kardashian pojawiła się także w filmie „Totalny kataklizm” oraz gościnnie wystąpiła w serialach „Jak poznałem waszą matkę”, „Dwie spłukane dziewczyny” i „90210”.

Kontrowersje

Pierwsze kontrowersje wokół Kim Kardashian narodziły się, gdy świat ujrzała jej sekstaśma nagrana z Rayem J. Zdaniem niektórych cała akcja była sterowana przez Kardashianów, a wyciek nie był przypadkowy. Rodzina wielokrotnie zaprzeczała tym oskarżeniom.

Oburzenie wywołał także jej błyskawiczny rozwód z Krisem Humphriesem. Wielu uważa, że cały ślub był jedynie chwytem marketingowym, który miał wypromować rodzinę Kardashianów oraz ich program i produkty sygnowane ich nazwiskiem. Wersję tę potwierdził były publicysta Kim, ale za swoje słowa został pozwany i zmuszony do oficjalnych przeprosin. 

Kim Kardashian - Wiadomości

Kim Kardashian - Zdjęcia

Kim Kardashian - Wideo