Reklama
Reklama

Celebryci, którzy wierzą w Boga i nie wstydzą się o tym mówić. Dowiedz się, kto regularnie chodzi do kościoła!

Coraz więcej rodzimych i zagranicznych gwiazd traktuje wiarę nie jako strefę prywatną, a część publicznego wizerunku. Media co jakiś czas donoszą o głośnym nawróceniu któregoś z celebrytów. Kto należy do tego uduchowionego grona? Poznajcie świadectwa wiary Wojciecha Amaro i Patryka Vegi!

Niektóre znane osoby w kluczowych momentach swojej kariery publikują w mediach modlitwę lub na co dzień mówią wprost o swoich osobistych doświadczeniach z Bogiem. Wspominają, że wiara pomaga im w życiu zawodowym i prywatnym. Kto nie wstydzi się swojej religijności?

Edyta Górniak czyta Pismo Święte w kościele!

Edyta Górniak od lat pozostaje na samym szczycie polskiej sceny muzycznej. Jest znana ze swoich porywających tłumy przebojów, zamiłowania do mody, bliskiej relacji z synem Alanem, a także z głębokiej wiary w Boga. Nie zawsze deklarowała się jako osoba wierząca. Przez wiele lat poszukiwała swojego miejsca na ziemi. W 2015 r. zamieniła medytację na głęboką modlitwę. Wreszcie znalazła spokój i świadomość, skąd pochodzi jej talent. W wywiadzie dla magazynu "Gala" powiedziała:

Reklama

Po nawróceniu Edyta zdecydowała się zapisać swojego syna do szkoły katolickiej. Wspominała też o tym, że temat wiary często gości w jej domu. Stara się godzić zawodowe obowiązki z udziałem w nabożeństwach.

Wojciech Modest Amaro gotuje z boską pomocą

W swojej dziedzinie zdobył wszystko. Restaurator Wojciech Modest Amaro jako pierwszy w Polsce otrzymał prestiżową nagrodę, czyli gwiazdkę Michelin. Nie tylko gotuje na światowym poziomie, ale również jest osobowością telewizyjną. Wystąpił jako juror w kulinarnym show "Top Chef" oraz w polskiej edycji "Hell's Kitchen". Do tego prowadzi szczęśliwe życie rodzinne u boku swojej żony Agnieszki. Dla wielu byłby to wystarczający przepis na życiowe spełnienie, jednak nie dla Wojciecha.

Osiągnął sukces na wielu polach, ale nadal czuł pustkę. Zaczął poszukiwać duchowego drogowskazu i odnalazł go w Kościele katolickim. Momentem przełomowym był strach o dziecko, które miało przyjść na świat.

W tej trudnej chwili zwrócił się do Matki Boskiej i otrzymał wsparcie. Poród zakończył się pomyślnie, a na świat przyszedł zdrowy syn. Od tej pory Wojciech Amaro regularnie prosi o boskie wstawiennictwo w trudnych chwilach. Po jego sukcesach można wnioskować, że wiara zdecydowanie mu w tym pomaga.

Patryk Vega blisko Boga

Patrząc na produkcje filmowe Patryka Vegi, trudno doszukać się w nich głębokiej duchowości. Obrazy, które tworzy, bywają raczej pełne przemocy, seksu, a bohaterowie mierzą się w nich z różnymi problemami. Jednak kreacja artystyczna reżysera to zupełnie coś innego niż jego wiara. Patryk chętnie opowiada o swoim nawróceniu i sile, jaką daje mu kontakt z Bogiem.

Przez lata próbował różnych form rozwoju duchowego. Regularnie medytował, zaangażował się w praktyki szamańskie. To nie było to! Dopiero gdy doświadczył poważnego wypadku samochodowego, z którego cudem uszła z życiem jego rodzina, stwierdził, że musi to być zasługa Stwórcy. Od tej pory jego wiara tylko się umacnia. Czy nadejdzie ten moment, gdy Vega zwątpi?

Doda śpiewa dla Pana Boga?

Doda, czyli Dorota Rabczewska, w wywiadach często wspomina o tym, że pochodzi z religijnej rodziny. Jednak w czasach największego skupienia na karierze odsunęła się od Kościoła. Przytłoczona obowiązkami zapomniała, jakie miał on dla niej znaczenie. Za sprawą religijnego męża, Emila Stępnia, zaczęła znowu brać udział we mszy. Widać, że czerpie z tego siłę.

Czy Ewa Chodakowska trenuje dla Jezusa?

Słynna trenerka znana jest z tego, że motywuje tłumy kobiet do zdrowego stylu życia. Skąd sama czerpie siłę? Mimo że nie mówi często o swoim życiu duchowym, to co jakiś czas w jej mediach społecznościowych można znaleźć treści ewidentnie pokazujące to, jak ważna jest dla niej wiara.

Pierwszy raz taki wpis Ewa umieściła w 2017 r. Wywołała tym ostrą reakcję fanów, którzy byli zaskoczeni postawę trenerki. Ona zareagowała bardzo spokojnie, tłumacząc, że nigdy nie mówiła o tym, że nie wierzy w Boga. Od tego czasu wpisy nawiązujące do życia duchowego co jakiś czas pojawiają się na jej Instagramie.

Kamil Stoch skacze z boską pomocą

Nasz wybitny skoczek narciarski swój sportowy sukces zawdzięcza ciężkim treningom i... wierze w Boga. Często przed skokiem lub na wyjątkowo trudnych zawodach wykonuje znak krzyża, zanim wzbije się w powietrze. Wiara pomaga mu skoncentrować się na zadaniu, które ma do wykonania oraz jest oparciem w trudnych chwilach, gdy nie zawsze wszystko idzie tak, jakby sobie tego życzył.

Kamil od dziecka był wychowany w wierze katolickiej. Jako dorosły mężczyzna nadal ją praktykuje i regularnie chodzi do kościoła.

Zobacz też:
Powstanie film o Putinie. Za kamerą stanie polski reżyser!

Fanka Edyty Górniak kupiła jej obraz za 15 tys. złotych. Diwa przekazała go osobiście. Było warto?

Skąpo odziana Doda pozdrawia z "Karaibów". "A wy dalej w zimnej Polsce? Się robi się ma"

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy