Reklama
Reklama

Izabella Scorupco to światowej sławy gwiazda. Jak zmieniła się dziewczyna Jamesa Bonda?

Izabella Scorupco (52 l.) to światowej sławy aktorka – utalentowana, inteligentna i prezentująca zachwycającą urodę. Czas się dla niej zatrzymał, ponieważ gwiazda wygląda młodziej, niż wskazuje na to jej metryka. Czy mocno się zmieniła od roli, w jakiej grała dziewczynę Jamesa Bonda?

Izabella Scorupco urodziła się w 1970 r. w Białymstoku jako dziecko Magdaleny Skorupko (lekarki) i Lecha Skorupki (muzyka jazzowego). Gdy miała zaledwie rok, jej rodzice się rozwiedli. W wieku 9 lat wyemigrowała ze swoją mamą do Szwecji, gdzie szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości. Nauczyła się mówić biegle po szwedzku, angielsku i francusku.

Jest nie tylko doświadczoną aktorką, ale także modelką. Ponadto Izabella Scorupco kocha muzykę, która jest jej pasją. Mimo że nie zrobiła oszałamiającej kariery jako wokalistka, nagrała płytę, docenioną w Szwecji przez słuchaczy i krytyków. Prywatnie 52-latka stawała trzy razy na ślubnym kobiercu, a owocami jej miłości są córka Julia Scorupco-Czerkawska (25 l.) i syn Jacob Martin (19 l.).

Reklama


Oszałamiająca kariera Izabelli Scorupco

Pracę w show-biznesie zaczęła wcześnie - w wieku 17 lat, gdy została zauważona przez szwedzkiego reżysera Staffana Hildebranda, który zaangażował ją do melodramatu "Nikt tak nie kocha jak my". Po sukcesie tej produkcji zaczęła zarabiać głównie jako modelka, a gdy ukończyła studia, rozpoczęła podróż po Europie, żeby zbudować i ugruntować karierę w modelingu.

Jej fotografie były często publikowane we włoskim magazynie "Vogue", a także w "Elle" czy "Cosmopolitan". Scorupco wzięła również udział w intymnej sesji dla czasopisma "CKM". Pracowała dla takich marek jak Oriflame, Irena Eris oraz Tiffany & Co.

Kariera Izabelli Scorupco nabrała rozpędu w 1995 r., kiedy wcieliła się w rolę Natalii Simonowej w 17. filmie o przygodach Jamesa Bonda "Golden Eye", w którym partnerowała Pierce’owi Brosnanowi (69 l.). Dla polskiej publiczności Izabella Scorupco to przede wszystkim Helena Kurcewiczówna, którą zagrała w filmie Jerzego Hoffmana "Ogniem i Mieczem". Aktorka pojawiła się również w takich produkcjach jak "Granice wytrzymałości" (2000), "Władcy ognia" (2002) czy "Klub dzikich kotek" (2006).

Izabella Scorupco - piękność o wielu talentach

Ze swoją nieprzeciętną urodą aktorka doskonale odnajdywała się w świetle reflektorów, a talentem wywalczyła sobie mocną pozycję w świecie show-biznesu. Nigdy jednak nie była zachłanna i choć mogła przebierać w propozycjach, wybierała tylko te, które chciała, ponieważ miała zupełnie inne priorytety. W wywiadzie udzielonym magazynowi "Pani" mówiła:

"Po roli w "GoldenEye" zostałam zasypana różnymi propozycjami. Ale z niewielu z nich skorzystałam. Może nie umiałam, a może za bardzo mi nie zależało. Byłam wtedy skoncentrowana na swoim życiu prywatnym - zakochana, w ciąży. Poza tym nie jestem osobą, która za wszelką cenę chce zrobić karierę, nie ma we mnie agresji, chęci walki. Uwielbiam aktorstwo, ale nie będę robiła niczego wbrew sobie. Zagrałam w wielu filmach, wśród nich sporo było tzw. kina akcji. Znudziło mnie to. Ile można latać z pistoletem?".

Przyznała, że przestała chodzić na castingi i grała tylko tyle, ile musiała, ponieważ w tym czasie koncentrowała się na byciu mamą i żoną. Niestety po dwóch latach rozpadło się jej małżeństwo z Mariuszem Czerkawskim (50 l.) - hokeistą i ojcem jej córki, Julii. Kolejny związek z amerykańskim PR-owcem Jeffreyem Raymondem przetrwał dłużej - 12 lat.

Co dziś porabia Izabella Scorupco?

Aktorka w 2019 roku po raz trzeci stanęła na ślubnym kobiercu. Jej wybrankiem został szwedzki miliarder, Karl Rosengren. Na swoim Instagramie Izabella czasem umieszcza fotografie w towarzystwie męża.

Nie pojawia się już tak często publicznie i chroni swoją prywatność. W czerwcu Izabella Scorupco obchodziła 52. urodziny - wciąż zdumiewa nieprzeciętną urodą i zgrabną sylwetką. Na swoim profilu zamieściła zdjęcie z córką, na którym prezentuje się jak jej starsza siostra.

Mimo że zachwycała różnymi fryzurami, gdy była u szczytu swojej kariery, pozostała wierna gładkim blond pasmom. Poza tym aktorka dobrze się odżywia i zachowuje gibkość dzięki regularnemu joggingowi oraz sesjom na siłowni. W wywiadzie, którego udzieliła magazynowi "La Mode", wskazywała również na znaczenie snu:

"Najważniejszy jest sen, a tego zawsze mi mało, bo sama jestem nocnym markiem. Gdzieś tam w środku marzy mi się bycie gwiazdą rocka, którą nie jestem. Zaczynam pracować o 23, moje komórki zaczynają wtedy funkcjonować, odpisuję na e-maile, pracuję kreatywnie i piszę. Rano muszę odwieźć dzieci do szkoły o godz. 6 rano, więc nie mam czasu na sen. Ale to właśnie sen i picie dużej ilości wody są najważniejsze dla kobiety".

52-latka błyszczy urodą i promienieje szczęściem. Czy taką twarz i sylwetkę można zapomnieć?


Zobacz też:

Woźniak-Starak zabrała ukochanego do Sopotu. Już nie kryje się ze swoim związkiem! Będzie ślub?

Krzysztof Respondek: Przez chwilę był wielką gwiazdą, a dziś... wreszcie ma czas dla rodziny

Agnieszka Kaczorowska mówi o priorytetach. "Wartości się zmieniają"


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Izabella Scorupco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy