Reklama

Elżbieta Romanowska

Piątek, 1 września 2023 (13:42) Aktualizacja Piątek, 1 września 2023 (13:55)
Elżbieta Romanowska to polska aktorka i prezenterka, którą zobaczyć możemy zarówno w serialach, jak i na dużym ekranie. Prowadząca program “Nasz nowy dom”, występowała w filmach ”Och, Karol 2” i “Porady na zdrady”, a także serialach “Ranczo” czy “Barwy szczęścia”. Kariera zawodowa w rozkwicie, co słychać u artystki prywatnie?
Elżbieta Romanowska - najważniejsze informacje
Elżbieta Romanowska /MWMedia

Elżbieta Romanowska - najważniejsze informacje

Skąd pochodzi Elżbieta Romanowska?

Elżbieta Agnieszka Romanowska to polska aktorka teatralna i filmowa, a także  prezenterka telewizyjna i spikerka. Artystka przyszła na świat w Głogowie 4 czerwca 1983 roku. Jej rodzicami są Bogusława i Daniel Romanowscy, matka jest nauczycielką geografii i WF-u, a ojciec policjantem. Kiedy Elżbieta miała 2 lata, rodzina przeprowadziła się do Szczecina. 

Jaką szkołę skończyła Ela Romanowska?

Aktorka jest absolwentką XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Później ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu (2007).

Początki kariery aktorskiej na scenach teatralnych i musicalowych

Od 1999 roku do 2001 można było oglądać artystkę w  musicalach wystawianych przez Operę na Zamku w Szczecinie. Wcieliła się tam w rolę Velmy w musicalu “West Side Story”, w reż. Leszka Czarnoty, oraz w “Musical Show. Melodie Broadway’u”, w reż. Barry’ego Solone.
Później grała w Teatrze Muzycznym w Gdańsku - w spektaklu “Jesus Christ Superstar” oraz w “Pułapce”, wystawianej w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie. Elżbieta Romanowska brała także udział w spektaklu “Opherafolia”, którego premiera miała miejsce na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Elżbieta Romanowska w serialach i filmach

Elżbieta Romanowska wystąpiła w wielu popularnych serialach telewizyjnych. Można ją było zobaczyć w “Barwach szczęścia” gdzie od 2007 roku gra Aldonę Grzelak; w “Słodkim życiu” z 2013 roku, gdzie wciela się w Klarę, partnerkę Jurka, czy w “Ranczu”, w którym zagrała Jolę.
Aktorka występowała także wielokrotnie na wielkim ekranie. Jej grę możemy zobaczyć w takich filmach, jak: “Mała wielka miłość” (2008), gdzie Romanowska wciela się w Marzenę; “Ciacho” (2010), gdzie zagrała pielęgniarkę; “Baby są jakieś inne” (2011), gdzie widzimy ją w roli strażniczki przyrody; ”Och, Karol 2” (2011), gdzie zagrała puszystą kobietę czy “Porady na zdrady” (2017), gdzie wciela się w Ilonę, uczestniczka warsztatów.

Od “Jak Oni Śpiewają”, przez “Taniec z Gwiazdami”, po “Nasz Nowy Dom”

W 2008 roku aktorka była uczestniczką 4. edycji programu “Jak Oni śpiewają”, w którym zajęła szóste miejsce.
W 2016 roku artystka zajęła drugie miejsce w 5. edycji programu “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, a oprócz tego w tym samym roku poprowadziła drugi sezon programu “Grzeszki na widelcu”. Za swoją działalność w mediach dostała nominację do zdobycia Gwiazdy Plejady w kategorii „Nadzieja Plejady”. W roku 2019 zajęła trzecie miejsce w finale 11. edycji programu “Twoja twarz brzmi znajomo”.
W latach od 2020 do 2021 Elżbieta Romanowska była gospodynią programu rozrywkowego TVP2 “Anything Goes. Ale jazda!”. W roku 2021 razem z Mariuszem Kałamagą była prowadzącą program reality show “Fort Boyard”, który można oglądać za pośrednictwem platformy “Viaplay Polska”.
W maju 2023 roku ogłoszono, że Romanowska poprowadzi 21. edycję programu “Nasz nowy dom” i zastąpi tym samym dotychczasową prowadzącą - Katarzynę Dowbor.

Życie prywatne i związki Romanowskiej to tajemnica

Artystka nie lubi opowiadać o swoim życiu uczuciowym, jednak w sesji pytań “Q&A” na prośbę o pokazanie ukochanego napisała: “Co do pokazywania partnera, oboje nie mamy takiej potrzeby. Kto go ma znać (bliscy mi ludzie), ten go zna”.

Elżbieta Romanowska - Wiadomości

Elżbieta Romanowska - Zdjęcia

Elżbieta Romanowska - Wideo