Reklama

Marzena Rogalska

Marzena Rogalska jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek telewizyjnych i radiowych. Znamy ją z wielu audycji, programów, a nawet jako autorkę powieści. Jak potoczyła się jej kariera?
Marzena Rogalska - najważniejsze informacje
Marzena Rogalska /Mateusz Grochocki /East News

Marzena Rogalska - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    13.04.1970

  • Miejsce urodzenia:

    Pszasnysz

  • Kraj urodzenia:

    Polska

  • Rodzina i związki:

    • Paweł Drzyzga
  • Zawód:

    dziennikarka

  • Produkcje:

    • "Magda M."
Marzena Rogalska jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek telewizyjnych i radiowych. Znamy ją z wielu audycji, programów, a nawet jako autorkę powieści. Jak potoczyła się jej kariera?

Dzieciństwo 

Marzena Rogalska urodziła się w Przasnyszu 13 kwietnia 1970 r. W dzieciństwie mieszkała w Chełmku w małopolskiem, a liceum ukończyła w Oświęcimiu. Od maleńkości była bardzo zżyta z rodzicami, którzy zaszczepili w niej miłość do muzyki. Szczególną relację nawiązała z ojcem i bardzo ciężko przeżyła jego nagłą śmierć w 2016 r.Rogalska marzyła o aktorstwie, ale po dwóch nieudanych egzaminach do szkoły teatralnej postanowiła poszukać innej drogi do spełnienia swoich planów.

Partnerzy

Marzena Rogalska niechętnie dzieli się szczegółami z życia prywatnego. Wiadomo, że przez 14 lat jej partnerem był Paweł Drzyzga, brat dziennikarki Ewy Drzyzgi. Od 2019 r. jest związana z Adamem Kuną. Nie ma dzieci.

Początek kariery

Rogalska na różne sposoby próbowała zaistnieć w świecie aktorstwa. Wraz z kabaretem „Potem” występowała na studenckich festiwalach, załapała się też do kultowego musicalu „Metro”. Studia z zakresu pedagogiki kulturalno-oświatowej ukończyła w Krakowie, równocześnie pracując przy promocji filmów. To szef wysłał ją na casting do Telewizji Kraków i tak zaczęła się jej kariera dziennikarki. Pierwsze telewizyjne doświadczenia zdobywała na antenie krakowskiej TVP3. Od 1995 r. przez trzy lata prowadziła program „Przepraszam, pomyłka”, a w 1997 r. rozpoczęła pracę w radiu RMF FM.

Zdobycie popularności

Audycje RMF FM takie jak „Na językach” czy „Świąteczne marzenie” przyniosły Rogalskiej rozpoznawalność. W 2002 r. dziennikarka przeszła do rozgłośni Radio Kolor oraz Antyradia. Równocześnie nie rezygnowała z pracy w telewizji – w 1999 r. została prowadzącą „Do kina czy na film”, a od 2004 r. do 2008 r. była gospodynią talk-show „Miasto kobiet” na antenie TVN Style. Następnie w TV Puls prowadziła teleturniej „Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty”.Popularność Rogalskiej pozwoliła jej pojawić się też na ekranie w epizodycznych rolach aktorskich – zagrała m.in. w „Zakochanych”, „Magdzie M.”, „Testosteronie” i „Kobietach mafii”, a w latach 2013-2020 wcielała się w rolę Edyty Szatkowskiej w telenoweli „Barwy szczęścia”.

Dalsza kariera

Kolejne wcielenia Rogalskiej to „Pytanie na śniadanie” w TVP2, którego była pierwszą prowadzącą. Z TVP2 związała się w 2009 r. i jednocześnie z programem śniadaniowym brała udział w nagraniach teleturniejów „Dzieciaki górą!” oraz „Kocham cię, Polsko!, a w kolejnych latach poprowadziła m.in. teleturniej „To był rok” (2019) i program „Zacznij od nowa” (2021).Marzena Rogalska nie rezygnuje również z kariery radiowej – od 2008 r. pracuje w radiu Złote Przeboje, gdzie prowadzi programy takie jak „Między słowami”, „Fajne przez poufne” i „Rogalska od kuchni”. Dziennikarka jest także autorką powieści: w 2016 r. na rynku ukazał się jej debiut, „Wyprzedaż snów”, który doczekał się dwóch kontynuacji. W lutym 2021 r. Rogalska postanowiła rozstać się z TVP i skupić na działalności w innych obszarach. Wciąż możemy słuchać jej w radiu Złote Przeboje. W 2021 r. wydała także dwie powieści rozpoczynające nową sagę jej autorstwa: „Czas tajemnic” oraz „Kres czasów”.

Marzena Rogalska - Wiadomości

Marzena Rogalska - Zdjęcia