Reklama
Reklama

Zelnik jako wampiryczny władca w klipie do ostrego metalu. "To prezent dla Putina"

Zespół Scream Maker opublikował teledysk do piosenki "BloodKing" w którym główną rolę zagrał aktor, Jerzy Zelnik, znany z roli Ramzesa XIII w filmie "Faraon". Piosenka została skomponowana jeszcze przed najazdem Putina na Ukrainę i nawiązuje do mrocznej postaci rosyjskiego dyktatora. "Putin obchodzi 9 maja swój Dzień Zwycięstwa. To nasz "prezent" dla niego" - wyjaśnia wokalista.

Scream Maker to heavymetalowy zespół z Warszawy, który nagrywa muzykę i występuje z autorskim materiałem od 2010 roku. Do tej pory grupa zagrała już ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą. 

Muzycy dzielili już scenę m.in. z Judas Priest, Motorhead, Megadet czy Slayerem.

Jerzy Zelnik wystąpił w mrocznym teledysku zespołu Scream Maker

Dwa dni temu ukazał się ich najnowszy teledysk zatytułowany "BloodKing", w którym główną rolę zagrał aktor, Jerzy Zelnik, znany z roli Ramzesa XIII w filmie "Faraon" Jerzego Kawalerowicza.

Premierę klipu celowo wyznaczono na 9 maja, czyli rosyjskie święto Dnia Zwycięstwa, połączone z paradą wojskową.

Reklama

Jak sami przyznają, pisząc ten numer dobre kilka lat temu, nie spodziewali się, że jego przesłanie tak szybko dogoni złowieszcza rzeczywistość...

Kim jest zatem tytułowy "Blood King"?

"To prezent dla Putina"

Zelnik wcielił się w rolę władcy, który niczym wampir żywi się krwią swoich poddanych (granych przez członków zespołu), a akcja rozgrywa się w mrocznych podziemiach dawnego aresztu w Twierdzy Modlin. 

Dodatkowo napięcie budują długie, filmowe ujęcia.

Utwór nosi taki sam tytuł jak czwarty album Scream Maker, który trafił do sprzedaży na początku roku. Wszystkie kawałki wyrażają sprzeciw wobec skorumpowanej władzy.

Piosenka została skomponowana przez Michała Wronę i Sebastiana Stodolaka, natomiast za miks i mastering jest odpowiedzialny Tomasza Zed Zalewski, a ścieżki perkusyjne dograł Jakub Mikulski.

Zobacz też:

Beata Kozidrak zapowiada nowy klip w piątek 13-ego. Szykuje się hit!

Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego. Twórcę polskich przebojów pożegnała plejada uznanych artystów

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Zelnik | Scream Maker | Władimir Putin
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy