Reklama
Reklama

Zwolnienie Dowbor było wielkim szokiem, a to nie koniec. To jednak nie były plotki o skrywanej przez lata tajemnicy

Katarzyna Dowbor, która aż trzykrotnie wychodziła za mąż, do dziś używa jedynie nazwiska pierwszego męża. Wielu fanów dziennikarki długo zastanawiało się, co stoi za tą decyzją. W najnowszym wywiadzie 64-latka w końcu przerwała milczenie na ten temat.

Katarzyna Dowbor trzykrotnie wychodziła za mąż

Katarzyna Dowbor jest jedną z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych prezenterek w Polsce. Najpierw dziennikarka przez wiele lat była twarzą Telewizji Polskiej. Potem przeniosła się do Polsatu, gdzie prowadziła popularny program "Nasz nowy dom". Ostatnio jednak w tej roli nieoczekiwanie zastąpiła ją Elżbieta Romanowska. 

Reklama

W życiu prywatnym słynna prezenterka także nie może narzekać na nudę. Katarzyna Dowbor aż trzykrotnie wychodziła za mąż. Pierwszy raz stanęła na ślubnym kobiercu w wieku zaledwie 19 lat. Jej wybrankiem był student matematyki Piotr Dowbor.

"To był pierwszy facet, który zaczął wokół mnie chodzić i mnie wychodził" - mówiła w rozmowie z Plejadą.

Katarzyna Dowbor zostawiła trzeciego męża dla "miłości życia"

Drugim mężem Katarzyny Dowbor był dziennikarz Janusz Atlas. Małżonkowie spędzili ze sobą siedem lat, ale związek nie przetrwał próby czasu. Po rozwodzie była prowadząca "Nasz nowy dom" związała się z dziennikarzem sportowym Grzegorzem Świątkiewiczem. Para tworzyła udany związek, ale ostatecznie rozstała się po 12 latach. Wszystko dlatego, że prezenterka poznała mężczyznę swojego życia.

"Mój były mąż to bardzo fajny człowiek i nie mam mu nic do zarzucenia. Miał pecha, że poznałam miłość swojego życia"- mówiła, mając na myśli Jerzego Baczyńskiego. Z nim jednak nie zdecydowała się na ślub.

"Dobrze mi tak, jak jest. Wydaje mi się nawet, że za wiele już razy wychodziłam za mąż. Nie udało się, więc nie zamierzam po raz kolejny tego robić. Uważam, że trzy rozwody były moimi klęskami. Po co mi kolejny?" - tłumaczyła w rozmowie z dziennikarzem "Echa dnia".

Dlaczego Katarzyna Dowbor została przy nazwisku męża?

Wielu wielbicieli Katarzyny Dowbor zastanawia się, dlaczego dziennikarka została przy nazwisku swojego pierwszego męża. W najnowszym wywiadzie zdradziła tę długo skrywaną tajemnicę. Okazuje się, że wszystko było spowodowane... ślubem w młodym wieku.

"Noszę nazwisko mojego pierwszego męża, taty Maćka. Wyszłam za mąż, jak miałam 18 lat i tak naprawdę swojego nazwiska panieńskiego używałam tylko w szkole" - tłumaczy prezenterka w rozmowie z Pudelkiem.

Potem Katarzyna Dowbor rozpoczęła karierę w mediach. W branży była znana więc już jako Dowbor: "Kiedy zaczęłam pracować w mediach, najpierw w radiu, potem w telewizji, to właściwie dłużej miałam to właśnie nazwisko niż panieńskie" - podkreśliła Dowbor.

64-latka została przy nazwisku pierwszego męża również dla dobra syna: "Jeszcze jedno panu powiem, mam syna i myślę, że dla syna ważne jest, żeby mama miała to samo nazwisko. Po prostu po wyjściu za mąż tak zostało" - podsumowała.

Zobacz też:

Katarzyna Dowbor dostała nową pracę. Będzie urządzała swój własny dom 

Katarzyna Dowbor zawdzięcza mu nazwisko i syna. Oto kim jest Piotr, ojciec Macieja

Katarzyna Dowbor powiedziała, ile wynosi jej emerytura. Nie do wiary, że jest taka wysoka

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Dowbor
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy