Reklama

Antonina Turnau

Antonina Turnau urodziła się 20 maja 1988 roku. Jest córką znanego muzyka, jednak w polskim show-biznesie zasłynęła ze związku ze starszym o 38 lata aktorem. Jak wygląda jej życie? 
Antonina Turnau - najważniejsze informacje
Antonina Kondrat w sesji dla "Fashion Magazine", fot. SINIOR /materiały prasowe

Antonina Turnau - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    20.05.1988

  • Rodzina i związki:

  • Zawód:

    bizneswoman

Antonina Turnau urodziła się 20 maja 1988 roku. Jest córką znanego muzyka, jednak w polskim show-biznesie zasłynęła ze związku ze starszym o 38 lata aktorem. Jak wygląda jej życie? 

Życiorys

Antonina Turnau przyszła na świat w muzykalnej rodzinie – jej ojcem jest znany muzyk Grzegorz Turnau, którego poetyckie utwory takie jak "Cichosza" czy "Bracka" przez lata plasowały się na listach przebojów. Z kolei jej matka, Maryna Barfuss, jest flecistką. 

Antonina Turnau dorastała w domu pod Krakowem i przy jej wychowaniu pomagały kochające babcie. Artystka od najmłodszych lat obracała się wśród starszych osób z artystycznego świata Krakowa.

Brała udział w przeglądach teatrów amatorskich, gdzie została uznana za wybitną aktorkę. Jednak szybko porzuciła pomysł o karierze aktorskiej, bo bardziej intrygował ją tekst niż występowanie na scenie. Dlatego po maturze studiowała filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kształciła się w Szkole Artystycznej Projektowania Ubioru. W czasie studiów pracowała w Radiu Kraków. 

Kariera

Już jako dziecko znalazła swój ulubiony gatunek literacki – kryminały, a w liceum najbardziej intrygowało ją słowo pisane. W młodym wieku miała na swoim koncie pierwsze publikacje. Razem z Michałem Rusinkiem napisała "Prowincjonalne zagadki kryminalne", które powstały jako cykl słuchowisk dla Radia Kraków. 

W 2011 roku współprowadziła program "WOK – Wszystko o kulturze", gdzie przedstawiała aktualne wydarzenie z dziedziny literackiej oraz przeprowadzała wywiady z pisarzami. Zajmowała się również recenzowaniem książek.

Jest jedną z autorek książek "Piątek, 2:45","Opowiadania szkolne" i "Opowiadania kryminalne". Pełniła również funkcję managera w firmie męża, Marka Kondrata, "Dobre Wina". Zajmuje się głównie współpracą z dostawcami alkoholu i oprawą muzyczną lokalu i projektuje ubrania

Życie prywatne

Antonina Turnau od zawsze miała słabość do starszych mężczyzn. W jednym z wywiadów wyznała, że szuka w partnerach cech swojego ojca.

Mając 23 lata, była związana ze znanym milionerem, starszym od niej o 11 lat, Arkadiuszem Likusem, którego rodzinny majątek wówczas wyceniany był przez ekspertów na 640 mln zł. Milioner, który w 2012 roku został ogłoszony "Mężczyzną Roku" przez magazyn "Glamour", był gotowy spędzić swoje życie u boku Antoniny Turnau, jednak związek nie przetrwał. 

Później media rozpisywały się na temat  romansu kobiety ze starszym o 39 lat aktorem, Markiem Kondratem, wieloletnim przyjacielem Grzegorza Turnaua – ojciec absolutnie nie popierał tego związku. 

Po zerwaniu z Arkadiuszem Likusem związek Antoniny i Marka Kondrata nabrał rumieńców. Pokazywali się razem publicznie, a ostatecznie aktor rozwiódł się ze swoją ówczesną żoną (z którą od lat był w separacji) i w 2015 roku para wzięła ślub. W marcu 2018 roku małżonkowie powitali na świecie córkę Helenę

Aktor ma jeszcze dwóch synów z poprzedniego małżeństwa: Mikołaja (ur. 1974) oraz Wojciecha (ur. 1980).

Antonina Turnau - Wiadomości

Antonina Turnau - Zdjęcia