Reklama

Justin Bieber

Justin Bieber jest światowej sławy kanadyjskim piosenkarzem pop i R&B, autorem tekstów oraz aktorem. Już jako młodego chłopca zafascynował go śpiew oraz gra na instrumentach.
Justin Bieber - najważniejsze informacje
Justin Bieber /MARIO ANZUONI / Reuters / Forum /Agencja FORUM

Justin Bieber - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  01.03.1994

 • Miejsce urodzenia:

  St. Joseph's Hospital, London

 • Kraj urodzenia:

  Kanada

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Albumy:

  • "Believe",
  • "Purpose"
 • Nagrody:

  Grammy, MTV, Billboard Music Awards, American Music Awards

Justin Bieber jest światowej sławy kanadyjskim piosenkarzem pop i R&B, autorem tekstów oraz aktorem. Już jako młodego chłopca zafascynował go śpiew oraz gra na instrumentach.

Rodzina i wczesne lata

Justin Bieber urodził się 1 marca 1994 roku w kanadyjskim mieście London. Gwiazdor wychował się w mieście Stratford i jest jedynym dzieckiem Jeremy'ego Jacka Biebera i Pattie Mallette. Ta para nigdy nie wzięła ślubu, a Justin przyszedł na świat, gdy jego matka miała 19 lat. Wychowywała go samotnie, ale Bieber utrzymywał kontakt z ojcem. W wychowaniu pomagali też jego dziadkowie od strony matki – Bruce i Diane.

Przodkowie Justina Biebera mają francusko-kanadyjskie, angielskie, irlandzkie, niemieckie i szkockie korzenie. Od strony ojca piosenkarz może się pochwalić trójką przyrodniego rodzeństwa. Obie siostry i brat są od niego młodsi.

Artysta uczęszczał do dwujęzycznej katolickiej szkoły podstawowej Jeanne’a Sauvé’a w Stratford. Kiedy dorastał, bardzo lubił instrumenty i uczył się gry na fortepianie, perkusji, trąbce oraz gitarze. Natomiast w 2012 roku ukończył katolickie liceum St. Michael Catholic Secondary School.

Kariera

W wieku 12 lat Justin Bieber zaśpiewał w lokalnym konkursie piosenkę „So Sick”, dzięki czemu zajął drugie miejsce. Jego matka opublikowała nagranie z występu na YouTubie, a następnie umieszczała tam kolejne filmy z wykonywanymi przez syna coverami różnych utworów R&B. Wtedy popularność nastolatka zaczęła wzrastać. 

Amerykański menadżer Scooter Braun w trakcie poszukiwań filmiku innego artysty przypadkiem kliknął na wideo Justina Biebera. Nagranie zrobiło na nim takie wrażenie, że postanowił skontaktować się z matką chłopaka. Kobieta początkowo miała wątpliwości, ponieważ Braun jest wiary judaistycznej, ale ostatecznie wyraziła zgodę na zabranie syna do Atlanty i nagranie pierwszych materiałów demo. W USA Justin spotkał się z Usherem, zaprezentował mu swoje wokalne umiejętności, a później związał się z jego wytwórnią muzyczną RMBG. Usher pomógł Bieberowi znaleźć wytwórnię płytową, dzięki czemu młody gwiazdor podpisał kontrakt z Island Records w 2008 roku. Z tego też powodu Justin wraz z matką przeprowadził się do Atlanty. 

W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki minialbum gwiazdora zatytułowany „My world”. Wydana rok później debiutancka płyta „My world 2.0” od razu zdobyła szczyt amerykańskiej listy Billboard 200. Singlem, który promował płytę, był utwór „Baby”. Stał się światowym hitem, a album sprzedał się w ponad 3 mln egzemplarzy w USA i 5 mln na całym świecie. 

W 2011 roku Bieber wydał kompilacyjny album z remiksami pt. „Never Say Never – The Remixes”. Później pojawił się drugi longplay „Under the Mistletoe” i kolejne albumy studyjne. 

W swojej karierze Justin Bieber sprzedał ponad 150 milionów płyt na całym świecie i zdobył kilkaset nagród, w tym jedną nagrodę Grammy, dwie Brit Awards oraz dwadzieścia jeden nagród MTV Europe Music Awards. Ponadto gwiazdor 7-krotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce na corocznej liście „Najlepiej opłacanych gwiazd poniżej 30. roku życia na świecie” magazynu Forbes.

Życie prywatne

Już jako 16-latek Justin był w związku z Caitlin Beadles, jednak ich relacja zakończyła się po niecałym roku. W 2010 roku jego dziewczyną została Jasmine Villegas, z którą chodził przez 9 miesięcy. Później przez dwa lata piosenkarz pozostał w związku z Seleną Gomez. On i aktorka rozstali się w 2012 roku. W 2017 roku ponownie się z nią związał, ale w 2018 roku para ostatecznie zerwała ze sobą.

W 2018 roku Justin Bieber zaręczył się z modelką Hailey Baldwin i tego samego roku wziął z nią ślub. Mieszkają razem w Los Angeles.

Justin Bieber - Wiadomości

Justin Bieber - Zdjęcia