Reklama

Aleksander Milwiw-Baron

Jeden z najbardziej znanych polskich muzyków młodego pokolenia, kojarzony przede wszystkim z zespołem Afromental oraz występami w programie „The Voice Of Poland” – oto Aleksander Milwiw-Baron. Jak przebiegała jego kariera?
Aleksander Milwiw-Baron - najważniejsze informacje
Baron /Artur Zawadzki /Reporter

Aleksander Milwiw-Baron - najważniejsze informacje

Jeden z najbardziej znanych polskich muzyków młodego pokolenia, kojarzony przede wszystkim z zespołem Afromental oraz występami w programie „The Voice Of Poland” – oto Aleksander Milwiw-Baron. Jak przebiegała jego kariera?

Dzieciństwo

Aleksander Milwiw-Baron urodził się 13 grudnia 1983 r. we Wrocławiu. Jest synem Ewy Milwiw-Baron i Piotra Barona, saksofonisty jazzowego. Pochodzi z artystycznej rodziny: jego brat, Adam, należy do zespołu Pink Freud, babka (Marlena Milwiw) była aktorką okresu PRL znaną m.in. z filmu „Jak być kochaną”, a dziadek – pisarzem i oficerem.

Aleksander Milwiw-Baron jest absolwentem szkoły muzycznej w klasach fortepianu i saksofonu.

Początek kariery

Milwiw-Baron rozpoczynał karierę jako producent muzyczny. W 2007 r. udało mu się zostać laureatem ogólnopolskiego konkursu Coke Live Fresh Noise. Współpracował z popularnymi zespołami i muzykami polskiej sceny muzycznej, m.in. Blog 27, Mrozu, EastWest Rockers, Mesajah i Marią Sadowską.

Zdobycie sławy

Od 2004 r. jest członkiem olsztyńskiego zespołu Afromental, który przez kilka lat bezskutecznie próbował przebić się do mainstreamu. W 2007 r. ich debiutancki singel pozwolił grupie zakwalifikować się do festiwalu Top Trendy, a rok później zespół był rozważany jako kandydat na konkurs Eurowizji. Przełom nastąpił w 2009 r., kiedy Afromental zdecydowało się na współpracę z TVN-owskim serialem „39 i pół”. Milwiw-Baron zagrał w nim muzyka o pseudonimie Lizo.

W tym samym roku z zespołem Afromental wydał drugą płytę, „Playing with Pop”, która otrzymała upragniony status złotej płyty oraz wiele innych wyróżnień. W 2011 r. przyszedł czas na trzeci krążek grupy, The B.O.M.B, który promowano singlem „Rock&Rollin’ Love”.

Dalsza kariera

Milwiw-Baron jest najbardziej rozpoznawalny dzięki długoletniej współpracy z kolegą z zespołu Afromental, Tomaszem Lachem (Tomsonem), obecnym liderem grupy. W 2012 r. duet wziął udział w jednej z edycji programu TVP2 „Bitwa na głosy”. 

Energia muzyków tak spodobała się widzom i producentom, że rok później dwaj panowie powrócili w talent show „The Voice of Poland”, gdzie zasiadali jako członkowie jury oraz trenerzy niemal nieprzerwanie od 2013 r. W 2018 r. wzięli również udział w siostrzanym projekcie programu, „The Voice Kids”.

Partnerki

Baron jest znany z burzliwych historii miłosnych. Jego pierwszą znaną partnerką była Aleksandra Szwed, z którą spotykał się przez półtora roku i rozstał w 2013 r. Miejsce pięknej aktorki u boku muzyka zastąpiła inna gwiazda ekranu – Katarzyna Grabowska. Doszło nawet do oświadczyn, jednak zaledwie kilka tygodni później Grabowska zwróciła ukochanemu pierścionek. Podobno na jej decyzję miała wpływ plotka o romansie Barona z Edytą Górniak.

Kolejną partnerką Barona była Czarina Russel, członkini zespołu Hansa Zimmera, którą poznał podczas trasy koncertowej artysty. I tym razem w 2017 r. Baron nie czekał z deklaracjami – para zaręczyła się, ale i tym razem coś stanęło na drodze do szczęścia.

Pocieszenie muzyk znalazł w ramionach Julii Wieniawy. W 2019 r. o tym związku mówiła cała Polska, lecz już rok później Baron zamienił młodziutką gwiazdkę na nowe uczucie. Jego nową partnerką została Blanka Lipińska, jedna z najbardziej kontrowersyjnych Polek. Ta gorąca miłość wypaliła się jednak po nieco ponad pół roku.

W 2021 Milwiw-Baron zaczął spotykać się z modelką Sandrą Kubicką.

Aleksander Milwiw-Baron - Wiadomości

Aleksander Milwiw-Baron - Zdjęcia