Reklama

Anna Wyszkoni

Anna Wyszkoni to wokalistka, której przeboje zna cała Polska. Artystka utrzymuje popularność od lat 90. Jak przebiegała jej kariera? 
Anna Wyszkoni - najważniejsze informacje
Anna Wyszkoni /Piotr Grabowski /AKPA

Anna Wyszkoni - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  21.07.1980

 • Miejsce urodzenia:

  Tworków

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Maciej Durczak
 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Platynowa płyta, Złota płyta

Anna Wyszkoni to wokalistka, której przeboje zna cała Polska. Artystka utrzymuje popularność od lat 90. Jak przebiegała jej kariera? 

Dzieciństwo i początki kariery 

Anna Wyszkoni pochodzi z Tworkowa, niewielkiej miejscowości w województwie śląskim. Urodziła się 21 lipca 1980 roku. Od dzieciństwa przejawiała żywe zainteresowanie występami scenicznymi. Wcześnie też poświęciła się muzyce, gdyż mając zaledwie 16 lat została wokalistką zespołu Łzy. Nastoletnia przygoda z garażowym graniem okazała się początkiem zawrotnej kariery młodej artystki. 

Kariera w zespole Łzy

Początkowo zespół Łzy święcił triumfy o niewielkim zasięgu. Ich pierwsze piosenki były grane w lokalnych rozgłośniach radiowych. Wyszkoni zaczęła zdobywać laury na mniejszych festiwalach muzycznych. Otworzyło to wokalistce drzwi do wystąpienia w programie „Szansa na sukces”, który wygrała. W międzyczasie Łzy wydały dwa albumy – „Słońce” w 1998 r. i „W związku z samotnością” w 2001 r. Na drugim krążku znalazły się piosenki, które absolutnie podbiły serca publiczności, czyli „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka” oraz „Narcyz się nazywam”. Płyta zyskała status platynowej. 

Kolejny album również okazał się hitem. „Nie czekaj na jutro” z 2003 r. zawierał takie przeboje jak: „Oczy szeroko zamknięte” czy „Julia, tak na imię mam”. Przez kilka kolejnych lat zespół koncertował za granicą, ale czasy jego największej popularności już mijały. Zbiegło się to z powolnym rozchodzeniem się ścieżek Anny Wyszkoni i pozostałych muzyków. Wokalistka coraz częściej zaczęła angażować się w niezależne projekty, w tym wystąpienia solowe. Ostatecznie rozstała się z zespołem w 2010 r

Kariera solowa

W 2009 r. Wyszkoni wydała singiel „Czy ten pan i pani” promujący solową płytę „Pan i pani”, która także pokryła się platyną. Jej kolejne przeboje zdobywały festiwale i wysokie miejsca w rankingach najlepszej sprzedaży. Drugi solowy album „Życie jest w porządku” z 2012 r. zyskał status złotej płyty. 

W 2014 r. Ania Wyszkoni wzięła udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” i zajęła drugie miejsce. 

W kolejnych latach kariera Anny Wyszkoni rozwijała się w podobnym schemacie. Wokalistka wydawała przede wszystkim single. Z pełnych albumów ukazały się w 2015 r. świąteczny zestaw „Kolędy wielkie” oraz ostatni „Jestem tu nowa” z 2017 r. 

Jednym z przejawów uhonorowania wokalistki jako gwiazdy polskiej muzyki pop było poświęcenie jej tablicy z odciskiem dłoni na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach w 2019 r. 

Anna Wyszkoni odkryła w sobie też nowe zainteresowania. W 2020 r. ukończyła kurs projektowania wnętrz, a w kolejnym roku zyskała okazję do rozwoju swoich nowych pasji, prowadząc program „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” w telewizji Polsat

Życie prywatne

Wokalistka ma za sobą małżeństwo z Adamem Pigułą. Związek zakończył się rozwodem. Z byłym mężem ma syna – Tobiasza, urodzonego w 2001 r. Jej kolejnym partnerem został jej menadżer Maciej Durczak. Para w 2012 r. doczekała się córki Poli. 

W 2016 r. u Anny Wyszkoni zdiagnozowano guza tarczycy we wczesnym stadium. Operacja usunięcia nowotworu uszkodziła struny głosowe artystki. Dzięki specjalistycznej terapii udało się jednak je zregenerować i choroba nie musiała oznaczać dla wokalistki zakończenia kariery.

Anna Wyszkoni - Wiadomości

Anna Wyszkoni - Zdjęcia

Anna Wyszkoni - Wideo