Reklama

Ben Affleck

Chociaż mogłoby się wydawać, że Ben Affleck wiedzie wymarzone życie w blasku reflektorów, prawda jest nieco inna. Aktor mimo sukcesów zawodowych, w życiu osobistym musiał się zmierzyć z wieloma problemami. Jak gwiazdor radzi sobie z przeciwnościami losu?
Ben Affleck - najważniejsze informacje
Ben Affleck /Amy Sussman/Getty AFP/East News /East News

Ben Affleck - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  05.08.1972

 • Miejsce urodzenia:

  Berkeley, Kalifornia

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Nagrody:

  Oscar, Złoty Glob

Chociaż mogłoby się wydawać, że Ben Affleck wiedzie wymarzone życie w blasku reflektorów, prawda jest nieco inna. Aktor mimo sukcesów zawodowych, w życiu osobistym musiał się zmierzyć z wieloma problemami. Jak gwiazdor radzi sobie z przeciwnościami losu?

Dzieciństwo i młodość

Ben Affleck urodził się 5.08.1972 r. w Berkeley w Kalifornii, ale niedługo później rodzina przeniosła się do Massachusetts. Rodzice rozwiedli się, kiedy miał jedenaście lat. Uczęszczał do szkoły średniej Cambridge Ridge and Latin School i w tym czasie zaprzyjaźnił się z sąsiadem – Mattem Damonem. Przez kilka miesięcy studiował język hiszpański na Uniwersytecie Vermontu, jednak szybko porzucił tę uczelnię i przeprowadził się do Los Angeles, gdzie studiował na Occidental College.

Kariera

Ben Affleck zaczynał karierę aktorską jako dziecko – jego debiutem był „Ciemny koniec ulicy” (1981). Potem zagrał role w takich produkcjach, jak: „Dłonie obcego” (1987), „Buffy postrach wampirów” (1992), „Więzi przyjaźni” (1992). Popularność przyniósł mu „Buntownik z wyboru” (1997), który okazał się wielkim sukcesem. Od tego czasu dostawał role w największych hitach kinowych. W 1998 wystąpił w „Zakochanym Szekspirze”, przez co podczas akcji #MeToo spotkała go krytyka za współpracę z Harveyem Weinsteinem. Grał jeszcze w takich blockbusterach, jak: „Armagedon” (1998), „Pearl Harbor” (2001), „Daredevil” (2003), „Hollywoodland” (2006), „Kobiety pragną bardziej” (2009).
W 2012 r. ponownie zaistniał w roli reżysera i aktora w „Operacji Argo”. Potem pojawił się jeszcze w filmie „Zaginiona dziewczyna” (2014). W 2016 r. powrócił do kina superbohaterskiego w roli Batmana (“Liga Sprawiedliwości”). W 2022 r. premierę miał film „Głęboka woda”, wokół którego zrobiło się głośno za sprawą relacji Afflecka z Aną de Armas, z którą wystąpił w produkcji.

Nagrody

Affleck zdobył prestiżowe nagrody, stojąc po drugiej stronie kamery. W 1998 r. dostał Oscara za scenariusz do „Buntownika z wyboru” – był najmłodszym laureatem w tej kategorii. Z ten sam film Affleck został nagrodzony Złotym Globem. W 2013 roku powtórzył swój sukces przy okazji „Operacji Argo” – poza Oscarem, przyznano mu Złoty Glob za reżyserię.

Rodzina i związki

W życiu prywatnym aktor spotykał się z wielkimi gwiazdami, przez to tabloidy rozpisywały się o jego związkach. W 2002 r. na planie „Gigli” poznał Jennifer Lopez i między nimi zaiskrzyło. W mediach zyskali nawet przydomek „Bennifer”. Planowali ślub, jednak w 2004 r. nieoczekiwanie się rozstali. Kolejną partnerkę także poznał w pracy – Jennifer Garner zagrała z nim w „Daredevilu”. Oficjalnie zaczęli randkować w 2004 r., a już rok później stanęli na ślubnym kobiercu. Wydawało się, że są szczęśliwi i doczekali się nawet trójki dzieci: Violet (ur. 2005), Seraphine (ur. 2009) i Samuela (ur. 2012). W mediach aż huczało od plotek, kiedy w 2015 r. małżonkowie ogłosili separację. Za przyczyny uznano alkoholizm aktora oraz romans z nianią ich dzieci. W 2018 r. sfinalizowali rozwód, a Affleck był widywany z różnymi kobietami. W 2021 r. wszyscy mogli się przekonać, że stara miłość nie rdzewieje, gdy wrócił do Jennifer Lopez i został jej mężem.

Ben Affleck - Wiadomości

Ben Affleck - Zdjęcia