Reklama
Reklama

Zbigniew Wodecki upamiętniony! Doczekał się własnego skweru

Zbigniew Wodecki (67 l.) został upamiętniony w Krakowie. Artysta został patronem skweru w pobliżu altany nieopodal ulic św. Marka i Westerplatte. Jak się okazuje, była to jedna z ulubionych okolic muzyka.

6 maja 2021 roku, Zbigniew Wodecki skończyłby 71 lat. Ze względu na dorobek artysty oraz jego urodziny, w Krakowie postanowiono uczcić jego pamięć i nazwano jeden ze skwerów na plantach jego imieniem. 

Zbigniew Wodecki ma skwer

Całą uroczystość odsłonięcia tablicy z nazwą skweru, poprzedziło odegranie hejnału. Na wydarzeniu obecna była cała rodzina piosenkarza.

Kraków w sercu Zbigniewa Wodeckiego zawsze miał specjalne miejsce. To w tym mieście przemierzał ulice, odprowadzając swoje dzieci, a potem wnuki do szkoły muzycznej. Tutaj też chadzał po Starym Kleparzu, czy udawał się na spotkania z przyjaciółmi.

Wodecki z ważnym wyróżnieniem

Reklama

Prezydent miasta Jacek Majchrowski podkreślił, że uhonorowanie w postaci skweru jest bardzo ważnym wyróżnieniem w Krakowie. Polityk zaznaczył, że takie odznaczenie nie tylko zapisuje artystę na kartach historii, ale również tworzy klimat stolicy Małopolski. 

Całe wydarzenie uświetnił występ Mariusza Patyry, pierwszego Polaka w historii, który wygrał Międzynarodowym Konkurs Skrzypcowy im. Nicolae Paganiniego w Genui. 

Muzyk odegrał jeden z największych przebojów Zbigniewa Wodeckiego, "Zacznij od Bacha". 

Koncerty na skwerze Wodeckiego

Córka Zbigniewa Wodeckiego Katarzyna Wodecka-Stubbs wyraziła swoje nadzieje, że skwer podarowany przez miasto dla jej ojca, będzie służył muzykom.

Prezes Fundacji zapowiedziała, że być może już w czerwcu krakowskie planty rozbrzmiewać będą melodiami stworzonymi przez Wodeckiego. 

Zdradziła również, że mieszkańcy miasta w lecie będą mogli się spodziewać nie tylko atrakcji muzycznych, ale również potańcówek.

Wybierzecie się na skwer upamiętniający Zbigniewa Wodeckiego?

***

pomponik.tv
Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Wodecki | Kraków
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama