Reklama

Ewa Drzyzga

Ewa Drzyzga urodziła się 1 grudnia 1967 w Krakowie. Jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną znaną przede wszystkim jako prowadząca programu "Rozmowy w toku". Jak wygląda obecnie jej życie?
Ewa Drzyzga - najważniejsze informacje
Ewa Drzyzga /Mateusz Grochocki /East News

Ewa Drzyzga - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  01.12.1967

 • Miejsce urodzenia:

  Kraków

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Marcin Borowski,
  • Andrzej Sołtysik
 • Zawód:

  dziennikarka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Telekamery, Wiktory

Ewa Drzyzga urodziła się 1 grudnia 1967 w Krakowie. Jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną znaną przede wszystkim jako prowadząca programu "Rozmowy w toku". Jak wygląda obecnie jej życie?

Życiorys

Ewa Drzyzga urodziła się jako córka pielęgniarki i wojskowego. Ma młodszego brata Pawła, który z zawodu jest realizatorem dźwięku.

Ewa Drzyzga dorastała i wychowywała się w Krakowie. Uczęszczała tam do VIII Liceum Ogólnokształcące o profilu matematyczno-fizycznym, a po maturze studiowała filologię rosyjską na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej.

Kariera

Dziennikarską karierę rozpoczęła w 1990 roku, odbywając trzymiesięczny staż w Polskim Radiu w Krakowie. Następnie związała się z radiem RMF FM, gdzie zadebiutowała na antenie w 1991 roku. Na początku zajmowała się porannymi informacjami oraz prowadziła różne pasma programowe np. "Radio Muzyka Fakty". Po kilku latach stała się reporterką stacji. 

Co ciekawe, to za sprawą Ewy Drzyzgi powstała pierwsza strona internetowa radia RMF FM. Na początku roku 1999 została dyrektorem informacji RMF FM. Zakończyła współpracę z radiem w połowie roku 2001 roku. 

Pracując w radiu, jednocześnie rozwijała swoją karierę telewizyjną. W latach 90. współpracowała z Telewizją Polską – przeprowadzała w studiu rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Wielki przełom w karierze prezenterki nastąpił, kiedy przeszła do stacji TVN w 2001 roku. Została gospodynią talk-show "Rozmowy w toku", który okazał się najchętniej oglądanym programem tego typu w Polsce. To za jego sprawą Ewa Drzyzga stała się rozpoznawalna i zyskała sympatię widzów. 

Przez szesnaście lat trwania programu dziennikarka rozmawiała z około 20 tysiącami gości! Za swoją pracę została wyróżniona Wiktorem w kategorii "Osobowość Telewizyjna", a także czterokrotnie zdobyła Telekamerę. Co ciekawe, "Rozmowy w toku" były dwukrotnie zgłaszane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za poruszanie demoralizujących tematów. Mimo oskarżeń talk-show nadal był nadawany i dopiero w 2016 roku zrezygnowano z dalszej emisji.  

W latach 2017-2020 Ewa Drzyzga była prowadzącą programu "36,6°C", gdzie poruszała tematy zdrowia. We wrześniu 2020 roku dołączyła do obsady prowadzących programu "Dzień dobry TVN", gdzie współprowadzi poranny program razem z Agnieszką Woźniak-Starak.

Życie prywatne

Ewa Drzyzga dwa razy wyszła za mąż. Pierwszym jej mężem był producent i scenarzysta Andrzej Roszak. Poznali się w pracy w radiu RMF FM, a następnie razem pracowali w TVN-ie. Małżeństwo jednak skończyło się rozwodem. Tworzyła też nieformalny związek z dziennikarzem Andrzejem Sołtysikiem.

W 2004 roku wyszła za mąż za dziennikarza Marcina Borowskiego. Para doczekała się dwóch synów: Stanisława (ur. 2004) oraz Ignacego (ur. 2006). W 2020 roku media pisały o rozstaniu małżonków, jednak ani Ewa Drzyzga, ani jej mąż nie odnieśli się do tych spekulacji, a jedynie poprosili o uszanowanie prywatności. 

Ciekawostki

Ewa Drzyzga próbowała swoich sił w aktorstwie. W 1989 roku zagrała w filmie "Demony wojny według Goi", gdzie wcieliła się w rolę dziennikarki. Pojawiła się również w serialach takich jak "Majka", "Niania" i "Na Wspólnej". Z kolei w 2015 roku wydała książkę "Jak ja to robię?"

Ewa Drzyzga - Wiadomości

Ewa Drzyzga - Zdjęcia

Ewa Drzyzga - Wideo