Reklama
Reklama

Wojciech Modest Amaro i Agnieszka Amaro: miłość, restauracja i kapliczka

Wojciech Modest Amaro (50 l.) i Agnieszka Amaro (46 l.) są już 10 lat po ślubie. Choć stronią od opowiadania o prywatnym życiu w mediach, to głośno zrobiło się o nich głośno poprzez doniesienia o ślubie córki i... wybudowaniu własnej kapliczki. Wierząca para pokazała nawet, jak owa kapliczka dokładnie wygląda! Oto historia miłości Wojciecha i Agnieszki Amaro.

Wojciech Modest Amaro to znany restaurator i kucharz. Chociaż ma wykształcenie elektroniczne (skończył technikum), kuchnia zawsze była jego wielką miłością. Działająca w latach 2013-2020 restauracja Atelier Amaro była pierwszą w Polsce z gwiazdką Michelin. Kucharz zdobył rozgłos dzięki udziałowi w takich programach jak "Hell’s kitchen" czy "Top chef". 

Agnieszka Amaro jest z kolei businesswoman - ukończyła m.in. studia MBA, miała agencję PR, pracowała dla ogromnych korporacji. Dziś jest głównie managerką męża i negocjuje dla niego wszystkie warunki.

Reklama

Wojciech Modest Amaro i Agnieszka Amaro - początki związku

Chociaż Wojciech Modest Amaro i Agnieszka Amaro rzadko opowiadają o swoim związku, choć są małżeństwem już 10 lat. Nie lubią jednak opowiadać o swoim związku w mediach i bardzo dbają o prywatność. Rzadko można zobaczyć ich wspólnie na imprezie czy ściance. Wiadomo jednak, że bardzo się kochają, a ciekawe nazwisko Wojciech zawdzięcza właśnie żonie! 

Para poznała się w restauracji. Był to lokal w pałacyku Sobańskich. Oboje mówią, że natychmiast trafiła ich strzała amora. W rozmowie z magazynem "Viva!" Agnieszka tak opisywała ich pierwsze spotkanie: "Właściwie to ja natychmiast poczułam - i wiem, że Modest wyczuł to również - że to jest to".

Restaurator był pod wrażeniem urody i klasy Agnieszki. Wspomina też, że nie dostał od niej numeru telefonu. To spowodowało, że musiał czekać, nie wiedząc, czy kobieta w ogóle się odezwie. W tym samym wywiadzie mówił:

"[...] byłem gotowy przekopać pół świata, żeby zdobyć jej numer".

Ostatecznie kobieta odezwała się do restauratora. Ponoć pisali ze sobą całą noc, a potem kolejny tydzień, bo mężczyzna musiał wyjechać. Tak intensywne rozmowy jeszcze bardziej ich do siebie zbliżyły. Do dziś wspominają, że rozmowa jest jednym z filarów ich związku. Śmieją się też, że zachowali na pamiątkę telefon z zapisanymi wiadomościami, które wymieniali na samym początku!

Co jakiś czas media rozpisują się też o fenomenie ich nazwiska. Chociaż w Polsce to wciąż rzadka praktyka, w tym przypadku to mężczyzna postanowił przyjąć nazwisko swojej żony. Wcześniej nazywał się Basiura.

Wojciech Modest Amaro i Agnieszka Amaro - ślub

Wojciech Modest Amaro i Agnieszka Amaro pobrali się w 2012 r. Był to jednak ślub cywilny. Według różnych informacji w 2018 r. zakochani zdecydowali się powiedzieć sobie "Tak" jeszcze raz, tym razem przed Bogiem. Uroczystość odbyła się prawdopodobnie po świętach Wielkanocnych. Kucharz powiedział magazynowi "Na Żywo": "Z Błogosławieństwem Bożym idę dalej swoją drogą".

Skąd ta decyzja? Chociaż oboje przyznają, że są bardzo wierzący, w ich życiu nastąpił moment przewartościowania. W wywiadzie dla magazynu "Dobry Tydzień" Wojciech wspominał:

"Po odhaczeniu całej listy materialnych rzeczy do kupienia [...] dotknąłem wewnętrznej pustki. Postawiłem sobie pytanie: "Co dalej?".

Po ślubie w 2012 r. rozpoczęła się też kariera telewizyjna kucharza. Widać, że Agnieszka świetnie zna się na rzeczy i udało jej się wynegocjować dobre kontrakty w programach, które przyniosły prawdziwą popularność i rozpoznawalność. Dla portalu Gazeta.pl mówiła kiedyś: "Wszystko, co związane z moim mężem, jest kierowane również do mnie. To, co się dzieje w jego życiu zawodowym, jest konsultowane ze mną. Do mnie należy negocjowanie umów i pisanie ich, a także wszelkie kwestie finansowe.

Wojciech Amaro - powrót do wiary

Wtedy zaczął się powrót Amaro do wiary: "Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie i staram się żyć "stylem Maryi" — mówił Wojciech na Festiwalu Życia na Śląsku.

W poszukiwaniu sensu życia pomogły pielgrzymki. Teraz niedziela jest dla rodziny bardzo ważna - to właśnie wtedy najczęściej spędzają razem czas i starają się unikać pracy.

Nie bez znaczenia pozostaje też dramat, jaki dotknął małżonków podczas narodzin pierwszego wspólnego syna. Lekarz stwierdził wówczas, że istnieje bardzo duża szansa, że Agnieszka może nie przeżyć! Leżała na oddziale intensywnej terapii, a chłopiec był w inkubatorze. Wojciech czuwał przy jej łóżku, był przy żonie nawet podczas operacji. Na szczęście wszystko się udało i te dramatyczne chwile jeszcze bardziej zbliżyły do siebie ukochanych.

Wojciech Modest Amaro wybudował własną kapliczkę

Po trudnych momentach w życiu, Wojciech i Agnieszka nie zamierzają ukrywać swojego podejścia do religijności. W programie "Uwaga! Kulisy sławy" znany kucharz wystąpił z żoną i opowiedział nieco więcej o swoim obecnym życiu.

"Poznanie relacji z Bogiem absolutnie żywej, poprzez Słowo i Eucharystię, zmieniło mnie jako człowieka w stosunku do drugiej osoby. Przestałem być egoistycznym, przestałem zapatrywać się tylko w obsesyjny perfekcjonizm mojej pracy. To naprawdę jest wielopłaszczyznowe uzdrowienie" - mówił Amaro w programie.

Para obecnie mieszka w wiejskim domku, a obok mają własną kaplicę, do której co niedziele zapraszają wiernych na wspólną modlitwę. Poza własną kapliczką, skupiają się na życiu rodzinnym i prowadzeniem farmy.

Wojciech Modest Amaro i Agnieszka Amaro - dzieci

Wojciech Modest Amaro i Agnieszka Amaro wychowują razem czwórkę dzieci - w tym dwie dorosłe już córki kobiety z poprzedniego związku, czyli Karolinę i Zuzannę. Trzeba jednak przyznać, że nie traktują Wojciecha jak ojczyma. Jest dla nich jak tata!

Niedawno media obiegły zdjęcia, na których mężczyzna prowadzi jedną z nich do ołtarza. Dumna Agnieszka chętnie podzieliła się fotką na Instastory. Panna młoda była ubrana w białą, gładką i bardzo elegancką suknię z długim welonem, a Wojciech - w granatowy garnitur i muszkę.

Synowie Wojciecha Modesta Amaro i Agnieszki Amaro to Nicolas i Gabriel. Jakiś czas temu kobieta opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym widać chłopców. Trzeba przyznać, że rodzina prezentuje się naprawdę uroczo!

Zobacz też:

Marta Warchoł zaręczyła się z ukochaną! Dziennikarka TVN chwali się pierścionkiem

Doda wyrobiła dokumenty z nowym imieniem! Chce też zmienić zawód! "Jest to zamknięcie tych 20 lat"

Joanna Liszowska pokazała siwe włosy. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać

Szczecin: Śmierć 1,5-rocznego dziecka w rozgrzanym aucie. Prokuratura wszczęła postępowanie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Modest Amaro | Agnieszka Amaro
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy